Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szomszéd szülője elhalálozott....

Szomszéd szülője elhalálozott. Szoktak ilyenkor koszorút vinni? /már mint és /Tudom hogy embere válogatja, de ki hogyan?

Figyelt kérdés
2013. márc. 17. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha jó ismerősöd volt a bácsi, vagy baráti viszonyban vagy a szomszédoddal.
2013. márc. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak abban az esetben,ha már ők is hoztak elhuny szerettem re koszorút.Ekkor nem csak illik,hanem kötelező is .

Jószomszédi kapcsolatnál 1 csokor is elegendő .

2013. márc. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom, hogy elég egy csokor.

És az is csak akkor, ha valahogyan (akár csak az ajtóra kitett gyászjelentéssel) tájékoztattak a temetésről.

Egyik szomszédunk pár hónapja elhunyt, jóban voltunk vele, de a családjukból senki sem értesített róla (és más szomszédokat sem) a haláláról és a temetésről sem (mindenki innen-onnan tudta meg). Gondolkodtunk, hogy elmenjünk-e a temetésre, de arra jutottunk, hogy ha semmilyen formában nem értesítettek, akkor nem akarják, hogy a szűk családon kívül bárki is ott legyen.

Otthon imádkoztam érte.

2013. márc. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2-es .Akkor nem kérdezném,mert tudnám,hogy tartozom.Jó szomszédi viszony ,de nem járunk össze,és a szülöt is ismerem ,gyerek korom óta,mert nem messze laktunk,és lakunk is hozzájuk.
2013. márc. 17. 11:02
 5/6 A kérdező kommentje:
3-as .Ez nem azért van így ,hogy nem akarják ,hogy elmenj. .Ilyen világot élünk,vagy megtudod ,vagy nem. Nálunk csak a Temetőre szokták kitenni a papírt.Ha az idősebbektől nem tudja meg valaki ,akkor van hogy csak később vesz tudomást a dologról. Jobb volt régen amikor a kapura kitették a papírt,és aki arra járt látta.
2013. márc. 17. 11:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell törődni semmivel. Ha úgy érzed, hogy tartozol annyi végtisztességgel, menj el, szép gesztus lesz a hozzátartozóknak, akik ismernek. Vigyél egy csokor virágot, vagy akár egy szál fehér rózsát. Ha nem érzed így nem menj, akkor sem történik semmi. Én a szomszédaim temetésére (társasház) el szoktam menni.

Más kérdés, ha kaptál értesítőt, ekkor illik ott lenni, de egy csokor fehér virág akkor is megteszi.

2013. márc. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!