Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy hozzam helyre ezt a...

Hogy hozzam helyre ezt a barátságot?

Figyelt kérdés

A legelejéről mesélem, úgy talán aki segíteni akar, jobban tud majd.

Tavaly ballagtam 8. osztályból, és mivel tudtam hogy Gólyatáborba nyáron nem fogok menni, gondoltam Facebookon megismerem néhány osztálytársam.

Egy fiú nevét láttam a névlistán, és vele elkezdtem beszélgetni. Nagyon jóba lettünk. Nem csak facebookon, hanem Skypon keresztül mikrofonon is beszéltünk. Szerveztünk találkozót is, de sajnos az nem valósult meg, de igazából mindegy, hiszen egy osztályba járunk.

Ez a nyár nagyon jó volt, még ha nem is élőben, de imádtam vele beszélgetni. Kedves volt, vicces, és normális. De olyan szinten, hogy meglepődtem.

De kezdődött az iskola... Az első nap úgy volt hogy kijött elém a buszmegállóba és együtt sétáltunk be. Az úton beszélgettünk, és nem csalódtam, ugyan olyan rendes volt, mint eddig. Ez a kísérgetős dolog sokáig ment, de végül hanyagolva lett mert már nem lehetett buszt egyeztetni.

A sulin belül is rengeteget beszélgettünk, és kerestük a másik társaságát. Rajta kívül még volt 3 fiú, de ők az osztályon belül, egy másik csoportba jártak.

Egy idő után már nem csak mi beszélgettünk ketten, hanem jöttek oda hozzánk mások is, és folyton kérdezgették együtt vagyunk e. Persze nemet mondtunk, mivel hát nem is. Azért jó volt velük is beszélgetni meg hülyülni, de ők ránk untak.

Azt hiszem Gólyanapon jött egy lány, aki "hozzánk szegődött", és így legtöbbször hárman beszélgettünk, viszont ez miatt a lány miatt a lány miatt nekem kezdett ellaposodni a kapcsolatom azzal a Fiúval... Nem azért mert vele foglalkozott, nem így volt, csk őt zavarta az a csaj, és így nem akart vele lenni, én viszont részben vele is voltam, és ezért ő elkezdett másokhoz csapódni. Engem nem is zavart, mivel jó ha mindenki mindenkivel barátkozik.

Ennek a lánynak aki velem lógott, megtetszett ez a fiú. De ez nem is volt olyan nagy baj, engem nem zavart, de ő azt hajtogatta, hogy annak a fiúnak én tetszem. Volt hogy közösen elmentünk egy délután, de ez így utólag kiderült, a fiú csak azért jött hogy ne bántson meg, nem jókedvéből.

Viszont volt egy balhé. A lány csinált egy kamu face profilt (nem is egyet), és abból írogatott annak a fiúnak, és ez ki is derült, ami miatt ők máig rosszba vannak, amit teljesen meg is értek, mert ez nekem is eléggé csalódás volt, ilyet csinálni...

Mi (A fiú és Én) ezalatt sokszor találkozgattunk, egyik találkozó alkalmával azt mondta nekem, hogy bele gondolt mi lenne ha megcsókolna, mert meg akart. Én kérdeztem Miért nem tette. A következő találkozón próbálkozott, de azt mondja menekültem, amit én nem igazán értek miért tettem, de tényleg így volt. (Én itt már nem szimpla barátságot éreztem iránta)

Ezekre rá pár hétre annyira rossz lett a barátságunk, nem tudom mitől, hogy a suliban nem is beszélünk. Már nem hív találkozgatni, már nem érdeklem semennyire. A sulit még talán megértem, mert én kicsit még mindig barátkozok azzal a lánnyal, és lehet ezért nem keres ott nagyon, de az hogy sehol máshol se, az nagyon rosszul esik. Ő nagyon meg is változott. Sokkal bunkóbb lett mint volt, folyton beszólogat mindenkinek, és a viccei is eröltetekké váltak, pedig nem voltak azok. Meg még lehetne sorolni, de azok annyira nem lényegesek.

Én rendbe szeretném hozni ezt a kapcsolatot, de egyszerűen nem tudom hogy hogyan. Volt hogy arra gondoltam, inkább elfelejtem az egész gyereket, ha ő nem keres, akkor miért erőltessem ezt a "barátságot". De ez 3 napig volt, mert olyankor Facebookon rám írt, hogy mi történt hogy nem írok már soha....

Viszont nekem ez így nagyon szar, mert én nekem nagyon hiányzik, az hogy megint beszélgessünk, találkozgassunk stb. Én nem akarok senkit vádolni, de valamilyen szinten az a lány tehet arról hogy tönkre ment a barátságunk, én mégse hanyagolom őt se.

Mit tehetnék, hogy újra jóba legyünk? Mit mondjak neki? Már mindent elmondtam ami lehetséges... én nagyon helyre szeretném hozni ezt a kapcsolatot, mert sokat jelent számomra.


(Helyesírási és fogalmazási hibákért elnézést, de nem írónak születtem. Ja, meg a szóismétlésekért is bocsánat, de csak így tudtam gyorsan leírni...)


15L


2013. márc. 23. 21:21
 1/3 anonim válasza:
Szerintem ha ő nem keres, akkor te tedd! hívd el fagyizni suli tán, vagy sétálni, kávézni bármi.Egy lány miatt ne tedd tönkre egy régi jó kapcsolatodat :)
2013. márc. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Itt jön az, hogy fiú és lány között nem létezik barátság hosszútávon (csak nagyon ritka esetben). Te már nem barátságot akarsz megmenteni. Ez egy szerelem kibontakozása. Ezt a problémát is úgy lehet megoldani, mint az összes többit. Intelligenciával. Most kiderül mennyit ér az IQutok. Gondold át magadban először hova is vezet mindez, foglald össze az érzéseidet. Majd miután összeállt a kép. Állj elé és lehetőleg ne dadogva, határozottan mondj el neki mindent őszintén!
2013. márc. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :-D

Ma felkerestem, és valamennyire beszélgettünk.

Utolsó válaszoló, én már tényleg csak a barátságát szeretném.

2013. márc. 24. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!