Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jó dolog kettős állampolgárnak...

Jó dolog kettős állampolgárnak lenni? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
2013. márc. 27. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Én német-magyar vagyok. Gyakorlati hasznát csak akkor láttam, amikor gyorsabban elintézték (a 2 hét helyett pár nap) a német munkavállalásomat. Amúgy meg inkább nekem jó a tudat, hogy mindkét nép elfogad hivatalosan is.


Az, hogy a jövőben mikor jön jól még egy útlevél, azt nem tudom...

2013. márc. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A németeknél nemcsak egy állampolgárság lehet?

En is 2-os vagyok, de nem is létezik nálam a másik állampolgárság, csak azért vettem fel, hogy ne kelljen a tartózkodási engedélyt mindig hosszabbitani. Magyarnak születtem és az is maradok!:)

2013. márc. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 ettro ***** válasza:

Kifejezetten akkor jó, ha azonosulni tudsz vele.

Ez inkább lelki dolog.


Ha profitálni akar valaki belőle, akkor nem sok értelme van.


Ha nekem egyik szülőm ilyen, a másik más nemzet állampolgára lenne, nekem is meg lenne a kettős identitásom. Lélekben jó igazán.

2013. márc. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

11:40!

Nekem édesapám német állampolgár, így születési jogon kaptam meg. De korábban valóban úgy volt, hogy német vehetett fel másik állampolgárságot, viszont más csak akkor vehette fel a németet, ha az eredetitől megvált. Most már ők is lazábban kezelik ezt az EU óta, de nem tudom, hogy mi a hivatalos álláspont ebben.

2013. márc. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 20 éves koromig voltam kettős állampolgár, akkor mivel a kintiek szerint nagykorú lettem elvesztettem a japán állampolgárságom, ott ugyanis nagykorúként nem lehet senki kettős állampolgár és mivel nem mondtam le a magyarról, azt törölték.

Addig Magyarországon maximum menőzni tudtam vele, kint viszont fel sem vettek volna nélküle az óvodába.

2013. márc. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én osztrák-magyar vagyok nekem idáig csak az útlevélnél jött jól a dolog, még sehol máshol nem láttam hasznát.
2013. ápr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!