Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem lehet albérletbe...

Miért nem lehet albérletbe állatot vinni?

Figyelt kérdés

Lassan 1 hete folyamatosan albérletet keresek. Ami jó környéken van, nem drágább 50.000 ft-nál abba egyikbe sem lehet állatot vinni.

De miért?!

Nyulam van. Oké, hogy rágcsál, de itthon is megoldottam, hogy ne rágja el, albérletben meg még jobban vigyáznék. Hiába hívtam fel jó pár embert, hogy nem lehetne-e mégis, elküldtek melegebb éghajlatra. :(


2013. jan. 14. 17:22
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:

Nem pisil, nem kakil összevissza, mégsem vihetem.. :(

Azt még megértem, hogy kutyát nem engedik, na de egy nyuszit...

2013. jan. 14. 17:22
 2/41 anonim ***** válasza:
77%
Van ahova lehet. Speciel nekünk albiban macskánk van. A főbérlő meg szintén szereti az állatokat, és tudja, hogy nem árt a lakásnak a kisállat.
2013. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim válasza:
63%

Én úgy oldottam meg hogy egyszerűen nem mondtam meg. Párommal mikor kivettünk egy garzont,nem kérdeztem rá állatra meg semmi ilyesmi,megbeszéltük és lepapirztuk hogy a tulaj nem járkál fel minden szir-sz.arért,és nem is tudta hogy ott van a tengeri malacom.


Mikor jött a pénzért a konyhába leültünk a malac ketrecét meg behuztam az ágy mellé,így pont nem lehetett rá látni :)



De pl mikor társbérletbe voltam másokkal akkor megkérdeztem lehet e,nem e allergiás vki rá,mondtam h nem büdös,rendesen van takarítva,ketrecbe van. Volt aki azt mondta h csak addig maradjon a malac amig nem találok neki uj gazdit...

2013. jan. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván nem állatbarátok a főbérlők, vagy ha azok is, nem tudni hogy ki mit nevez "állatbarátságnak". Lehet csak a jobb félni mint megijedni elvet követik... míg nálunk természetes, hogy a kutya/macska/nyuszi, nem pisil és kakil össze mindent, addig lehet másnál meg az a módi. A főbérlő nem tudja milyen állattartót "fogad be", elővigyázatos. Gondolom ezért. Egyébként keresgélj tovább bátran! Én biztos nem mennék a kutyám nélkül sehova! Ahol őt nem látják szívesen, ott engem se! :) Az, hogy elutasítanak egy nyuszi miatt, csak is a főbérlő problémája, te meg majd fizetsz olyannak, aki szívesen lát mindkettőtöket. :)
2013. jan. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
76%
Szaga sincs, semennyi? Én sem engedném, egyébként. Akkor sem, ha amit írsz, mind igaz. Mert mondani sok mindent,lehet. Később már csak a veszekedés marad.
2013. jan. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
76%
Eddig még akárhol tartottak ismerösök nyulat vagy más rágcsálót, takarithatták, ahogy akarták, kimondottan büdös volt töle az egész lakás.
2013. jan. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim válasza:

barátomék is albérletben laknak most,mert a saját házukat kiadták.

2 kutyát engedett meg a tulaj és ez már a 2. albérletük.

persze kicsik, pincsi méretűek.

én megengedném, ha az állat jól nevelt...

sokkal jobban preferálom,mint a gyerekeket.

mostanában nézegettem albérletet és több helyen írták,hogy gyerek nem mehet, de az állatra nem tettek utalást.

2013. jan. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
En normalisan tartom a nyulamat es SEMMI szaga nincs! A titok: ivartalanitas, pellet alomnak es persze takaritas. Az egvilagon semmi szaga.
2013. jan. 14. 17:32
 9/41 anonim ***** válasza:
77%
lehet. egy hét az semmi, keresgélj tovább. nekem középtermetű kutyám van lakásban. teljesen szobatiszta, nem ugat, nem esz kárt semmiben, tehát nincs vele gond. többször költöztem már vele albérletbe, mindig találtam olyat, ami nekem is megfelel és a kutya is jöhet
2013. jan. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Állatbarát vagyok, két macskám van.


Az egyikkel semmi baj nincs, de a másik már a nappaliban is meg a hálószobában is sok helyen szét kaparta a tapétát hiába van neki hatalmas mászókája, meg kaparószőnyege. Kaparja az ajtókat, a beépített szekrényt. Mikor beteg volt a szőnyegre fosott, hányt, pisilt, attól függően mi baja volt ugye.


Bár nálunk a szaga abszolút nem érezhető, mert rendesen takarítjuk, meg jó fajta almot használunk, voltam már olyan lakásban/házban, ahol szinte kiszédültem a szagtól. Nem a macskának volt konkrét szaga, hanem almot nem jót vettek és nem jól takarították, esetleg nem heréltették ki a macskát és igazán penetráns szagút pisilt.


Ezt a lakást kutyás tulajtól vettük meg, a padlószőnyeg tiszta kutyahúgy szagú volt, sőt felszedés után még a szőnyeg ragasztójától is majd el ájultunk, az egész padlód be kellett húzni jó sok anyaggal, fizethettük a burkolót, mert bár vízszintben volt, de az életben a bűztől meg nem szabadultunk volna... A kutya szét kapart falat mindent.


Szóval nem mindenki tartja gondosan az állatát. Én igen, az egyik mégis rombot, mégis ráfosott a szőnyegre mikor beteg volt. Ezt nem is mindenki takarítja ki rendesen. Ha a laminálton nem veszed észre időben, hogy telibe pisilte, felpúposodik, gyönyörűen néz ki.


Összességében itt élek, a saját állataimmal, más így, minthogy arra gondoljak, hogy na de jó, mikor elköltözik a bérlőm, akkor nem csak a szokásos rendbeszedés, vagy semmi nem marad hátra, hanem az is lehet, hogy az állatai még sokkal jobban leamortizálták a lakást.


Jó, hogy nyulad van, és az nem olyan meg izé, de a tulajok így húzzák meg a határt, vagy jöhet állat vagy nem.


Beláthatod, hogy a saját érdekük az, hogy lehetőleg minél jobb állagban tartsák a lakásukat és erre állat nélkül nagyobb az esély.

2013. jan. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!