Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szólnátok a tanárnak ezért?

Szólnátok a tanárnak ezért?

Figyelt kérdés

A lányom 4. osztályos ált. iskolás. Tegnap írtak egy mini dolgozat szerűséget környezetből. 5 kérdésre kellett válaszolni. A gyerekem mindegyikre helyesen válaszolt és 3-ast kapott. Feltehetően azért mert a leírt mondatokban helyesírási hibák voltak. ( ékezet lemaradás, j-ly hiba)

Szóval lehet, hogy elfogult vagyok, de szerintem a helyesírási hiba az nyelvtan órán kellene , hogy beleszámítson a jegybe. Nem?

A tudása 5-ös volt. Ti, hogy látjátok ezt?


2009. szept. 22. 10:04
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem tanítsd meg a lányodat helyesen írni - lehet, hogy a tanár csak így akarja rászoktatni a gyerekeket, hogy mindig helyesen írjanak (negyedikben ha jól tudom még nincsenek szaktanárok, lehet, hogy ugyanaz az ember tanítja nekik a nyelvtant, amelyik a környezetet is - nekünk negyedikben csak két tanítónénink volt, ők tanítottak mindent). Nekünk is volt ilyen anno, nem lett tőle semmi bajunk, és legalább megtanultuk rendesen az anyanyelvünket. Egy 3-as még nem a világ, főleg általános iskola negyedikben, nem oszt, nem szoroz, nem függ tőle semmi, nem lesz tőle a lányodnak se jobb, se rosszabb. A tanárnak ha szólsz, lehet, hogy utána csak rosszabb lesz a gyereknek, és direkt rászáll majd.
2009. szept. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
91%

Érdemes lenne elbezsélgetni a tanárral, de az a baj, hogy ha te kiharcolod neki az ötöst, akkor a többi gyerek a lányt fogja utálni, hogy anyuci jött és....


Én elsősorban inkább a kislánnyal dumálnék, hogy miért, ő szerinte is igazságtalan e, és őt küldeném a tanárhoz emiatt beszélni, és ha az leszarja, akkor menjen az öfőjéhez.


Lehet, hogy így is utálják utána ha esetleg jó jegyre módosítják, de az is lehet, hogy tisztelik picit majd, hogy kiállt az igazáért.


szerintem..

2009. szept. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
50%
igaz, alsóban egy tanár van még.
2009. szept. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
82%

Környezetből a teljesítményénél rosszabb jegyet adni ezért se nem tisztességes, se nem szakszerű és szerintem nem is jogszerű.

Diákkoromban az teljesen természetes volt, hogy minden dolgozat helyesírását is ellenőrizték, sőt osztályozták, de eszébe sem jutott a tanárnak, hogy az adott szaktárgyi jegyet rontsa le emiatt. Megkaptuk a megérdemelt jegyet a szaktárgyból és nyelvtanból.

Tehát nagyon jól látod, kaphat a gyerek a környezetdolgozat helyesírására is jegyet, de az a nyelvtanjegybe kell, hogy számítson. (Más kérdés, hogy lehet jobban jár egy környezet 3-sal, mint egy környezet 5-össel és egy nyelvtan 1-essel. De az igazságérzetének mindenképp jobban megfelelne)


Megint más, hogy mennyire tudnád érvényesíteni jogos igényedet az iskolában. A sok, valljuk meg, sokszor jogtalan-oktalan szülői támadások miatt a tanári kar akkor is összezárhat, ha valami jogos sérelme van a szülőnek. És valóban előfordulhat, hogy a gyerekre ezután "rászállna" az adott környezettanár.


egy tanár

2009. szept. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
72%
ha a környezet tudása 5-ös, akkor én sem értem, miért kell a helyesírást ide venni...azt majd magyar órán...elég idióta egy tanár lehet, hogy a saját tantárgyait összekeveri...beszélgess el vele és kérdezd meg tőle, hogy miért vannak szerinte különvéve a tantárgyak egymástól?
2009. szept. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
71%

Most gondold el kedves kérdező, mikor valaki a diploma munkáját adja be telis-tele ordító helyesírási hibákkal.

Én részemről jogosnak tartom, hogy ezt is értékelte, hacsak nem dixlesziás a gyermeked, akkor valóban neked kell megtanítani helyesen írni az iskolán kívűl is. Nem mindenkinek könnyű, de tanulható.

és ha még most megtanulja, később nem lesznek gondjai. Mint pl az irodalom érettségin majd írásbeliből..mert ott is a szöveget értékelik, plusz a helyesírást is nézik.

27/N

2009. szept. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Igen, egy tanár van. És ezért gondolom pont azt, hogy összekeveri a tanítónéni a tantárgyakat.

És mi van ,ha szóban felel? Akkor most nincs ügy. Ez a groteszk ebben. És ha nyelvtanból gyengébb , akkor már más tantárgyból ne is legyen esélye jobbnak lenni? Hiába tanul?

2009. szept. 22. 10:36
 8/39 A kérdező kommentje:
Remélem eljutunk majd a diplomáig is. És igen magyar érettségin nézik a helyesírást is.
2009. szept. 22. 10:38
 9/39 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy érzékenyen érint a dolog mert én is akkor lélegeztem föl gyerekként amikor felsőbe kezdtem járni. Mert amíg egy tanárnéni volt mindenből, addig a skatulyázás netovábbja volt felsőfokra fejlesztve. Aki matekból nem volt jó akkor az már magyarból meg környezetből is szar meg hülye.

Felsőben pedig a SZAKtanárok örültek annak, hogy a tanított tantárgyukat megtanulta a gyerek. És feltételezem ez mai napig így van.

2009. szept. 22. 10:44
 10/39 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos vannak ilyen tanárok...sokszor kap az ember igazságtalanul rosszabbat.Most egyetemista vagyok,de végigkísért ez általános iskolán és gimnáziumban is.Sok tanár szereti beskatulyázni a gyereket.Nálunk általános alsóban megvoltak a "kedvencek"(nem tanulmányi eredmény alapján) akik mindíg jobbat kaptak,gimiben is voltak enyhén szólva érdekes esetek,akárcsak érettségin-ott jóval kevesebb pontot kaptam egy kidolgozós esszéért csak azért,mert nem a tanár által kiadott anyagból tanultam,hanem könvből-így is benne volt minden,tele lett írva...most az egyetemen érzem először úgy,h itt nincs igazságtalanság(az esetek 95%ában) annak ellenére,h miket terjeszetenk sokan(ált.azok,akik nem készülnek fel,aztán csodálkoznak)

Szóval csak annyit akarok kihozni ebből,h a kislányod még csak 4-es,de jövőre úgyis felső tagozatba kerül,ott remélhetően nem így fogják osztályozni ha tudja az anyagot,meg ugye ott már több tanár van...Nem tudom,mennyire jó ötlet szólni,az a tanítónéni "modorától" függ,h veszi a dolgot.Esetleg,ha mindenkébb szólni akartok érte,akkor tedd úgy,mint a felettem szóló írta,h a kislányt küldd oda hozzá.Nyugodj meg,mindíg akad majd ilyen tanárból 1-2,de ha a kislányod tehetséges,ezen nem fog múlni:)

2009. szept. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!