Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az Észak-Európaiak hogyhogy...

Az Észak-Európaiak hogyhogy ilyen jól kijönnek egymással?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy tévedek. Tudom, sok ország nincs jóban a szomszédjával, de úgy hallottam, hogy az északiak a történelmi hátterük ellenére jóban vannak. Igaz, hogy piszkálják egymást, de csak barátságból. A norvégok, a dánok meg a svédek már a Kalmár Unió óta egymást bosszantják. A dánok és a svédek egymás anyanyelvén röhögnek, meg azon is, hogy a dánok milyen hiperaktívak (ezt hallottam valahonnan) :D A finnek meg a svédeken mulatnak jól, csúfolják őket, szintén barátságból.


Más országokban meg folyton csak a viszályok dúlnak.



2013. márc. 29. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Lehet ott nem vásárolták fel a médiát, ahol a "hírekkel" befolyásolják az emberek véleményét.

Oszd meg és uralkodj. Valakik szeretik összeugrasztani a népet. Amúgy pszichológia az egész, végy egy "szigetet", rakj rá egy csapat embert és jelölj ki nekik egy fő tárgyat. Előbb-vagy utóbb kettészakadnak, két csoportra válnak és összevesznek, háborúznak.


Legyek ura. De megfigyelhető mindenhol, a valóság show-tól a munkahelyig, a palesztin - zsidó kavicshajigálástól a focimeccsekig, mindenhol. A jó ég tudja északon miért nem ugranak egymásnak :D Lehet kevés a tesztoszteron északon vagy a hideg miatt van jobb dolguk is mint egymást basz*tatni, mondjuk a meleg szobában áfonyás muffint zabálni az IKEA karosszékből :D

2013. márc. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon szorosan összekapcsolódott a történelmük, a kultúrájuk, nyelvük, stb. Úgy vannak ők, mintha rokonok lennének. A vérmérsékletük sem egy mediterrán típus. :)
2013. márc. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz is, de néha náluk is vannak nézeteltérések. Régebben azt olvastam, hogy a svédek udvariatlannak és hangosnak tartják a norvégokat, de a norvégoknak is van egy kis bajuk a svédekkel.
2013. márc. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

"Lehet ott nem vásárolták fel a médiát, ahol a "hírekkel" befolyásolják az emberek véleményét. "


Sajnos evvel pont melléfogtál, ha lehet hinni Balogh Bélának, spirituális "oktatónak", aki Svédországban élt a 80-as, 90-es években mint munkavállaló. Kiválóan megtanult svédül, ezek után a munkásszálláson az ő irányába (mindenki felé, aki külföldi) valamiféle fáról épp csak lemászott, neoprimitív, a civilizációt nem ismerőként állatok hozzá. Ha nagyon érdekel ez valakit, jelezze, megkeresem az idevágó idézetet egy bizonyos könyvéből.

2013. jún. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Elírtam.

állatok hozzá - > álltak hozzá.

(Egyébként kifejezetten a svéd médiát látja okának Balogh! Rendszeresen nézte a svéd tv csatornákat, és ezt tapasztalta, h rémhíreket terjesztenek a svéd médiában számos népről, persze legtöbbször indirekt, bújtatott módon.)

2013. jún. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ŐŐŐŐŐ, a finnek még véletlenül sem barátilag csúfolják a svédeket.


Eléggé pipák rájuk az elmúlt évszázadokért + azért is, amiért a svéd hivatalos nyelv finnországban és tanulni is kell.

2013. jún. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

15 évig laktam norvégiában, azt tudom hogy mint itt a szőke viccek, ott a svéd viccek vannak, hogy milyen buták :P

meg a svéd dán és a norvég közül tudod az egyik nyelvet akkor a többit is, annyira hasonlítanak:)

bár nekem könnyebb volt a svédet verbálisan megérteni mint írásban, dánnal kapcs. pont forditva

2013. dec. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!