Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Goth, vagy csak müfajkedvelö?

Goth, vagy csak müfajkedvelö?

Figyelt kérdés

Adott egy ember...

- imádja a sötét, halál témát.

- ateista, pogány

- müvészet inkább csak zene, irodalom nem erössége.

- modernkori öltözék, 19. sz-i nem jellemzö rá

- társalog az emberekkel, passzív de olykor bolondos.


ez egy ismerösöm, aki nem tudja pontosan hogy a szubkultúra tagja lehrt-e vagy csak szimpla müfajkedvelö. ti mit gondoltok? olyanoktól várok választ akik jártasak a dologban.. elöre is köszi


2013. ápr. 18. 23:13
 1/10 A kérdező kommentje:
vagy még egy lehetöség: dark
2013. ápr. 18. 23:23
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen zenét hallgat?
2013. ápr. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
goth metal, black metal, doom/dark metal.. meg azt hiszem death metal. de idönként hallok töle power és heavy metalt is
2013. ápr. 19. 04:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Öh a halálvágyó/kedvelő embereket gruftiknak nevezik...És bár kevésbé ismertek mint a gothok gyakran keverik őket...és van nem egy goth ismerősöm aki már kifejtette, hogy mennyire bosszantja, hogy keverik őket...

A vallás az meg vallás...én pl meg vagyok keresztelve, de ateista vagyok a sátánizmus felé hajolva (és köszönöm nem kérek bunkó megállapításokat, vallás szabadság van)

Mondjuk a pogány és ateista még "illik" is egymáshoz, és összepasszol, nincs ellentét, de a gothok (az én ismerőseim) többnyire inkább keresztények...nem hívők, de azért meg vannak keresztelve...bár ez is általánosítás, de szerintem egy vallás nem folyásol be ilyesmit...

2013. ápr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És a gruftikról mit lehet tudni, mármint gondolok az öltözködésre, viselkedésre (mármint nem az, hogy most mindenki így meg úgy viselkedik, mert grufti stb, csak ami úgy általánosságban jellemző), tehát ez a passzív, de humoros (amolyan visszafogott, mégis vicces humor, csípős mégsem sértő stb) ez elfér egy gruftinak? Illetve mik azok amik a gruftik számára közkedvelt?
2013. ápr. 21. 20:58
 6/10 A kérdező kommentje:
Olvastam pár dolgot a gruftikról és nem, ismerősöm nem ennyire halálmadár, nem drogozik, nem akar meghalni, csak szereti a sötét, halál témát. Ő goth-nak mondja magát (bár a goth valódi jelentésével ő sem, és én sem vagyok tisztában), de felteszem nem ennyire halálmadarak, mint a gruftik.
2013. ápr. 21. 21:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Instant teszt! Kérdezd meg tőle, hogy ismer-e valakit az alábbiak közül: Fields Of The Nephilim, The Cure, Joy Division, The Sisters Of Mercy...
2013. jún. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyiket sem ismeri
2013. jún. 8. 14:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor csak simán különc, max alter.
2013. jún. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ez illik rá?

Egyébként nem értem, miért akarja ilyen szigorúan beskatulyázni magát. Nem tanácsos egy olyan címkével illetnie magát, aminek a jelentésével nincs tisztában...

2013. júl. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!