Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a mai fiatalok egy része 14-16 évesen kezdenek el inni?

Figyelt kérdés

Milyen következményei lesznek? Hogyan változnak meg ettől felnőtt korukra???


köszönöm



2013. ápr. 22. 21:13
 1/9 A kérdező kommentje:
kezd inni*
2013. ápr. 22. 21:16
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Semmi komoly következménye nincs a többségnél... Vannak akik elzüllenek, ilyenek voltak régen is, de a többség nem válik alkoholistává vagy ilyesmi.

Én se voltam egy jó gyerek 14 éves koromtól rendszeresen bulikba jártam, ahol ittam is, előfordult nem egyszer, hogy részeg is voltam. Most pár évvel később 21 évesen ott tartok, hogy az alapkézéses egyetemi záróvizsgámra készülök, 2 nyelvvizsgám, jogosítványom van és egyetem mellett egy éve önfenntartó vagyok, évek óta boldog párkapcsolatban élek és minden a létező legnagyobb rendben van az életemben...

2013. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
alkoholisták lesznek
2013. ápr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi a mezőny hátulján kullogunk, valahol a Németekkel egyetemben, ugyanis legjobban a Balkánon isznak agyvérzésig, Ukrajnában a szegénység miatt a gyerekek 9-13éves korig higitóznak meg keményen isznak rá, Oroszországban dettó, a májtranszplant meg dialízisek mindig tömve vannak, nálunk ilyenek nincsenek szerintem


Én is voltam olyan hullarészeg tizenévesen hogy 3napig csak ittam úgy kapartak össze itt ott, meg se vártam hogy kitisztuljon a fejem

Aki kicsit jobb módban él az felnőttkorában is megáll "pár körnél" aki szegényebb rétegben van az meg alkoholista lesz

20/F

2013. ápr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Az a fő gond ezzel, hogy egy gyerek szervezete, mája még nem alkalmas az alkohol feldolgozására.
2013. ápr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozok a második válaszadóhoz. Tizenévesen én is benne voltam minden hülyeségben és buliban. 15 évesen voltam először részeg.


Most pont a duplája vagyok. Két mérnöki diplomám van, egy multinál én vagyok az egyik mérnökségi csoportvezető. Öt kiváló kolléga "felettese" vagyok. A feleségem a mindenem, akivel most készülünk a szülői pályára.



30/F

2013. ápr. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
miért régen mikor kezdtek?
2013. ápr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Semmi esetre sem örülök neki, de úgy gondolom, hogy ez inkább a szülők sara. A környezetemben élő családok között van olyan is, ahol (direkt írok szélsőséges példát) maga a szülő kínálja meg a 12 éves gyerekét alkohollal. Olyan is van azonban, ahol a szülők sem isznak alkoholt, ebben az utóbbi családban értelemszerűen a már felnőtt, illetve nagy kamasz "gyerekek" sem. Nem azért, mert tilos, hanem mert a gyerek a szülő példáját követi.

Az, hogy 14-15 éves gyerekek gyakran már rendszeresen berúgnak, a szülőket minősíti. Többet kéne foglalkozni a gyerekkel, és máshogy. Nem a tiltás a lényeg, hanem a példamutatás. És ez az, ami a legtöbb esetben hiányzik, sajnos. (És ezt nem csak az alkoholfogyasztásra értem, hanem úgy általában mindenre.)

2013. ápr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy nem gáz, ha a 14 évesen valaki először berugik, valamikor megkell tapasztalni, hogy mi az a határ alkoholban, amit nem bír már el. Velem is ez volt, mikor 14 voltam, na utána egy évig nem mertem a spicces határt átlépni :) De attól feláll a szőr a hátamon, mikor a 14 éves nagylányok meg nagyfiúk kocsmákba/klubok/egyéb szórakozó helyeken minden hétvégén sík részegek, folyton nem emlékeznek semmire, az nagyrészt a szülők hibája, hogy engedik. Viszont mikor mi is ilyen 14-15 évesek voltunk nem egy sulis társam volt, akik ilyen sulibulik alkalmával már délután 5-kor bevoltak b*szva, mint a szemét, hogy este 10-re kijózanodjanak és anyu ne vegye észre. Tapasztalatom szerint akik annyira fognak inni a szülő nem tehet semmit. Viszont olyanra is láttam sok példát, hogy valakit nem engedtek soha piálni és már felnőtt fejjel nem tudta egyáltalán hol a határ, mert régebben még sosem volt alkalma kitapasztalni.


Nekem itthon sosem tiltották a piát, mikor elmentem hétvégente sosem tagadtam, hogy iszunk. Eleinte mikor eljártam énse tudtam hol a határ, de pár másnap megtanította nekem, hogy nem éri meg sokat inni... :D


Szerintem még mindig jobban elnézhető, ha valaki 16 évesen kiéli magát, mintha felnőtt fejjel ezt választaná lehetséges feszültség levezetésként.


A szülő többre megy azzal, hogy mértékkel engedi inni a gyerekét, mintha tiltaná.


Egyébként régen is ittak meg cigiztek a fiatalok, nem akkora újdonság ez

2013. ápr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!