Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Házasodnátok azért, hogy egy...

Házasodnátok azért, hogy egy bizonyos országban maradhassatok/kijussatok?

Figyelt kérdés
26 éves lány vagyok. Az USA-ban élek már egy ideje, de nincs legális státuszom. Hozzá tudnék menni valakihez, aki által itt maradhatnék, állampolgárrá válhatnék, de úgy érzem, hogy ez az illető szeret engem, én őt nem. Ha megmondom neki, nem fog elvenni valószínűleg, de én itt akarok maradni. Mit tegyek? Belemennétek?
2009. szept. 22. 09:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám a srácnak, hogy mi a helyzet, hogy kell a zöld kártya, viszont nem szeretem, ne számítson tőlem semmire. Ha becsapod, egy egész életre tönkreteheted lelkileg. Viszont ha korrekt vagy vele, lehet, hogy úgyis belemegy a dologba és elvesz.


Viszont ha mégis megtennéd, amit akarsz, az sem lenne elítélendőbb, mint aki pénzért, lakásért, szocpolért, hitelért házasodik, vagy azért mert jön a gyerek, vagy pedig éppen azért, mert már az összes barátnője férjhez ment, és ő lemaradva érzi magát...

2009. szept. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is úgy korrekt ha tájékoztatod az érzelmeidről.
2009. szept. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
az a kérdés hogy mennyit ér meg neked hogy kint maradj.ha mondjuk semmiképp nem akarsz hazajönni és ez az egyetlen módja akkor szerintem menj hozzá. még ha nem is vagy belé szerelmes ha rendes férfi és valamennyire azért kötődsz hozzá egy próbát megér.. még az is lehet hogy nagyon jó házasság lesz belőle, de mondjuk ha nagyon nem jön be és lelkileg "megerőszakolnád " magad ezzel a döntéssel akkor inkább hagyd a fenébe a dolgot.
2009. szept. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

En csak a masik oldalt tudom leirni...en amerikai allampolgar vagyok (itt szulettem) es nagyon nem orulnek neki ha valaki ilyet csinalna velem. Nem vagy egyeduli eset. Sokan csinaljak (inkabb csinalTak) ezt de a kormany nem hulye, mar nem is olyan konnyu ezen tul esni.

"Charges of marriage fraud carry a potential five-year prison sentence, and non-citizens who are convicted also face deportation."


Legallabb mondd meg neki mert akkor nem csapod be. Aztan vagy bele megy vagy nem. De nem olyan egyszeru ez ahogy te ezt elkepzeled. Egyutt kell elni es ha le buktok megy a bortonbe, te meg vissza az orszagodba szoval felelosseget raksz ra, nem is kicsit. Olvass el par cikket arrol hogy mar hany embert bortonbe kuldtek ilyenert:

[link]


Anyagilag is vagy 10 evig felelos lesz erted mert ala iratnak ilyen papirt vele (valami affidavit of support vagy ilyesmi a neve). Szoval ha te csinalsz valamit, o felel erted. Eleg hulye ha megteszi...nekem ez a velemenyem, bocs. Es ez nem olyan, mint aki szereti a masikat, egyutt eltek es ugy dontenek hogy a hazassag altali elonyok (pl. jobb hitelfelveteli lehetoseg) miatt hazasodnak ossze mert te nem szereted ot es nem ugy elnel vele mint mas a hazas tarsaval. Szoval jobb ha tisztazod elore vele hogy mirol is van szo es merlegeled hogy mekkora felelosseg ez mind ketto reszrol.

2009. szept. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

mások érzelmeivel játszani nem szép dolog.

Mondd el neki, hogy te nem szereted, de szükséged van a zöldkártyára, és megtenné-e hogy így is belemegy. De ezek után is mérlegelned kell, hogy nem mászol-e bele az érzéseibe.Mert lehet, hogy belemegy és összetöröd a szívét, aztán haragban elváltok és még jól fel is jelent bosszúból.

Hátha belemegy, próbáld meg.

27/N

2009. szept. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nehéz dönteni, mert igaz az, amit írtatok, hogy "nem ugy elnel vele mint mas a hazas tarsaval". El nem tudom képzelni, hogy vele legyek szexuálisan (50 éves), csak a papír kellene, utána elválnék...ennek ellenére bele menne szerintetek?
2009. szept. 22. 10:48
 7/14 anonim ***** válasza:
Gondold vegig logikusan...nem ertem hogy mi haszna szarmazna neki ebbol a "hazassagbol". El vesz, kenyszerbol egyutt elsz vele kb. 3-4 evig, kozbe meg azt se hagyod hogy megd*gjon, utana el valsz. Neki ebbol mi az elonye? Miert alldozna erre eveket? Vagy arra keszulsz hogy fizetsz neki erte? Ha eddig el voltal mint illegal most miert kell valtoztatni ilyen kockazat es nehezsegek aran?
2009. szept. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10.26-os vagyok. hát ha szexuálisan egyáltalán nem tudod elképzelni a dolgot, akkor felejtsd el az egészet! vagy pedig mondd meg neki hogy csak a papír kéne.
2009. szept. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azért ragaszkodom ehhez, mert nagyon rossz így élni. Nem kapok jó állást, valamilyen szinten bujkálás az életem. És miért ezt érdemlem? Semmivel sem különb az, aki legálisan él itt. Nekünk is ugyanolyan jogaink vannak. Lehet, hogy később nem adódik ilyen lehetőségem és ezért akarom kihasználni.
2009. szept. 22. 11:13
 10/14 anonim ***** válasza:
60%

"Azért ragaszkodom ehhez, mert nagyon rossz így élni. Nem kapok jó állást, valamilyen szinten bujkálás az életem."


Oszinten, ki kenyszeritett erre az eletformara?


"És miért ezt érdemlem? Semmivel sem különb az, aki legálisan él itt. Nekünk is ugyanolyan jogaink vannak."


Ez a baj veletek. Jogaitok vannak de kotelessegek nem. En se telepszem be mas orszagba engedely nelkul. Ha nem tudod tisztelni az itteni torvenyeket es emberek nem ertem hogy miert akarsz itt maradni. Neked itt nincsenek jogaid es nem velletlenul. Meg nem vetted eszre? Te szegted meg a torvenyt, ezert ne minket okolj. Epp most keszulsz egy ujabb buncselekmenyt el kovetni. Onzo vagy es nem erdekel hogy ki hasznalnal egy masik embert. Az allam polgari jogok kivaltsagok. Nem velletlenul van allam polgarsag ki talalva.

2009. szept. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!