Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia mellé párosulh...

Szociális fóbia mellé párosulhat depresszió?

Figyelt kérdés

Évek óta szociális fóbiás vagyok, magam sem tudtam róla. Idén nyáron felkerestem egy pszichológust, szeptember óta pedig járok pszichiáterhez is.

Írt bogyót, előbb semmit nem éreztem. Most mintha kicsit megszűntette volna a szorongást hogy emelte az adagot, de mintha közben depressziós is kezdenék lenni.

A kettő lehet együtt? Egyáltalán mitől lettem emellé még depressziós is?



2012. dec. 7. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Összetett a problémád. Én depresszióval és szociális fóbiával fordultam az orvoshoz, rajtam segített a gyógyszer és a pszichoterápia együttes alkalmazása.


Ha humánus orvosod van, akkor gondolom Aurorixet, vagy Yarocent írt fel. Ezeknek a gyógyszereknek sajnos van mellékhatásuk, ami akár a depresszió is lehet. Ugyanakkor a kérdésem az volna, hogy miből gondolod azt, hogy "kezdesz" depressziós lenni? Milyen tüneteid vannak jelenleg? A gyógyszer adagjának emelése is okozhatja kezdetekben ezt a mellékhatást.

2012. dec. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom a pszichológusa/pszichiátere mi alapján igazolta azt hogy szociális fóbiája van de biztos voltak olyan panaszai amikre alapozva felállították ezt a diagnózist.. A szociális fóbia az konkrétan az amikor visszahúzódó társaságban, szorongó és fél a buszon például. A szorongás pedig és még nagy sok tényező válthat ki depressziót az adott problémái mellett. Ha elmegy pszichiáterhez ott az orvos fel fogja ugyan írni a hanglatjavítót de a gyógyszer az csak mankó! Én sokkal inkább felkeresnék egy kineziológus-t mint egy pszichiátert, igaz ez nem TB támogatott tehát fizetni kell a terápiáért de megéri. A Bach virágterápiát tudnám dicsérni. Jobb mint antidepresszánsokat szedni amiknek számos mellékhatásuk lehet és mind e mellé elég leállni velük..

Ha ragaszkodik a pszichiátriai gyógykezeléshez akkor ajánlani tudnám a Paroxat-ot ami mind depressziós mind szociális fóbiában szenvedő betegeknek megfelelő készítmény de ezt a pszichiátere dönti el hogy felírja-e, ön érdeklődhet róla és közös meg egyezéssel a kérésére valószínűleg felírja majd önnek. A panaszai alapján ez a gyógyszer kétségtelenül jó, ráadásul elismert készítmény is!

2012. dec. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a kettő kéz a kézben jár, aki nem tud emberekhez normálisan közelíteni annak boldog se lehet az élete (tudom egyszerűen fogalmaztam). Talán csak most kezdesz rájönni hogy hoppá depressziós is vagy.

A gyógyszeres dolgoktól meg próbálj meg mielőbb szabadulni. A pszichológia jól jöhet amíg arról van szó hogy mik a problémáid, mi okozza őket és hogy szabadulhatsz meg. Néha talán a gyógyszerek se ártanak de ne hidd azt hogy ez megoldás lehet! Sokkal fontosabb lenne megismerni magadat, átgondolni az egészet, megbeszélni hogy mik a VALÓDI okok erre jó lehet egy igazi pszichoterápia. Sokan amatőr pszichológushoz járnak "beszélgetni" az meg elküldi őket pszichiáterhez, de csak a gyógyszerért. Ez így nem ér semmit.

Mindenesetre sok sikert: egy ex szf-es.

2012. dec. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!