Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha megöltem valakit és meg...

Ha megöltem valakit és meg gyónóm egy papnak, ő feljelenthet?

Figyelt kérdés

persze ha a rendőrség éppen köröztet. ne értsetek félre semmi ilyen nem volt csak kiváncsi vagyok hogy rájuk milyen titoktartási szabályok vonatkoznak? semmit nem adhatnak tovább senkinek bármiről van szó?

köszi előre is:)


2013. ápr. 30. 16:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
Igen, kötelessége.
2013. ápr. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
Igazabol nem modhat el a pap semmit. A hittanon mondtak, hogy volt ra pelda, hogy halalra kinoztak egy papot, de akkor sem mondott semmit. De ha valaki megol valakit akkor szerintem azt nem valthatja ki egy gyonassal... hogy is valatana ki.
2013. ápr. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem jelent fel bűnrészessé válik sztem. Ha csokit lopsz a boltból, gondolom nem fog feljelenteni, de ha gyilkosságért köröznek...és ő nem jelenti, megy veled a börtönbe.
2013. ápr. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%

Nekünk egy katolikus pap tartotta a hittanórákat, persze ezt mi is megkérdeztük... :D Ő azt mondta, hogy nem adhatja tovább, de feloldozást sem adhat (csak engedéllyel, pl. az abortuszt is csak így oldozhatja fel, más kérdés, hogy ezt az engedélyt minden évben megkapják). De azt mondta, hogy ő azt tenné ilyen esetben, hogy a feloldozásért fel kell magát jelentenie.

Ezt kb. 2-3 éve mondta, nem hiszem, hogy ennyit változott volna a rendszer, de ha mégis, akkor elnézést kérek, nekünk ezt mesélte egy felszentelt pap. :)

2013. ápr. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog feljelenteni.

A párom nyomozó és mesélt egy sztorit amiben 100% hogy a pap tudta ki ölt meg egy idős nőt és nem mondott semmit a titoktartásra hivatkozva.

2013. ápr. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%

Haha, elírtam.

Természetesen a gyilkosnak kell magát feljelentenie...


A 4. voltam :D

2013. ápr. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
Semmilyen körülmények között NEM mondhatja el. Legfeljebb a feloldozást kötheti ahhoz a feltételhez, hogy a gyilkos adja fel magát.
2013. ápr. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugy van ahogy irjak, nem mondhatja el, a feloldozast viszont kotheti ahhoz hogy feladd magad. Egy esetben szolhat a pap, hogyha azt mondod el neki hogy meg fogsz olni valakit. Ebben az esetben a kiszemelt aldozatot figyelmeztetheti.
2013. ápr. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%
A magyar törvények a papra nem vonatkoznának? Az elég baj!
2013. ápr. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
Most gondolkozzunk el! A terrorista meggyónja hogy holnap robbantani fog, pap robbants csak köt a titoktartás.Itt valami nagyon nem stimmel, de nagyon!
2013. ápr. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!