Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Mióta hazajöttünk,...

Mit tegyek? Mióta hazajöttünk, mintha nem lennék önmagam.

Figyelt kérdés
Nem egész 2 hétig voltam külföldön nyaralni. Az egésznek volt valami varázsa, ami nagyon megfogott. Életem legszebb két hete volt. Amikor haza kellett jönni, nagyon sírtam. Mióta itthon vagyok, pedig nem vagyok önmagam. Egyrészt iszonyúan hiányzik az a hely, a hangulat, bármikor visszamennék...akárhányszor az ott történtekre gondolok, sírnom kell. Nem merem megnézni az ott készült képeket, vagy hallgatni a zenéket, és az emlékbe hozott tárgyakat is jól eldugtam, hogy ne kelljen látnom őket, mert nagyon fáj. Már több mint két hónapja itthon vagyok, de még mindig ugyanígy érzek, és szinte gyűlölök itthon lenni. Mit csináljak? Mikor fog már elmúlni? :S
2009. szept. 18. 13:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Talán nem tudom magamban "lezárni" ?
2009. szept. 18. 13:33
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon sokan így vagyunk,ha vmi jó helyen vagyunk. Én is nagyon vágyódom vissza a nyaralásba, abba a légkörbe, olyan jó volt ott minden..de sajna elmúlt.

Esetleg ha olyan hely ahol könnyen találsz munkát, menj ki ott lakni/dolgozni.

2009. szept. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
teljesen normális. én eddig minden külföldi út után így éreztem, mély depressziót váltott ki belőlem, hogy ide kell hazajönni. ez csak akkor múlik el, ha kiköltözöl. :)
2009. szept. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hol voltál??
2009. szept. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

a jó dolgokat könnyű megszokni

mikor hazamész újból be kell illeszkedni a

szürke hétköznapokba munkába menni(mert meg kell élni valamiből) :(

2009. szept. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gondolj arra az egyszerű, de nagyon igaz közmondásra, miszerint: Mindenhol jó, de legjobb otthon. Márai Sándor gyönyörűen fogalmazta meg az otthon fogalmát a Füveskönyvben. Az otthon, ami az állandóságot és a biztonságot is kell, hogy jelentse, nem törpülhet el semmiféle élmény hatására. Az élményeket őrizgesd, dédelgesd, reménykedj a visszatérésben, de igazán boldog csak "otthon", vagyis "itthon" lehetsz!
2009. szept. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, jól esett kiírni magamból :)

Angliában voltam.

Szerintem beteges amit érzek, de remélem legalább picit enyhülni fog..:)

2009. szept. 18. 18:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Mikor én voltam Angliában, ugyanezt éreztem, ha nem is két hónapig. Ez olyan, mint egy szerelem, akit ott kell hagyni, fáj. Angliát nagyon lehet szeretni, mert szép, takaros, kulturált, nem olyan, mint Mo. Nem hiszem, hogy el kéne dugni az emlékeket, inkább nézegesd őket, nézzél angol ill. Angliáról szóló filmeket, internetes oldalakat, könyveket, tervezd a következő utazást (persze pénz kérdése). De bárhova utazik az ember, ilyen érzése van, mert az a szabadság, gondtalan boldogság, új információk befogadásának az időszaka, és erre a feltöltődésre nagy szükség is van. Már most lehet a jövendő utazást tervezgetni, az élteti az embert.
2009. szept. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én folyton euforikus állapotban voltam még hetekkel is az utazás után, annyira feltöltött az élmény. Harminc éves fejjel hangosan danoltam az irodában, visszagondolva elég röhejes lehettem :)) Nekem az segített lecsillapodni hogy ezerrel terveztem a következő utat, kinéztem azt a tartományt ahol még nem jártunk (Olaszországról van szó), olvastam róla, bújtam a honlapokat, szálláslehetőségeket, kajaspecialitásokat, stb. A következő nyárra komplett útiterv volt, csak be kellett ülni a kocsiba és irány a kaland! A tervezgetés mindig kapcsolatban tartott a szeretett országgal, illetve jártam nyelvórákra és az is segített úgy érezni, hogy nincs messze az a hely, ahol mindig süt a nap. Most idén nem mentünk, mert kisbabám született, de olyan kilométerhiányom van hogy el sem tudom mondani. Alig várom a jövő nyarat!
2009. szept. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!