Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Érdekes kérdés, titeket...

Érdekes kérdés, titeket milyen témájú (ismerősötök által feltöltött) fotók érdekelnek leginkább a Facebookon? Miket néztek meg szívesen?

Figyelt kérdés

Itt most a felhasználó által feltöltött SAJÁT készítésű képekre gondolok, tehát nem az idézetes, vicces, mém és egyéb képekre.

Például: bulifotók, utazásos képek, olyan kép, amin csak az ismerős van (portré, ez lehet akár profi fotós által készített is), "mindennapi" programokról készített képek (állatkert, biliárdozás, stb., étteremben/kajákról készített képek.

Most hirtelen ezek jutottak eszembe, amiket ismerőseim leggyakrabban töltenek fel.



2013. márc. 19. 14:24
 1/8 A kérdező kommentje:
És melyikeket nem nézitek szívesen?
2013. márc. 19. 14:25
 2/8 anonim ***** válasza:

Az utazásosakat szívesen megnézem, meg bármilyen képet macskákról :D

Azt viszont nem, amikor csinál valaki magáról egy "fotósorozatot", és mind a 100 darabot feltölti, mikor alig van különbség köztük.

2013. márc. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ja, igen, az állatos képeket kihagytam! :)

2013. márc. 19. 17:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Az utazósokat szeretem, ha rajta kívül a tájból is látok valamit :), meg amikor sajátos pozícióból fotózza magát (fél arc, szem, profilból elmélkedős stb.), ami nonverbálisan jellemzi őt. Persze ugyanezen típusú képek lehetnek szörnyen elcsépeltek is, azt már nem.


A bulifotókat, párjával/gyerekével enyelgőket, kajákat nem kedvelem.


Az állatost igen, ha a hangsúly az állaton van és nem azon, hogy ő mennyire rajong érte.

2013. márc. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fotográfus vagyok, főleg esküvői és portréfotográfiával foglalkozom, a természetfotó (gyújtótávolság hiányában) sajnos elég ritka szereplő az általam készített képekben, viszont ebből kifolyólag elég sok amatőr és profi (amatőr= hobbifotós profi=ebből él, nem a képek szintje alapján) fotós ismerősöm van, szóval amiket Ők készítenek mindig megnézem, ha mást nem azért, hogy tanuljak belőle (nem azért, hogy lemásoljam:) ha témába vág (esküvő,jegyes ill pár fotó, vagy portré) akkor pláne, de talán a portrékat nézem meg a leggyakrabban. Emellett persze követek egy halom természetfotós, vagy éjszakai fotós oldalt illetve csoportot is csak, hogy lássam, hogy hova kellene eljutni. :)


Utazásos képeket is elég sűrűn megnézem, szeret(né)ek utazni és legalább látom, hogy ha xy ismerőst nem ették meg a kannibálok én is elmehetek egyszer majd arra fotózni, nagyon sok ismerősöm van, de viszonylag kevésre vagyok feliratkozva a folyamatos politikai szarságok, és az általad is emlegetett "mémek" illetve vicces(nek) gondolt képek osztogatása miatt, így akit látok azt valóban figyelemmel tudok kísérni és igyekszem a képeiket megnézegetni. :)

2013. márc. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. márc. 20. 11:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Ami egyáltalán nem érdekel:

-tükörben telefonnal magát fotózgatós pózolós csücsörítős borzalmak

-amatőr pózolás különféle ruhákban, frizurákkal, haverokkal


Ami nem igazán érdekel:

-bulis fotók, majdnem ugyanaz 3423-féle változatban (pár ember pohárral a kezében vigyorog)

-az illető új kedvenc akármije (kajája, piája, állata, hangszere, bútora, telefonja, kocsija stb.)


Ami végül is érdekes:

-utazásos képek (de nem mind, mert az Eiffel-torony már a könyökömön jön ki, de ha az illető valami érdekes helyen volt, vagy valami érdekeset csinált, azt megnézem)

-fontos eseményekről készült képek (pl. az illető saját esküvőjéről, nemrégiben született gyermekéről stb.)

-művészi képek (nem a fotózgatom-a-telefonommal-a-naplementét-hűdenagykirályvagyok típusú, hanem a profi, vagy színvonalas amatőr fotósok képei)


Fő szabályként azonban nem a téma dönti el elsősorban, hogy megnézek-e egy képet, hanem a feltöltő személye. Néha megnézegetem például olyan régi osztálytársaim képeit, akiket sok éve nem láttam, kíváncsiságból, hogy vajon mi van velük.

Akivel gyakran találkozom, annak a képeit csak akkor nézem meg, ha valami tényleg érdekes van rajtuk.

2013. márc. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az utazásos képeket szeretem, meg a profilképeket azokat mindig megnézem, tök mindegy milyen. Alapvetően az ilyen bulifotók meg közös délutáni fotók stb. untatnak, meg szerintem olyan gáz mikor így magukat fotózgatják az emberek, hogy hogyan töltik el egymással az idejüket. Szerintem ha ennyi idejük van fotózgatni, nem is érzik igazán jól magukat :S
2013. márc. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!