Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Népszabadság cikk a cigányok...

Népszabadság cikk a cigányok kirekesztéséről az egészségügyben, ezt tényleg szóról szóra igaz lenne?

Figyelt kérdés

Van ennek igazságtartalma? Főleg amit a hozzászólók is említenek, hogy a szülésznő azt mondta volna, hogy "agyonverlek"? Ez épp inkább cigány szavajárás...

Nem hiszem, hogy bárhol bárki így merne viselkedni a kisebbséggel, kórházban dolgozom, a legkisebb dolgokért fel vagyunk jelentve, abból pl., hogy nincs függöny az ablakon és betűzött a nap bírósági ügy lett. Ha tényleg ez történt volna velük, miért nem jelentették fel őket?

A szaros történet is lehetetlen, utána nekik kellett volna megtisztítani a gyereket, minek csinálnának maguknak munkát? Mellesleg ha a higiéniás osztály fülére jut a dolog, bezárják az egész kórházat.

A különválogatás pedig nálunk ugyan kezelőorvos szerint van, de 4 cigány nőt miért ne tehetnénk egy szobába? Nem jobb úgy nekik is? Talán a rasszista szobatársaktól is meg vannak kímélve. Én mondjuk nem szülészeten dolgozom, szóval itt 80 évesekkel is összekerülhetnének. De egy szülészeten is csak valami szerint válogatják a szobákat, az etnikum pedig viszonylag fontos tényező. Főleg akkor, ha az a bizonyos paciens az "agyonverlek" és a 10. gyerek kategóriába tartozik.



2013. ápr. 11. 17:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Belém lehet kötni, hogy naiv vagyok, meg hülye, nekem van értelmiségi roma ismerősöm, és az nem szokott hazudni. Én sajnálom is meg nem is a romákat, mert az álláspontjuk is érthető, ugyanakkor nem próbálják kihasználni az új életre való lehetőségeket.

14/L

2014. febr. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!