Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ahhoz, ha egy...

Mit szólnátok ahhoz, ha egy oktatótok ilyet adna elő órán? Nem felháborító?

Figyelt kérdés
Egy tanárunk valaminek a kapcsán közölte, hogy az abortusz milyen undorító dolog és gyilkosság, gyilkos az, aki ilyet csinál. Rákérdeztem, hogy na de mi van akkor, ha megyek este haza és megerőszakolnak és úgy leszek terhes, akkor úgy jártam? Válasz: igen. Most nem az abortuszról van szó, hanem inkább arról, hogy az ilyen kétoldali problémákról így alkot véleményt, amit ránk, a diákjaira akar tukmálni. Ez ugyanolyan, hogy a vallási meggyőződésemet sem erőszakolom a másikra, vagy a politikai nézetem stb.
2011. okt. 22. 16:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Jelenteni kellene,valami felettesének,szervezetnek.
2011. okt. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy most màr kötelezõ errõl beszélniük.
2011. okt. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos a politikának vannak olyan aberrált tévútjai, amelyek ilyen bigott tanárokat eredményeznek. Nem hiszem, hogy érdemes lenne vele bármit is megbeszélni, nem észérveket, meggyőzést használ, hanem hanem a környezetét fenyegeti nézeteivel.
2011. okt. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

És ha gyilkosság? Kit izgat? Az ölés, a gyilkolás hozzátartozik az emberiség történelméhez.

Az abortusz nem kellemes és kedves dolog, de joga van a nőnek eldönteni, h akarja-e a gyereket v sem. A következményeit úgyis ő maga viseli.


Amúgy meg le kell sz*rni az ilyen tanárt.

2011. okt. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Bioszórán mi megnéztünk egy felvételt arról, mi történika magzattal, mikor kiszippantják. szabályosan sikoltott. Csak azért mesélem, mert a tanárunk mondta, h egy nő abortusz-párti volt, majd megnézte ezt a videót és ellenes lett. Illetve a videót a végrehajtó orvos vágta meg, de ő se volt képes egy lendülettel megvágni, csak ha kiment levegőzni. nem foglalok állást, csak azt akarom mondani, hogy ha ennyire érintett embereknek ennyire változik a véleménye, akkor egy diák honnan tudja, mit gondoljon? Valóban nem kell tukmálni a véleményt.
2011. okt. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kamu felvétel lehetett,amit az előző írt. Amikor még elvégzik az abortuszt,még embriónak sem nevezhető. Sikoltani pedig semmiképpen nem tud.

Az igazgatónak szólnék a helyetekben.

2011. okt. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, egyetem, vagy középiskola-e a szóban forgó intézmény, de ettől függetlenül is ez egy olyan téma, ami nem képezi semmilyen iskolában vita tárgyát.

A felettesének kéne szólni, hátha észbekap.

2011. okt. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ez egy OKJ-s képzés és elvileg mikrobiológia óránk volt, nem is nagyon állt össze, hogy mire fel mondta ezt az abortuszos dolgot, de ugyan ilyen szinten már mondhatta volna azt is, hogy mindenképpen az X pártot támogassuk, mert az Y egy hazug, csaló banda.
2011. okt. 24. 19:12
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Nem kötelező egyetérteni vele....
2011. okt. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

"Kamu felvétel lehetett,amit az előző írt. Amikor még elvégzik az abortuszt,még embriónak sem nevezhető. Sikoltani pedig semmiképpen nem tud. " Nem, nem az. Nem úgy sikított, hogy igazából, hanem látszott az arcán, és ezt mi később sikításnak neveztük. Egyébként nem mondtam, hogy úgy nézett ki, mint egy baba. De nem embrió volt. Az abortuszt x időtől x időig lehet elvégezni, a felső határon már lehet, hogy így néz ki. Hiteles tudományos videó volt.


"Nem kell vele egyetérteni..."

Hát nem, de az, hogy tanórán ennyire erőlteti a véleményét, azt mutatja, hogy szerinte az ő véleménye a helyes, és diákokra "ráerőltethető", "rátukmálható", órai keretek közt ezt kell mondania.

2011. okt. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!