Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lesz velem később, és a...

Mi lesz velem később, és a hozzám hasonló fiatalokkal?

Figyelt kérdés
Másodéves egyetemista vagyok, elég rosszul áll a szénám. Úgy jöttem el egyetemre, hogy felvettem a diák hitelt. Államin vagyok, a hitelt a kollégium finanszírozására vettem fel. Akkor úgy képzeltem el, hogy inkább ez, mint a diákmunka, és akkor rástartolok a tanulásra, hogy a lehető legjobb eredményt érjem el, és ha sikerül elérnem az ösztöndíjat, leállítom a diákhitelt. Mivel se lusta, se hülye nem vagyok, és versenyképes szakra jelentkeztem, úgy tűnt érdemes így is belevágni. Az első félévben már látható volt, hogy vannak gondok. Hiába kerültem be, és hiába voltam szorgalmas, mivel gyenge középsuliból jöttem, sok dolog volt, amiről én akkor hallottam először. Volt sok hozzám hasonló is, és a főtárgyakból mind elvéreztünk rögtön az elején. Persze voltak olyanok is, akik szépen haladtak. Ekkor még nem adtam fel, végig vittem az évet és úgy ahogy de összeszedtem magam. Ez hozott annyi sikerélményt, hogy mostanáig nem bizonytalanodtam el. De mivel lassabban értem el idáig, mint kéne, bizonyos szabályok miatt megint erősen fenyeget a kibukás veszélye. Második év második felénél járok, ha most kibukom, elég nagy adóssággal és egy szimpla érettségivel maradok helyben. A testvérem példáján látom, aki egy jó szakmával rendelkezik és erősen pedálozik is, hogy legyen állása, hogy sehol nem kap munkát, még ő sem. Velem mi lesz? Nekem még szakmám sincs. Szégyenemre a szüleim nyakán fogok élni és anyámnak kell majd törlesztenie az én hitelemet. És mi van azokkal, akik így jártak és még a szüleikhez sem fordulhatnak? Mert olyan ismerőseim is vannak, akiknek olyan a családjuk, hogy 18 évesen szinte menekültek az otthoni terror elől? Nagyon kétsége vagyok esve, mi lesz így velünk?
2013. ápr. 15. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen szakra jársz? Esetleg másik, kicsit könnyebb szak, vagy ugyanez a szak másik egyetemen?
2013. ápr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ez szopás, de nem vagy egyedül az biztos.

Én úgy tudom, h a hitelt nem kell addig fizetned míg nem dolgozol.

2013. ápr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem kell fizetnie addig, de a tartozása növekszik, ha nem fizeti.
2013. ápr. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen fiatalok csinálják általában azt, hogy abbahagyják a sulit és mennek küldöldre. Aki meg eleve nem akar ilyen helyzetbe kerülni, az már rögtön érettségi után kint kezdi a sulit vagy a munkát. Kiutazol, dolgozol kint néhány hónapot, és röhögve vissza tudod majd fizetni a hiteledet. Le lehet hurrogni, hogy külföldön sincs kolbászból a kerítés meg ilyesmi, de én nyaranta Angliába járok dolgozni, tudom, mi van kint. Oké, kellenek kapcsolatok, de hát itthon nem kellenek, ha munkahelyet akarsz?
2013. ápr. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!