Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mentálisan leépülőben a...

Mentálisan leépülőben a magyar társadalom?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre,hogy hülyülnek el az emberek,sokszor alapvető dolgokkal,ismeretekkel nincsenek tisztában.
2013. ápr. 9. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy fest.

A gond az, hogy a média nagyon ludas ebben, így manipulálják az embert egy kiszámítható célokkal rendelkező "géppé".

2013. ápr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Első minden szavával egyet értek, plusz kiegészíteném azzal, hogy a pedagógus szakma lezüllesztése is nagyban hozzájárult mindehhez.
2013. ápr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem onnan indul ki hogy a szülőknek nincs idejük eleget foglalkozni a gyerekükkel mert velük sem foglalkoztak és most dolgoznak mint az állat,éhbérért a másik ludas meg természetesen a média.
2013. ápr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Mit nevezel alapvető ismeretnek (remélem nem irodalmi és történelmi tudásra gondoltál)?

A legtöbb ember nem használja a józan eszét, szerintem ez a gond.

2013. ápr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Igen, és nem csak a magyar, hanem az egész emberiség. Szinte mindenhol nyomatja a média az agymosást, kivéve persze a harmadik világ kevésbé civilizált területei, ahol a tévé, rádió nem annyira elterjedt. Azokban az országokban, ahol elterjedt a média, ahol az emberek többsége minden nap néz tévét, hallgat rádiót vagy olvas újságot, ott az agymosás gyakorlatilag korlátlanul folyik. A többség már azon a szinten van, hogy át se gondolja, hogy mennyi szemetet beenged az elméjébe, az életébe, és még fizet is értük. Tegnap az SZTK-ban amíg várakoztam, néztem, hogy mit olvasnak az emberek. Fanny, Story, Bors, reklámújságok, Joy... akkor sem olvasnék el ilyesmit, ha nekem fizetnének érte.

Közben meg a dolog fordítottja is megy, az ostobaság lett a menő és a kultúra a ciki. (Persze tisztelet a kivételnek.) A sok agymosott lebutított csürhe megkeseríti a kisebbségben levő kulturált emberek életét is.

2013. ápr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tonhalas szendvics, nyalóka, rágógumi.


http://www.youtube.com/watch?v=vfhP4wGC7O0

2013. ápr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos jól látod. olyan nehéz normális embereket találni ezen a rohadt bolygón, mintha tűt keresnél a szénakazalban.
2013. ápr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%
vagy talán túl magasak az elvárásaid vagy nem jó helyen keresel.
2013. ápr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ma már kinevetnek és sznobnak titulálnak, ha szeretsz színházba, múzeumba járni, művelődni, olvasni. A többségnek nincs pénze ilyenre, ami egy dolog, de úgy állítják be, hogy a kultúra ciki. Bár, ha jobban belegondolunk, mi még mindig fényévekkel okosabbnak és műveltebbnek mondhatjuk magunkat, mint pl. az USA lakosainak nagy része.
2013. ápr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Elég egoista vagy.
2013. ápr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!