Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy találjam meg önmagam? 19/L

Hogy találjam meg önmagam? 19/L

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok "elszakadni" attól az énemtől, aki kiskoromban voltam, illetve kb 15 éves koromig, és ugyanúgy viselkedek, mint kb annyi idős koromban, ugyanúgy oldom meg a problémákat, ugyanazok a reakcióim, csöppet sem érzem magam felnőttebbnek, és azért már ennyi idős korban elvárnák az embertől..

hogy találjam meg a felnőttebb önmagamat? hogy tudnék felnőttesebben viselkedni úgy, hogy azért közben mégis megmaradjon a személyiségem?

kb lehetetlennek tűnik, mert én magamat még mindig annak a félénk kislánynak tekintem, mert belül még kicsit az vagyok..


2011. nov. 17. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Későn érő vagy, na bumm. Viszont foglalkozol a kérdéssel, gondolkozol rajta, szóval fog ez változni. Viszont rágni magadat ezen nem kell.
2011. nov. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 19 évesen ez még nem gáz, de én 7 évvel idősebb vagyok és még mindig itt tartok, és ezért egyáltalán nem is tudtam előrébb lépni az életben az akkori önmagamhoz képest.
2011. nov. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mitmivan? ***** válasza:

Szerintem sem gáz dolog ez. Én pont az ellenkezőjét érzem, 19 leszek nemsokára és túl komolynak érzem magam néha. Szívesebben lennék olyan laza mint 15 éves koromban.

A felnőttes viselkedés ilyen korban az szerintem, ha felelősségteljesebb vagy és jobban átgondolod amit tenni akarsz mielőtt megteszed..kicsit előre gondolkodsz, számításba veszed a következményeket. Ennél több szerintem nem kell.

2011. nov. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 zkriszti3 ***** válasza:
Találd meg az egyensúlyt.Valamiben változni kell ennek érdekében célokat tűzünk ki magunk elé. Apránként ,nem kell túl sokat bevállalni. Más részről maradj gyermek, hiszen sok felnőttel az a baj ,hogy elfelejti milyen is az .
2011. nov. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jó önismereti és személyiségfejlesztő módszer a pszichodráma, MINDENKINEK ajánlom, rengeteget ad az embernek.

Van 15-20 éves fiataloknak való csoport is pl. itt:

[link]

2011. nov. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs veled semmi baj!Én ismerek 26 éves csajokat aki még szintén gyerekesek ,stb.

Egy nő igen is törékeny mindig is,és vigyázni kell rá! :)

te még csak 19 vagy,semmi gond ha egy picit gyerek tudsz lenni,majd ha elmész dolgozni minimálbérért a beledet is kihajtják és rájössz hogy az élet nem gyerekjáték,majd ráérsz akkor ott komolyan viselkedned ,addig meg legyél jó kislány! :) Sokan úgy is azt szeretik! :)

2011. nov. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Javaslom, fejleszd a gondolkodásmódod, mélyítsd érzelmi világod, amelyeket elsősorban önálló gondolkodással tehetsz meg (tehát kevésbé működik, ha az ember "szájába rágnak" ismereteket, infókat), másodsorban pedig olvasással, persze meg kell találnod a téged érdeklő, elgondolkodtató művészi alkotások (esetleg tudományos írások) közül az igényesebbeket, ezt gyakorta problémás, mert a mai világ a "gagyit" terjeszti, meg az ál-infókat, álhíreket.

A művészi érdeklődés az érzelmi intelligenciát is fejleszti.

Sose vegyél semmit készpénznek, legyenek fenntartásaid az infók kapcsán, igyekezz objektíven, tárgyilagosan megvizsgálni dolgokat (előítélet nélkül tehát), és tartsd szem előtt, hogy adott dolgokat sokféle szempontból is meg lehet vizsgálni - ez tudattágító hozzáállás, az élet értelmére , a lélek mélységeire mind jobban ráismersz ezen hozzáállással.


Mindezek felelősségteljesebbé válásodhoz is hozzásegítenek.


Ha félénk is vagy, ezen módszerek segíthetnek vágyad elérésében, miszerint mielőbb felnőtté szeretnél válni, ami elkezdeni 18-19 évesen épp ideje, valóban. Sok sikert! :)

2011. nov. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, még valami: ÖNISMERET. Nagyon fontos. "Ismerd meg önmagad!" Ha egyre inkább ismered önmagad, akkor:

a világot, a létezést TELJESSÉGÉBEN egyre jobban megismered, megérted.

A felnőtté váláshoz ez is hozzátartozik, velejárója.

2011. nov. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!