Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdenek a babák önállóa...

Mikor kezdenek a babák önállóan enni, inni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, kinek hány hónapos korban kezdett el a gyermeke kanállal magától enni, vagy nyúlkálni az ételbe és a szájába tenni azt, illetve inni pohárból, vagy csőrösből és erre hogyan tanítottátok meg, vagy önállóan jött-e rá egyszercsak?
2011. márc. 24. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Kislányom 10-12 hónapos kora körül kezdett belenyúlkálni a kajába, illetve, ha a kezébe adtam valamit, már jóval korábban is evett kézzel (kifli, vagy almaszelet stb.). Másfél éves volt, amikor egyedül kezdett kanállal enni, pohárból inni, de persze először olyan kis béna volt. 20-22 hónapos kroa óta eszik/iszik úgy, "mint a felnőttek". Bölcsis 1 éves kora óta, azért ez sokat számított. Hamar megtanítják őket önálóan enni/inni.
2011. márc. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kisnita ***** válasza:

kb 6-7 hónapos kora óta magának fogta a cumisüveget és úgy ivott, akkor még itatót nem adtam neki. Később kezdett el abból is inni kb 10 hónapos kora körül. Az 1. szülinapján már egyedül ette villával a tortát, de mindenhol volt belőle :D Kanállal még most is ügyetlen, de azért próbálkozik, amikor megunja, hogy leesik a róla a kaja akkor kézzel eszik :D Újabban rászokott arra, hogy üvegből akar inni, de még segíteni kell neki főleg a nagyobb 1,5-2 L-es flakonokkal van bajban mert még nehéz neki és magára önti ha tele van, de ha már csak az alján van akkor azt szépen kiissza.

20 hónapos kisfiú

2011. márc. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csoros poharbol kb. 8-9 honapos kora ota egyedul iszik. Mindig ele tettem a csoros poharat kaja kozben es amikor szomjas volt megragadta es kiszolgalta magat. :) 6-7 honapos koraban meg en tartottam neki aztan egyszer csak magatol megragadta. Persze utanna jo messzire eldobta vagy csak elengedte es lepottyant a foldre, ugyhogy erre vigyazni kellett.

12 honapos mult amikor rendes poharbol kezdtem tanitani inni. Itt tanacsoltak, hogy furdes alatt a kadba probalgassam. Most nemsokara 14 honapos lesz es mar iszik a rendes poharbol eves alatt/utan de meg kicsit ugyetlen, ugyhogy ezt csak itthon gyakoroljuk mert neha tiszta vizes minden. :)

Kanallal 2-3 hete eszik. Ezt a bolcsibe tanulta/leste el mert en sosem tanitottam neki. Csak egy idoben egyfolytaban a kanalat ki akarta szedni a kezembol es nem akart enni ha en kanalaztam neki. Meguntam es odaadtam neki es csak lestem, hogy eszik vele. :) Neha kifordija a kanalat es tiszta maszat minden de egyere ugyesebb. Ezt is meg kell tanulni. :)

2011. márc. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6hónapos kora óta iszik csőrös pohárból, először mindig azt adtam Neki a cumisüveg előtt, ha szomjas volt az első 2nap visszaadta, majd rájött,h. abból jobban jön így 1hét alatt elhagytuk a cumisüveget 17hónapos kora óta rendes pohárból iszik, ugyan így szoktattam át, már iszik rendes üvegből,dobozos üdítőt szívószállal is nagyon ügyes. 1éves kora óta próbálkozik a kanállal és villával evéssel, már nagyon ügyesen csinálja, most 19hónapos!
2011. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

10 hónapos kora óta eszik egyedül kézzel, most 16 hónapos, még nem igazán megy a kanalazás.

6-7 hónapos kora óta iszik egyedül cumisüvegből, kádban szokott pohárból inni olyan 14 hós kora óta

2011. márc. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!