Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a cigányokn...

Miért van az, hogy a cigányoknak minden jár akkor is ha nincs pénzük, míg nekem nem?

Figyelt kérdés

A fiam osztálya Pestre készül tanulmányi kirándulásra. 1550 Ft-ot kell befizetnem. A szomszédaim 1 szobában laknak öten, és ez a szoba egyben a konyha is, de odaszül 3 gyereket, és az ő gyereke ingyen mehet. Ha én nem fizetném be a pénzt, az én fiam már nem is mehetne. A szomszédaim természetesen segélyből élnek, de arra van mindig pénz, hogy az apuka lerészegedjen.

Persze még nekem kéne elhoznom a gyereket a vasútállomásról , mert szegénynek nincs autója. Ha nem tudja megoldani, maradjon otthon a seggén! Vagy fogadjon taxit. Az én anyagi helyzetem sem rózsás. Tavaly 4x voltak színházban. A fiam csak 2x volt, mert nem volt rá pénzem. Nem baj, a szomszéd cigánylány pénz nélkül volt mind a négyen! Nem vagyok rasszista.Az osztályfőnöke még el is várja, hogy a másik ingyenélő gyereket szintén hazafurikázzam az állomásról. Még én lennék bunkó, ha elkérném a benzin árát!!!Ott talán 2 szobában laknak 12-en! Miért tesznek különbséget már a gyerekek között???!!!Az én fiam osztályelső, de mégsem mehet, ha nincs pénzem.....


2009. szept. 22. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ki is van hátrányos helyzetben Magyarországon....?

Azért viszik el a szomszéd gyerekeit ingyen,mert Te akkor is befizeted a tiédet,ha kevés a pénzed.Ellenben a szomszéddal aki elissza a segélyt,és az utolsó szempont számára csak,hogy felnővén a gyermeke értékes tagja legyen a társadalomnak.

A pedagógus,no és a rendszer célja az,hogy azoknak a szülőknek a gyermekeit segítsék,akik olyan taplók,hogy maguktól nincs igényük arra,hogy a gyerekeik művelődjenek.

Így előfordulhat,hogy 15 év múlva ezek az ingyen művelődött fiatalok/legalábbis páran/nem lesznek analfabéta paraziták a társadalmunk testén.

Legalábbis a cél ez lenne...

2009. szept. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, sajnos a "miert"-re nem tudok valaszt adni de megosztom Veled azt ami legutobb haboritott fel, de nagyon...

A varosunkban a heten indult egy "Fogtunder" elnevezesu program, ahol a ciganyok ingyen ellatast kapnak...mi meg fizetjuk tobbezres (sokszor 10000 koruli) ellatast a fogorvosnal...a edesapam napi 12 orat dolgozik, anyukam napi 8-at, eppen, hogy elegendo a penz, en egyetemen vagyok...minket(ezeket a csaladokat) nem kell segiteni, csak a ciganyokat, akik nem dolgoznak es ingyen kapott allami lakasuk van...

bezzeg ez nem szamit rasszizmusnak, csak az, ha az ember megmondja a velemenyet roluk...

sajnalatos...

2009. szept. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Azért, mert az emberek voltak elég hülyék ahhoz, hogy 2002-ben és 2006-ban az MSZP-SZDSZ kettőst juttassák hatalomba.
2009. szept. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Ja, ez mindig így van... Őket védeni kell, mert ugyebár annyit tesznek az országért... Hadd szaporodjanak! Kíváncsi leszek, az én fizetésemnek hány százalékát fogják majd levonni(most megyek egyetemre)...
2009. szept. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Hát már pedig az a szomorú igazság, hogy ha azt akarjuk, hogy a cigányság felemelkedjen, és legalább egy jó részben hasznos és termelő része legyen a társadalomnak (márpedig ez lenne a cél), akkor az nem megy máshogy, mint hogy ebben a többségi társadalom segít nekik, azaz igenis a pozitív diszkriminációra szükség van. Ez lehet, hogy nem tűnik igazságosnak, ők miért, mi meg nem, ellenben az adott cél eléréséhez ez nélkülözhetetlen. Az, hogy a halmozottan hátrányos helyzetűeket többféleképp is támogatják, és igyekeznek őket bevonni mind a kultúrába, mind a társadalomba, ahova amúgy nem jutnának el saját erőből, ezáltal esélyt adva nekik, hogy kicsit kilássanak abból a pocsolyából, ahol amúgy vannak, és lássák, hogy ennél azért van más is, ez nem olyan ördögtől vett gondolat. Megjegyzem nem csak cigány halmozottan hátrányos helyzetűek vannak, azokat is támogatják.


Ahol eddig a világban sikerült elmaradt kisebbségeket jó szinten beintegrálni a társadalomba (pl. a feketéket Amerikában), ott mind alkalmaztak pozitív diszkriminációt, mert másképp ez nem megy.


Ettől még elhiszem, hogy szar dolog azt látni, hogy a másik mennyi mindent az ölébe kap csak azért, mert hátrányos helyzetű, vagy akár mert cigány, míg te sem tudod mindazt megadni a gyerekednek, amit szeretnél. De ahogy az egyik hozzászóló is írta, a te gyereked már ott szerencsés, hogy olyan szülője van, aki ami módjában áll, azt megteszi, hogy ő minél jobb oktatásban részesüljön, míg a cigány lánynál ez nem biztos hogy így van (sőt). Ebből következően a te gyereked így is jó eséllyel hasznos tagja lesz a társadalomnak, míg a cigánygyereket ha magára hagyod, jó eséllyel ugyanazt reprodukálja amit otthon látott, azaz segélyen élő eltartott.

2009. szept. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze a pozitív diszkrimináció csak az esélyt adja meg, ettől még lehetne a késztetés oldalról is erősíteni a folyamatokat. PL. a szociális ellátás keményebb feltételekhez kötésével, ilyenek, de ez már megint egy más kérdés.


Az előző.

2009. szept. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze lehet a politikáról beszélni, de szerintem többről van itt szó. Az csak a kisebb baj, hogy "nekik" jó, de szerintem rettenetes az, hogy azoknak, akik tisztességesen dolgoznak, és nem a kocsmába verik el a fizetésüket, miért kell rosszabbul élniük.


De a mai világban aki ez ellen fel meri emelni a hangját, az rasszista. Én sem vagyok fajgyűlölő, mert nem azért kívánom a pokolra őket, amiért más fajba taroznak, hanem mert ilyen helyzetekbe taszítottak minket.

2009. szept. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Tanár vagyok egy iskolában, katasztrofális a helyzet. A cigány nem fizet az iskolabuszért, ingyen könyvet és kaját kap, persze van 7 gyerek egy családban. A kétgyerekes szülő meg veszi a tankönyvet és a kaját is fizeti, ami nem két fillér. Ja igen és a cigány tépi szét a tankönyvet, rongálja a buszt és fanyalog, hogy szar a kaja. Szép nem?
2010. febr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!