Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mindenki ennyire "jó"...

Miért mindenki ennyire "jó" körülöttem?

Figyelt kérdés

minden osztálytársam annyira jó és beszari, hogy az hihetetlen... én nem vagyok rossz gyerek de azért ha valamit megtehetek azt megteszem,

pl:

ugye az egyetemi felvételire nem számítanak ilyenek mint pl tesi meg rajz, de az én osztálytársaim mégis ott güriznek, hogy nehogy 4-est kapjanak,

vagy ugye 9 igazolatlan óráért nem jár semmi büntetés, csak a 10.-nél értesítik a jegyzőt, az én ismerőseim mégsem mernek ellógni egy darab óráról sem.

vagy csak az Ncore,

ugye már nem kell vissza seedelni az arányokat, már csak 48 óráig kell seedelni, a haverjaim mégis azért nem töltenek le valamit, mert az előző még nincs 1/1 arányon... am is csak 3 nap tiltást adnak, szóval nem értem hogy lehetnek már ilyen szinten gyökerek..

kom én vagyok ilyen züllött?? vagy tényleg nem normális amit minden ismerősöm csinál..

komolyan ha a törvény azt mondaná, hogy ugorj a kútba különben 1 napra be kell menni a rendőrségre, ezek inkább beugranának.


2013. márc. 12. 14:41
 1/4 Antimod ***** válasza:
A kérdés inkább az, hogy tényleg ennyire "jók" vagy inkább ennyire félnek a büntetéstől/szüleiktől? Egyébként szerintem nem a sok esetben idióta és értelmetlen szabály betartása számít jónak, hanem az alapvető és egyetemes emberi (és tágabb értelemben természeti) értékek tisztelete, becsben tartása.
2013. márc. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 KZitus ***** válasza:

Esetleg feltetted magadnak a kérdést, az mire jó, ha "megteszed amit megtehetsz"? Neked? És nekik miért nem jó?

Nem gondolod meg kellene ezt tőlük kérdezni, hisz ha valamit nem értesz, mindig a leghitelesebb forrásból tudd meg a válaszokat a kérdéseidre.

Mivel emberek között(társadalomban) élünk meg kell tanulnunk elfogadni egymást és ne várhatod el, hogy egy osztály alkalmazkodjon hozzád, sokkal egyszerűbb fordítva. Ettől egy idő múlva talán, te is jobban éreznéd magadat, mert úgy tűnik most nem nagyon érzed jól magad ilyen közösségben.

Te magad is azt írod ők a jók. Miért ne bírod ki "jól" azt a néhány hetet?

Gondold végig az elvárásaidat és a szükségleteiket, illetve azt, mit miért tesznek? Lehet, hogy találsz logikát benne.

2013. márc. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
de a jóból is megárt a sok, egész nap szidják a tanárokat meg a rendszert meg vagánykodnak, hogy lógni kéne meg ilyenek, aztán valójában olyan szinten nyalógép stréberek hogy felháborító... olyan kétszínűek hogy hihetetlen, én azért vagyok rosszabb mert tudom hogy 9 igazolatlanért nem jár semmi és ki is használom minden évben, sokkal jobbak azok a napok amikor 1 órával tovább aludhatok, a többi órára jobban koncentrálok, nomeg csak ilyen számomra érdektelen órákról alszok el, pl tesi, angol. (ugyanis tudok angolul és tesin nem csinálunk semmit akkor mért kínozzam magam a hajnalban keléssel?)
2013. márc. 12. 19:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért nyalógép, mert tanul és megértette, hogy tanulás nélkül nincs jó állás? Ma már nem engedheted meg magadnak a lazítást, mert csak a legjobbak viszik valamire, állandóan a topon kell lenned.

Jó egyetemre nem vesznek fel puszira.

A véleményét meg úgy fejezi ki, ahogy akarja. Senki sem vagy, hogy pálcát törjél felettük.

2013. márc. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!