Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amikor a molett vagy túlsúlyos...

Amikor a molett vagy túlsúlyos nők ilyeneket mondanak, hogy a vékony nők igazi férfinak úgysem kellenek, akkor azt szerintetek azért mondják, mert magukat akarják ezzel nyugtatni?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, semmi bajom azzal, hogy ki hány kg, vagy milyen a testalkata. Jelen pillanatban én is a molettebb nők táborát népesítem. (hormonkezelés, terhesség) Viszont én nem érzem magam így jól a bőrömben, mindig is sportoltam, vallom, hogy a sport az egészséges, hosszú élet hozzávalója.

Ennek ellenére én sosem próbáltam senkire ráerőszakolni a véleményem, vagy sosem voltam sértő, lenéző senkivel szemben a testalkata miatt. Mindenkinek szíve-joga eldönteni, hogy hogyan éli az életét.

Mégis sokszor tapasztalom, hogy a kicsit kövérebb nők előszeretettel sértegetik a vékony nőket, negatív dolgokkal ruházzák fel őket (pl. biztos rossz anya, mert fontosabb neki, hogy jól nézzen ki, vagy biztos egy k.va). Nem is értem, ezt mire alapozzák. Meg azt sem értem, hogy hihetik, hogy a vékony nők egy igazi férfinak nem is kellenek. Minden ember más, én azt is elhiszem, hogy van akinek az a testalkat jön be, de kötve hiszem, hogy a nagy többség valóban így lenne ezzel. És nyilván nem az anorexiás modellekre gondolok, de azért ha megnézzük, hogy kit tartanak szexisnek az ismert nők közül, akkor többségében vékony, sportos nők vannak köztük.

És még egyszer, senkit nem ítélek meg a testalkata alapján, és nem is foglalkozom igazán azzal, hogy ki hogy néz ki, csak zavar a túlsúlyos nők ilyen hozzáállása. Miért mondják/hangoztatják ezeket? Tényleg így gondolják, vagy csak önmagukat nyugtatják ezzel?


2013. ápr. 9. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Persze, hogy azért mondják.
2013. ápr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Nyilván magukat nyugtatják.

Én is hasonló helyzetben vagyok, mint te, mondjuk nekem a párom meg is mondta, hogy bizony karcsún szexibbnek talált és kész. Bunkó? Lehet. De attól még így van. Én is jobban szeretem magam, ha nem a hurkáimon feszülnek a ruháim.

Az tény, hogy a betegesen sovány nők nem szexik. De a kövérek ugyanúgy nem. Na persze ezt magyarázd meg egy kövér nőnek, aki nem lefogyni akar, hanem megmagyarázni magának, hogy így sokkal jobb..

2013. ápr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Jóhogy:D

Én azt bírom mikor itt az oldalon is próbálják nekem megmagyarázni, h én a kövér nőket szeretem:)

Persze mikor mondom h nem akkor jönnek, h mert nem is vagyok igazi férfi:D

Szánalmas:P

2013. ápr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos valószínűnek tartom, hogy csak magukat akarják nyugtatni ezekkel a kijelentésekkel.

Személy szerint én telt alkatú vagyok, de sosem mondanék olyasmit, hogy a férfiaknak csak ez vagy csak az tetszik. Nem szeretem, ha a telt/túlsúlyos nők ezt csinálják, de ugyanúgy azt sem szeretem, ha a vékony testalkatúak teszik ugyanezt.

Én őszintén hiszem, hogy minden zsáknak megvan a maga foltja. Mindenkinek más tetszik, ezt tiszteletben kell tartani. Elég nagy bajban lennénk, ha minden férfinak ugyanolyan nők jönnének be. :) Semmi értelme sértegetni azt, aki nem olyan, mint mi.

23/L

2013. ápr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Szerintem azok a nők mondják ezt, akik nem jutottak el odáig, hogy magukba keresék a túlsúlyuk okát. Én is a kissé túlsúlyosak közé tartozom, ülő munkát végzek, keveset mozgok, viszont a stresszt evéssel, főleg édeséggel vezetem le. Ezért tudom, hogy a túlsúlyomnak csakis én vagyok az oka, és változtatni is csak én tudok/tudnék rajta. Emiatt legfeljebb irigykedem azokra, akiknek több akaratuk és elszántságuk van változtatni vagy megelőzni.
2013. ápr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:
keressék, édességgel (úgy látszik, az íráskészségemre is kezd kihatni:()
2013. ápr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Te ezt azért nem értheted, mert a soraidból ítélve toleráns, elfogadó ember vagy. Így elég nehéz lehet felfogni, miért bántják egymást az emberek az alkatuk vagy testtömegük miatt. :)

Nyilván a kövér nők ebben próbálnak valamiféle önigazolást találni a túlsúlyos mivoltjukra. "Úgy szép a nő, ha van rajta mit fogni". Hja, aztán meg találkoztam a párommal, aki egyszerűen elmondta, hogy kívánatosabbnak tartana, ha csupán a húst fogná rajtam, meg a feszes popót. Megértettem, elkezdtem tornázni, egészségesebben étkezni, és jó úton vagyok. Hát ez ilyen egyszerű.

Persze rinyálni meg utálkozni sokkal egyszerűbb, mint tenni a testünkért.

2013. okt. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
51%
Mocsok dagadt senkik, irigy szemetek, nagyon ismerem a fajtáját! :((
2014. dec. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!