Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mindenki azt mondja fogadjam...

Mindenki azt mondja fogadjam el önmagam, mert csak így lehetek boldog, de én képtelen vagyok rá, egyszerűen nem megy. Pszichológus segíthet?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát a boldogságot nem garantálja az, ha elfogadod magad, de talán kevésbé leszel boldogtalan. Önmagad elfogadása azzal kezdődik, hogy magadba nézel, és tisztázod magadban, hogy milyen vagy. Aztán ha nem tetszik valami, vagy elfogadod, vagy megváltoztathatod.

Ha van elég pénzed jó pszichológushoz elmenni, akkor segíthet.

2011. nov. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem lehet rajta változtatni.
2011. nov. 20. 23:02
 3/6 anonim ***** válasza:
segíthet, de tényleg sok pénzbe kerül.
2011. nov. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi az, amit nem szeretsz önmagadban? Írd le egy papírra (de komolyan, ne sorold fel 5x ugyanazt és ne becsméreld magad).

Ha ez megvan, akkor írj egy másik papírt ezzel: Szeretem magamban, hogy... Biztosan találsz értéket magadban, még ha nem is olyan nagyokat, írj minél többet. Ezt ha kész ragaszd föl valami jól látható helyre.

Majd változtasd a benned lévő rosszakat jóvá. Nem kell feltétlenül az nellentétét csinálnod, amin nem tudsz változtatni, annak lásd meg a jó oldalát. Tehát például rossz: Mindig könnyen megsértődök, vagy sokszor sírok kicsinységeken Jó: Mindig kimutatom az érzéseimet, ezért nem terhelik a lelkemet.

Vagy ilyesmik.

2011. nov. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy egyáltalán nem lehet rajta változtatni, nem tulajdonság.

Ezt egyszerűen el kell fogadni, és ez az, ami nem megy. Mert rengetegen gyűlölik az olyan embereket, mint én.

2011. nov. 22. 19:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Nezd meg a Titkot! http://www.youtube.com/watch?v=N1S2bGh9hGc

Remlem, segit valamiben! :o)

2011. nov. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!