Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Barátok és ismerősök nélkül...

Barátok és ismerősök nélkül beilleszkedés családosan új kisvárosban, hogyan?

Figyelt kérdés

Költözni fogunk Pest környéki kisvárosba (még nem tudjuk hova) ovis korú gyerekekkel, ráadásul külföldről. Senki ismerősünk nincs (ha lenne, az is szempont lenne a település kiválasztásánál). Rokonaink sincsenek már:(

Én bejárnék Pestre irodába (informatikusként ott is, jó ha lesz olyan nap,mikor emberrel beszélek) és munka után igyekszem majd haza a családomhoz.


Hogyan kezdjünk el barátokat keresni? Lehetőleg a kisvárosban, hiszen a Pestre csak dolgozni járunk, nem bulizásról szól már az életünk,stb. Attól tartok, nagyon nehéz lesz, mert a kisvárosban már mindenki ismer majd mindenkit, az embereknek ott a családjuk kialakult ismerősi körük... ki lenne ránk kíváncsi? Legszívesebben együtt költöznénk haza olyan családosokkal, akiknek szintén nincs már senkijük, így nyitottak új emberekre... de hol találnánk egymásra?


2013. ápr. 27. 11:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindig is elso a csalad, szerintem csak olyan dolgokba vagjatok ami biztosan nem jelent kockazatot a kapcsolatotokra nezve. Szerintem elso korben a szomszedokat biztosan meg fogjatok ismerni, van ra egy kis esely hogy esetleg azok is jofejek lehetnek, a munkahelyen is lesznek uj ismerosok, En is informatikus vagyok, mindig vannak jofej kockak is :D. De ha van valamilyen hobbid, szinten mindennek van mar ma klubja. Auto szerelmesek, Citroen tulajok klubja, autotalalkozo pl, ha szereted. Pest megyeben rengeteg focicsapat van, ha szereted es a feleseged se banja h meccsre jarsz, szurkoloi klubokba belepsz az interneten, biztos szivesen fogadnak es mar van kivel kimenned a meccsekre. Ha van olyan politikai iranyzat ami teged nagyon erdekel, biztos hogy van helyi szervezete, azt is felkeresheted, segitesz nekik ebbe-abba kozbe megismersz rengeteg embert aki hozzad hasonloan gondokodik. Vagy ami megjobb, ha allatvedelmet komolyan veszitek, a helyi allatvedelmi szervezetbe onkenteskent elmehettek, sok hasonlo embert ismerhettek meg, mikozbe jot tesztek a vilaggal.. Nekem ennyi otletem volt hirtelen :)
2013. ápr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Annyira nem kell túldramatizálni,mit szóljon az,aki egyedül költözik új helyre ? :) Pl. én. A meglátásom : azt hittem,hogy egy ember se fog hozzám szólni,és hasonlók.Aztán nagyon úgy tűnik,mintha ez pont fordítva lenne boltban,és egyéb helyeken.Mikor ismerős környezetben voltam,nem voltak ilyenek.Szomszédaimat szinte még nem is láttam,bár nem is vagyok szomszédolós igazán,szeretem ha megvan a privát terem.A kisvárosban is majd úgy lesz,hogy minél többet jársz egy adott helyre,annál jobban megjegyeznek,és a végén kialakul majd beszélgetés is.
2013. ápr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!