Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mindig a diákoktól...

Miért mindig a diákoktól várják el, hogy átadják a helyüket a buszon?

Figyelt kérdés
Más is utazik, pl. dolgozó emberek, ők is tudnának állni. Mégis mindenki elsősorban a diákoktól várja el, hogy felálljanak. Mindkét réteg lehet ugyanolyan fáradt, ha nem jut nekik hely, hát nem jut, aki utazik annak ezzel is számolnia kell. Viszont ha jön egy idős ember, kismama, mindenki a diákot ugrasztaná fel.
2013. ápr. 2. 09:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Mert a tizen-huszonévesek vannak a legjobb formában fizikailag, azért. Igaz, hogy a 40 éves is különösebb nehézség nélkül tudna állni, de akkor is feltalálták már az udvariasságot, ami azt jelenti, hogy a fiatalok előzékenyek az idősebbekkel.

Ha amúgy egészséges vagy, mégis nehezen állsz a buszon, akkor tegyél valamit a fizikumod javítása érdekében, mert ez nem normális.

2013. ápr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Én önkéntesen szoktam átadni a helyen...
2013. ápr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Mivel jobb körökben az vala az etiket. Fiataltól elvárható, hogy van benne annyi erőnlét, hogy a pár perces utazást állva is simán kibír. Úgy is egész nap az iskolában csücsül.

Mivel az idősebbeknek többnyire egészségi prroblémájuk van, ezt várja el a szépszál ifjuságtól a társadalom.

2013. ápr. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Ha majd megtanulsz gondolkodni, akkor végre rájössz magadtól is.

Ha ezt neked magyarázni kell, akkor inkább nem mondok semmit.

2013. ápr. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Elég szégyen, hogy a diákok ezt nem érik fel ésszel maguktól is.

Egy diák nem fárad el annyira, mint az, aki végig dolgozza a napját. Vagy mint egy öreg, vagy kismama.

Ha lefáradsz az iskolában vagy a számítógép előtt üléstől, akkor mozogj többet.

Én középkorú vagyok, de mindig átadom a helyem az idősebbeknek és a kismamáknak, kisgyerekeseknek. Ez alapvető illemszabály és emberség.

2013. ápr. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 zabmester ***** válasza:
94%

Mert úgy illik, és úgy logikus, hogy az adja át a helyét, akinek ez a legkevesebb nehézségbe kerül. Egy 15-16 éves (egészséges!) fiatal könnyebben tud állni, mint egy 40 körüli ember, viszont a 40 körüli ember is könnyebben tud állni a buszon, mint egy 70 körül járó.

De azért az sem igaz, hogy mindenki specifikusan a diákoktól várná el, hogy felálljon. Elvárják ezt a huszonéves dolgozó emberektől is, vagy ha nem ül fiatalabb, akkor a harmincas, negyvenes emberektől is, ha felszáll valaki, aki korából vagy állapotából adódóan kevésbé stabilan áll a lábán.

2013. ápr. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Majdnem elkezdtem magyarázni, de aztán csak nyomtam egy zöld kezet a #4-re.
2013. ápr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Jellemzően aki fiatalabb, az jobb egészségi állapotnak örvend. Persze azért megjegyzem, szerintem én dolgozó huszonévesként valószínűleg jobban bírok állni a lábamon, mint egy 10 éves gyerek.


Ellenben volt olyan ismerősöm, aki fiatalon volt súlyos beteg, de nem látszott rajta, ugyanakkor alig bírt állni, na őt rendszeresen cseszegették bunkó módon az idősebbek, hogy hogy lehet olyan tapló, hogy nem adja át a helyét, hiába magyarázkodott.

2013. ápr. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

Aki buszon utazik, az számoljon azzal, hogy lehet állnia kell. Mindenki kifizeti az utazást, ugyan olyan igényt tarthat a még fennálló ülőhelyre, mint bárki más. Ha nem tetszik lehet taxival is menni. Kismamaként is sokat utaztam buszon, semmi probléma nem volt. Ha meg valaki eleve nem érzi jól magát, ne menjen közösségbe. Ha valaki nincs megelégedve a tömegközlekedéssel, hívjon taxit vagy menjen autóval.

32/N

2013. ápr. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

#9

Ha megéred a 80-at, majd emlékezz vissza a szavaidra.

2013. ápr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!