Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Számodra melyik a legviccesebb...

Számodra melyik a legviccesebb vallási rituálé? Bármelyik vallásé érdekel.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 2. 03:11
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Van egy olyan alapelvem, hogy nem nevetem vagy gúnyolom ki senkinek a vallását, mivel nekem sem esne jól, ha ő ezt tenné az enyémmel. Az afrikai bennszülött törzsek vallási rituáléit tartom a legkülönösebbnek (pl. temetkezéskor valamelyik törzs tejet önt az elhunyt fülébe, hogy miért, arra már nem emlékszem), hiszen az ő kultúrájuk nagyon távol áll attól, amit mi, európaiak megszoktunk. Nem tartom ezt sem viccesnek, hiszen nekik ez fontos, hát tegyék csak, tiszteletben tartom, hogy ez nekik fontos. Ők is biztos néznének egy nagyot, ha eljönnének egy magyar temetésre vagy esküvőre.
2013. ápr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
te csak olyan dolgokat tartasz viccesnek, amin gúnyolódsz? Más humorod nincs?
2013. ápr. 2. 18:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Megmagyarázom.

Tegyük fel, hogy idejön egy ember Szudánból, és látja, hogy egy esküvőn a pár milyen ruhában van, és hogy a szertartás lényege az, hogy mindketten azt mondják, hogy "igen", aztán megcsókolják egymást. Mivel náluk mások a szokások (gondolom), lehet, hogy tök viccesnek találná ezt. Talán nevetésre is fakadna. Lehet, hogy nem gúnyból tenné, a párnak és a násznépnek mégsem esne jól, hogy valaki - pusztán azért, mert az az ő számára szokatlan - viccesnek talál valamit, ami őnekik fontos és szent. Nem gondolod?

2013. ápr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

azt gondolom, hogy az ember el tudja dönteni, hogy valami számára vicces-e vagy sem.

Más dolog odamenni valakihez, és kinevetni, és megint más, az ha tudod, hogy számodra mi vicces, és esetleg velük együtt nevetsz..


nekem pl. tök vicces az, hogy valakik tyúkokat/kakasokat pörgetnek a fejük felett. De nyilván nem fogok odamenni, kinevetni őket, de attól még tudom, hogy ez számomra elég vicces.


de sztem. minden vallásban vannak vicces dolgok. Az érdekelne, hogy ki mit tart viccesnek.

Amúgy pont azt tartom lenézésnek, ha nem mernek nevetni valamin, amit viccesnek tartanak.

2013. ápr. 2. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!