Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Írnátok nekem olyan sportolási...

Írnátok nekem olyan sportolási lehetőségeket amit egy mozgássérült, vak és gyengénlátó, nagyothalló vagy siket tud végezni Budapesten?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne,mert a suliba ezt a feladatot kérték,és szigorúan be is hajtják rajtam...csak az a baj,h így konkrétan nem találok olyan oldalt,h budapesten a különböző akadályozott embereknek milyen sportjaik vannak.Légyszíves segítsetek,köszi :D 21/ L.

2013. ápr. 7. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vakoknak csörgőlabda. Ez a foci vakosított változata.

Van ezen kívül vak ping-pong. Asztal két végén van egy-egy lyuk, amibe be kell ütni a labdát, háló természetesen nincs, az asztalnak körbe fala van, és fa ütő van hozzá. Ez a labda is csörög úgy tudom.

Ha nem csak Bp érdekel, akkor írnám, hogy Szolnokon vannak vakok, akik eveznek.

2013. ápr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ismerek pár gyengénlátó teljesítménytúrázót, de a többi akadályozott ember számára is alkalmas ez a sportág. Elég sok teljesítménytúra van Budapesten és környékén, többnyire a Budai-hegységben. Ha honlap kell, írd be azt, hogy Teljesítménytúrázók Társasága.
2013. ápr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A csörgőlabda kifejezetten a vakok sportága, és van ping-pong, csocsó is számukra.

Az úszással, evezéssel nincs gond, illetve nagyon sokan futnak. Ezt úgy oldják meg, hogy egy látóval közösen (kézenfogva, vagy összekötve haladnak együtt. A Látéssérültek Szabadidős Sportegyesülete (LÁSS) látássérültek és látók közös sportolásán dolgozik.

2013. ápr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!