Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha beteg családtag...

Mit tennél, ha beteg családtagod mellé "kiutalnának" egy tanfolyamot végzett cigány szociális gondozónőt?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 14. 19:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%

Nézd, a származásáról senki nem tehet. A tanfolyamot elvégezte, van munkája is, feltehetően semmivel nem rosszabb, mint aki nem roma.

Nem azért lennék bizalmatlan, mert roma, hanem mert egy idegen ember lép be a házba, a családom személyes dolgai közé és én az emberekkel többnyire elővigyázatos vagyok. Szóval, semmi egyebet nem tennék, csak annyit, mintha nem roma gondozónő jönne.

Te mit teszel?

2013. ápr. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Nem fogadnäm el. Ez biztos.
2013. ápr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 homo ludensz ***** válasza:
Fogas kérdés, csak úgy ránézésre megítélni valakit és előre megvonni tőle a bizalmat talán mégsem kellene. Azok akik felkészítették erre a feladat ellátására biztosan gondoltak erre mint ahogy mi is.Csak az akit ápol vagy gondoz az tudja majd elmondani hogy emberileg neki mit jelent s ha az jelent valamit annak aki helyett csinálja az lesz a mérvadó.
2013. ápr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Megadnám neki azt a tiszteletet, amit bárki másnak.
2013. ápr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Egy beteggondozó, egy háztartási alkalmazott a lehető legbizalmasabb munkakörök egy privát ember házában. Eleve nem képeznék ki cigányokat erre a munkára. Más lehetőségeket adnék nekik, de ezt biztos nem. Több száz ezres hagyaték van a nyakamon, amit nem merek meghirdetni /pedig odaadnám az összeg töredékéért/, mert csak cigányok jelentkeznek és félek tőlük. Konzekvensen nem mondok romát, mert a roma szó embert jelent. A cigány mengevezés nem lehet/ne sértő, csak leszoktunk róla. Cigány doktornőhöz bármikor elmennék vizsgálatra.
2013. ápr. 14. 22:23
 6/17 A kérdező kommentje:
Az emberségét egy percig sem vonom kétségbe. Nem erről van szó.
2013. ápr. 14. 22:24
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Első vagyok, és teljesen egyetértek veled. Ez egy nagyon bizalmi munkakör, magyart se mindenki enged be a házába.


Amúgy meg sokszor hiába az illetőnek a szándéka, hogy ő akkor majd beteggondozó lesz, ha mögötte ott a népes kiccalád, aki veréssel vagy fenyegetéssel arra kényszeríti, hogy megmondja, a munkaadójánál hol milyen érték van. Van nem egy ilyen történet, pl. pénztárosi állást kap, jól is dolgozik egészen addig, amíg a családból oda nem álltak öten rákényszerítve, hogy nekik kevesebbet számoljon, az eredménye meg az lett, hogy a pénztárost rúgták ki emiatt....

2013. ápr. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Cigány óvónőre is rábíznám a gyermekemet. Remélem ezután senki sem gondolja rólam, hogy rasszista vagyok!
2013. ápr. 15. 10:20
 9/17 A kérdező kommentje:
4/8! A tiszteletet én is megadnám neki, csak a házamba nem engedném be. Más dolog a tisztelet és más dolog, hogy a házadba bejáratos egy cigány gondozónő.
2013. ápr. 15. 10:23
 10/17 anonim ***** válasza:
40%

Pedig én még a gyerekemet cigány ovónöre sem biznám, ha gyermeked megveri egy cigány, ugy is a tied lesz a hibás, arra célozva hogy bellé van nevele a rasszizmus, és ha olyanok a szülök meg is vernek, kösz ebböl nem kérek.

Lakásodba meg be ne enged gondozni mert még valamit aláírat az idös személyel.

2013. ápr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!