Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti elmennétek ilyen helyzetben...

Ti elmennétek ilyen helyzetben dolgozni vagy így is tanulnátok tovább?

Figyelt kérdés

Szóval az anyám 54 éves és túlsúlyos, a szervezete nem bírja a munkát. Most takarít, délután megy dolgozni hajnalban jön. Az apám gyári munkás, 3 műszakban dolgozik. A bátyám most végzett egy egy 2 éves OKJ képzést, de valószínű nem tud majd vele elhelyezkedni. Én most fogok érettségizni 19 éves vagyok, a bátyám 21.

Az anyám folyton panaszkodik, hogy mikor állunk már munkába, akkor abba hagyná a munkát (most napi 4 órát utazik, 8 órát dolgozik 60 ezer Ft-ért, apám 150 ezer Ft-ot keres).

Sosem voltam jó tanuló, de el szerettem volna végezni egy 2 éves szakács képzést érettségi után. Viszont ilyen helyzetben szerintem célszerűbb lenne elmennem dolgozni legalább egy évet és utána a spórolt pénzemből elmennék 1 éves pincér képzésre estin.

Igazából nem tudom mit kellene tennem, ugye az sem biztos, hogy munkát találok (bár szerintem apám tudna helyet csinálni a gyárban, akkor kb. 120-140 ezer Ft kezdő fizetést kapnék).


Szerintetek mit csináljak?



2013. márc. 20. 10:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Tisztelt kérdező,a kérdésed eléggé összetett,és kényes.Mondhatnám,hogy gyermek vagy,és jogod van ahhoz,hogy te döntsd el,hogy mikor akarsz munkába állni,és ha te úgy döntesz még tanulni akarsz akkor tanulni fogsz.de ugye ott van édesanyád,aki már ereje határát feszegeti,és nem bírja a munkát,ez ugye lelkiismeret furdalással tölt el?!Szülőként azt tanácsolom,végezd el a két éves szakács tanfolyamot,és utána vállalj munkát abban a szakmában amit,szívvel és lélekkel akarsz csinálni,mert ha nem így teszed,hidd el évek múltán bánni fogod.Persze az sem rossz ötlet,hogy elkezdesz dolgozni,és majd estin megcsinálod a tanfolyamot,de a munka kemény,és nehéz,főleg egy kezdő fiatalembernek.nem lesz már annyi energiád a tanfolyamra,és folyamatosan halogatni fogod.De lehet hogy nem így lesz.ott van az a sok "de".Erre mondtam hogy kényes a kérdés,mert erre igazán csak te tudsz saját magadnak válaszolni mi is az igazán helyes.Becsületes,hogy segíteni akarsz a családodnak,de én szerintem édesanyád is tud még két évet várni,míg befejezed a tanfolyamot,és dolgozhatsz abban amit igazán szeretnél.A döntés a tied kedves kérdező!
2013. márc. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Az a baj, hogy tegnap rosszul is lett a munkahelyén. Nem tudom pontosan mi volt a baja. A nagy súlytöbblet valószínűleg megviseli a szívét.

2013. márc. 20. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!