Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyetemisták? Mit gondoltok...

Egyetemisták? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Jelenleg első éves hallgató vagyok egy egyetemen,és arra lennék kiváncsi önző dolognak tartod-e az olvasottakat.


Általában ha tehetem bejárok előadásokra,viszont vannak olyan ismerőseim és "barátnőim",akiket abszolút nem érdekel a tanulás,és szinte semmilyen szorgalom és akarat nincs bennük. Igy van ez az én szobatársnőimmel is. (Nem vagyunk túl jó barátnők,de megvagyunk egymás mellett). Lényeg az,hogy nem szivesen adom oda az ilyen embereknek az egész szemeszteri jegyzetet. Nem járnak előadásokra,én járok,ha kell korán felkelek,ha kell este fél6ig órán vagyok,mig ők alszanak vagy épp agybutitó szappanoperákat néznek(ők viszont nagyon ritkán),ezt abszolút nem tartom igazságosnak,hogy megkapják azt amit magamnak jegyzetelek.

Van barátom akinek szivesen odaadom,mert ő is segit rajtam,és bármikor számithatok rá,de ilyen hanyag embereknek nem.

A héten történt,hogy eddig egy állitólag nagyon jó barátnőmnek gondolt személynek adtam oda egy majdnem egy szemeszternyi jegyzetet,megkértem rá,hogy ne küldje tovább,tegnap már a szobatársaim kezében volt a kinyomtatott változata...

Dühös és egyben csalódott voltam!

Akkor döntöttem el,hogy soha többet senkin nem segitek (olyanon aki rajtam sem soha)


Mit gondolsz erről az egészről?

Önzőség lenne?


Köszi válaszodat előre is :)

20L



2013. ápr. 18. 19:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

# 8

Nem bántani akarlak, de látszik, hogy nagyon fiatal és tapasztalatlan vagy még.

Ugyan igazad van, hogy mindenkinek joga van tanulni, ez azt jelenti, hogy joga van bejárni az órákra, odafigyelni, jegyzetet készíteni, stb. Ha ezt nem teszi meg, magára vessen! Hisz ott lett volna a lehetőség előtte is, hogy bemenjen előadásra, odafigyeljen, jegyzeteljen, bármi. Ezt pedig a saját hibájából nem tette meg. Nem várhat arra az ember, hogy mindent majd készen megkap másoktól, amíg ő haszontalanul tölti az idejét, mert tudod ez már nem egyszerű lustaság, ez már pofátlanság.

Szóval lehet a jogokkal példálozni, de kötelességek is léteznek ám! Amíg valaki azokat semmibe veszi, addig ne kardoskodjon a jogaival!

És azért ne túlozz ennyire, hogy majd az fosztja meg az embert a tanuláshoz való jogától, aki nem adja oda neki a jegyzetét! Aki nem jár be előadásokra, az saját magát fosztja meg ettől a jogától. És a segítőkészség nem azt jelenti, hogy az ember minden lusta haszonleső helyett elvégzi, amit neki kéne! Én kérlek nagyon segítőkész vagyok, ha valakin azt látom, hogy tényleg el akar érni valamit. Ha viszont valaki semmit sem hajlandó tenni a saját érdekében, akkor tőlem milyen jogon várja, hogy megoldjam a problémáit?

Van egy olyan mondás, segíts magadon, és Isten is megsegít!

2013. ápr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


És azt hiszem,ez a mondás,valóban sokat mond :)

2013. ápr. 18. 22:07
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Még egyszer megkérdezem. Neked az jó, hogy cserben hagytad a korukban amúgy teljesen normálisan viselkedő embertársaidat? Te is tudod, hogy önző vagy, azért tetted fel ezt a kérdést.


Az élet amúgy is téged fog igazolni. Te leszel a rosszindulatú, munkamániás főnökasszony akinek minden és mindenki a lába előtt hever. Ez még nem jelenti azt, hogy a lakótársaid nem olyan okosak mint te, csak egyszerűen van jobb dolguk is a tanulásnál.


Mellesleg valaki igazán állhatna már az én oldalamon is, mert ez így enyhén szólva gáz, már bocsánat.

2013. ápr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Azt hiszed nekem nem lenne néha jobb dolgom is a tanulásnál?!


Olvasom soraidat,és csodálkozva mosolygom,de inkább már nem is reagálok semmire ;)

2013. ápr. 18. 22:53
 15/16 anonim ***** válasza:

Nincs mit, kedves kérdező, én is így gondolom :)

Neked pedig, gimis srác, elfogadom, hogy neked ez a véleményed, viszont szerintem meg ez semmilyen téren nem helyes. De meggyőzni úgysem fogjuk egymást.

Viszont kíváncsi lennék, mit gondolsz majd ugyanerről a kérdésről, ha már kb egy éve jársz te is egyetemre vagy fősulira. Ez azért összehasonlíthatatlanul más világ, mint bármilyen középiskola ;)

2013. ápr. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

3-ad éves egyetemista vagyok és abszolút megértem miről beszélsz. Számomra mindig is fontos volt a tanulás, hiszen ezért jöttem egyetemre, viszont ugyanez megvan nálunk is.

Elsőben önzetlenül álltam mindenkihez, amiből bazi nagy lehúzások lettek. Már abból állt egy-egy délután, hogy valaki bejött, ez kell az kell, köszi, kiment, jött a következő. Ha nekem volt szükségem segítségre, akkor persze senki sehol, no meg nem is tudnának segíteni, mert anyaguk nincs, sem tudásuk, mert "másokból táplálkoznak".

Mostmár ott tartunk, hogy van pár fő, akikkel haladunk, akikkel számíthatunk egymásra. Ha kérdésünk van fordulhatunk egymáshoz, megosztjuk a jegyzeteket, stb.

Bárkivel előfordulhat olyan, hogy rossz napja volt, fáradt, magánéleti problémája van, vagy bármi, ilyenkor ha hiányzik valaki és kéri, kérdés nélkül odaadom a jegyzetemet, de azért mindennek van határa.

Az, amikor óra elején megkérdezi csoporttársam, hogy odaadnám-e neki a jegyzetemet, mert utolsó két órán nem volt, én rábólintok, legyen... aztán ő neki áll keresztrejtvényt fejteni, mert úgy is itt van ez a barom, aki majd odaadja a jegyzetét, na az nálam kiveri a biztosítékot. Szorult belém némi jóindulat, de azt nem szeretem, ha majomnak néznek!

Én is fejtenék rejtvényt szívesen, én is aludnék délig szívesen, stb., de nem teszem, mert tanulni járok egyetemre és amondó vagyok, aki le akar diplomázni, annak ne legyen minden áldott nap jobb dolga!!! Avagy ha még is, akkor ne én szerezzem már meg neki a diplomát.


Szerintem ki lehet alakítani egy olyan kört, akikkel meg lehet beszélni mindent. Nekem is volt olyan, hogy fáradt voltam, inkább aludtam az első óra helyett, másnál is volt ilyen, ezzel nincs semmi gond, a lényeg, hogy olyan embereket találj, akik ugyanazt a nézetet követik, amit te, tanulni járnak egyetemre, figyelnek, csinálják. Így neked is van hova fordulnod és előttük a te ajtód is bátran nyitva állhat.

Nálunk most ez a 3-4 fős társaság nagyon jól összejött, bár nehezen. Magánéletileg abszolút nem vagyunk egyek, nem beszélgetünk suli időn kívül stb, de ha tananyagról van szó, akkor megkockáztatom nonstop számíthatnék mindegyikre és ők is rám. 22/L

2013. ápr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!