Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyetem nélkül hogyan tanulhat...

Egyetem nélkül hogyan tanulhat meg az ember annyira programozni, hogy már büszke lehet rá? Mik ehhez a legjobb lépések?

Figyelt kérdés

2012. dec. 8. 17:53
 1/5 iostream ***** válasza:
100%
Büszke lehet rá? Az eredményekre legyen büszke, ne valamiféle absztrakt, elképzelt tudásra. Amúgy neki kell állni, és csinálni. Egyetemmel sem tanult meg soha senki programozni enélkül.
2012. dec. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ok, de szerinted mi az, amit csinálni kell pontosan?
2012. dec. 8. 18:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet meghatározni, le kell ülni és hajár.

Feladatot megoldani, algoritmizálni tanulni stb...

2012. dec. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha valaki ilyet kérdez, lehet, hogy pl. nem tudja, mi az, hogy algoritmizálni (nekem most véletlenül van sejtésem).


Olyan tanácsokra gondoltam, hogy pl. milyen feladatokat, ohol keressen, milyen könyvben, használjon-e programnyelvet hozzá, vagy az elején inkább struktogramokat rajzolgasson stb.


De nem ennyire fontos a kérdésem.

2012. dec. 8. 19:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Mért nem nézed át az felsőoktatási anyagokat? Sok helyen fent vannak már online pl.:

[link]

nem a legaktuálisabbak az anyagok, de önerőből tanulásra jók.(Sorrend: 2007-2008-1, -2, 2008-2009-1, -2, 5. félév, 6-7. félév

Illetve van még egy ilyen oldal is: [link] Ahol elég részletesen leírják a dolgokat. De mint mondták az előttem szólok, legjobban úgy lehet tanulni, ha elképzelsz egy programot és megcsinálod. Elején ne gondolkodj nagyban, ha teljesen új a programozás számodra.

2012. dec. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!