Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy elég erős gimnáziumba járok. Alapvetően ez egy nyelvi osztály, szóval különösebb jelentősége nincs a földrajznak. Az osztályfőnököm a föcitanárom és őszintén szólva magát a tárgyat sem csípem igazán, de nem szándékom az, hogy nem tanulok és nem foglalkozok vele. Az alapműveltséghez ez is hozzátartozna. Ám eddig két témazárót írtunk, mindkettő egyes lett egy topográfiával és egy beadandó dolgozottal kijavítottam és 3-as lettem félévkor.

Nem vagyok hülye, nem kaptam még soha semmiből hármast félévkor, de ez a tanár nem szeret minket.

Bejön órát tart (közben elintéz egy-két telefonhívást, kivetít egy prezentációt-de nem kell leírni, mert benne van a könyvben) Az órák 60%-án van csak ott..és témazáró előtt felad 30 oldalakat a könyvben. Nem akarok megint hármas lenni..mit tehetnék?


2013. febr. 26. 20:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Ilyenkor sajnos a saját lábadra kell állni :S Nagyon rossz helyzet, mert hát a tanárnak kellene megtanítani...

Először is:

minden tanóra után otthon olvasd el a könyvet 2-3x, és nagyvonalakban próbáld magadnak visszamondani, vagy egy kis lapra leírni a kulcsszavakat, amelyek eszedbe jutnak az elolvasás után.

Az aktuális témakörhöz olvass könyveket, nézelődj Wikipédián, stb. Megértelek, mert nekem is volt egy ilyen nemtörődöm tanárom, és azért tényleg rossz, hogy én maradok hülye :S Persze, azért próbáltam ellene tenni...

Egyébként pont a föci az olyan, amit nem lehet bemagolni, hanem kell hozzá logikai, politikai tudás egyes témákhoz, összekapcsolások... de olvasd sokszor tankönyvet, és úgy jó lesz.

2013. febr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!