Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért utálja a vidékiek nagy...

Miért utálja a vidékiek nagy része Budapestet és miért nézik le a budapestieket?

Figyelt kérdés
Szerintem Budapest semmivel sem rosszabb hely, mint egy átlagos európai nagyváros.
2013. márc. 11. 14:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
mi azért utáljuk,mert kúva nagy a forgalom ott,meg van ez a villamos is,azt már ettől a kettőtől sík ideg vagyok,alig várom,hogy visszaérjek a poros kisfalumba,
2013. márc. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Miből gondolod, hogy a vidékiek "nagy része" utálja a Budapestet és lenézi a budapestieket?

Találkoztál már a vidékiek nagy részével.


Mondjuk nem egy emberbarát hely és túl sok pénzt szív el az ország többi részétől, mégsincs látszatja.

2013. márc. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Mert a vidékiek nagy része (általában) szereti a nyugalmat, és Budapest borzalmasan forgalmas, túlzsúfolt, nagy ott a pörgés. Az embernek se tesz jót ott élni.

De mondjuk én vidéki vagyok és semmi bajom vele, néha fölutazok programokra, de ott élni soha nem tudnék.

2013. márc. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Én Bp.-i vagyok, bár egy kis faluban laktam 6 éves koromig, de itt jártam iskolába.

Szerintem lehet, hogy azért, mert mivel ez egy nagy város, mindenki folyton rohangál, nincs idejük az embereknek egymásra, ezáltal bunkóbbak is lesznek.

De ez nem csak Budapestre igaz. Éltem Londonban, és most fogok kiköltözni megint, egy London melletti kisvárosba.

Most voltam ott pár hetet, és nagyon meglepett, hogy az utcán a szembejövők mosolyogtak, köszöntek, mindenki kedves volt és türelmes. Londonban ilyet soha nem tapasztaltam.

Szerintem Magyarországon is ez a helyzet, bár itt még nem voltam huzamosabb ideig vidéken.

2013. márc. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
14 évig éltem kisvárosban, az ottani köztudatban az keringett, a pestiek sznobok. Aztán kikerültem közéjük és saját bőrömön megtapasztaltam, hogy nem volt alaptalan a régi rémhír. Ők azok, akik istenigazából lenézik a "kívülállókat", felsőbbrendűnek érzik magukat náluk, és ezt nyíltan ki is mutatják. Persze ez csak általánosítás. Találkozni normális fővárosival is.
2013. márc. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

Volt olyan, hogy rendszeresen kéthetente utaztam oda továbbképzésre évekig. Azután volt olyan is hogy több hónapot ott laktam. Ahogy mondjátok: nagy a zaj, a pörgés, az egészségtelen levegő, és főleg nemcsak hogy morcosak az emberek, de még metrón, villamoson, stb. ha véletlenül a tyúkszemedre lépnek, nemhogy kinyögnének egy pardont, még ők vannak megsértődve, hogy nem húztad el a lábadat.

Szóval az mellett, hogy szerintem is modortalanok, még ők mondják, hogy: bunkó paraszt.

2013. márc. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%

"Szerintem Budapest semmivel sem rosszabb hely, mint egy átlagos európai nagyváros."


Ez igaz, de én más európai nagyvárosban sem szeretnék élni. Számomra egy nem túl kicsi és nem túl nagy város az ideális, Budapest számomra már túl nagy, egy 10 ezres kisváros meg túl kicsi lenne.


A fővárosiakat nem nézem le, ellenben van köztük sok olyan ember, aki viszont lenézi a vidékieket, azért meg különösen lenéznek, mert nem szeretnék Budapestre költözni, mint ahogy többségük tette.

2013. márc. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Ez kicsit off, de a vidék szóval is baj van önmagában. Mert oké, hogy megszoktuk, hogy vidék mindaz, ami Budapesten kívül van, csakhogy pont emiatt sok fővárosi ember nem tud elvonatkoztatni attól, hogy a vidék nem csak falvakat jelent.
2013. márc. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem csak az ostoba emberek néznek le valakit csak azért, hogy hol lakik. Amúgy meg csak mást szokott meg egy budapesti és egy vidéki, ennyi a különbség. Én Bp mellett lakok egy faluban, de igazán vidéken sose tudnék élni. Így örülök, hogy közel van a város.
2013. márc. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 zabmester ***** válasza:
100%

Én nem utálom (azt viszont igen, ha vidéknek titulálnak, bár tudom, hogy ez a fővárosban egy bevett kifejezés, de akkor sem szeretem), sőt, szeretek ott lenni, laktam is ott egy időben, meg még fogok is, ha minden a terveim szerint alakul. Egyébként meg úgy vagyok vele, hogy vannak dolgok, amiket szeretek Budapestben, és vannak, amiket nem. De ilyen mindenhol van. Szeretem, hogy sok lehetőség van szórakozni, kultúrához jutni, van választék (most nem elsősorban a vásárlásra értem, bár arra is, de inkább a szórakozás és kultúra tekintetében érzem változatosnak), kimondottan szeretem, hogy éjszaka is elfogadható szinten működik a tömegközlekedés, stb.

Ellenben nem szeretem, hogy sok minden nagy távolságra van egymástól, sok idő elmegy az egyik helyről a másikra eljutással, plusz én alapból katasztrofálisan tudok tájékozódni, fejben nem tudom összekötni még az általam ismert helyeket sem, szóval nehezen helyezem el, hogy mi merre helyezkedik el egymástól. Most azt nem hoznám fel, hogy Budapesten sok a bunkó, mert máshol is vannak bunkók, maximum más stílusban. Vagy hogy veszélyes. Hát... más helyek is veszélyesek, akár más városok, akár a falvak, csak máshogy veszélyesek.

2013. márc. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!