Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha megöltem valakit és meg...

Ha megöltem valakit és meg gyónóm egy papnak, ő feljelenthet?

Figyelt kérdés

persze ha a rendőrség éppen köröztet. ne értsetek félre semmi ilyen nem volt csak kiváncsi vagyok hogy rájuk milyen titoktartási szabályok vonatkoznak? semmit nem adhatnak tovább senkinek bármiről van szó?

köszi előre is:)


2013. ápr. 30. 16:33
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
köszi a sok választ :) de mivan akkor ha elvileg kötelezi a titoktartás de ő elmondja? vagy a hite miatt nem teszi?
2013. ápr. 30. 19:23
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem jelenthet fel, de elégtételként feladhatja, hogy te menj el, és vallj be mindent a rendőrségen is.
2013. ápr. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%
Ha mégis elmondja, akkor kiközösíti magát az egyházból, nem számít többé katolikusnak.
2013. ápr. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 nagylzs ***** válasza:

Aki a bűnrészességet írta, az tévedett. Ha arról van szó hogy az esemény már megtörtént, akkor ő utólag semmit nem tehet abban hogy megakadályozza. Következésképp a gyilkosságban nincs semmiféle része. A gyilkosságban nem lehet bűnrészes.


Ami a följelentést illeti: a katolikus papok úgynevezett gyónási titkot tartanak. Ez hasonló az orvosok titoktartásához. Tehát, egy katolikus pap nem fog följelenteni, sőt senkinek nem beszélhet arról amit mondtál neki.


Természetesen az elméleti lehetőség megvan, hiszen egy pap is szeghet szabályt! De nem valószínű hogy ez bekövetkezik. Nem túl sok esélye van annak, hogy éppen az a pap éppen akkor fogja megszegni a fogadalmát, és kockáztatni azt hogy az egyház kitagadja.

2013. ápr. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
értem köszi mindenkinek :)
2013. máj. 1. 00:29
 16/18 anonim ***** válasza:

Erre én is roppantul kíváncsi vagyok. Értem az eddigi érveléseket, de szerintem továbbra is nyitott kérdés, hogy mi van, ha valaki tervezett bűnt, pl. gyilkosságot vall be a papnak.


A másik, ami hasonló vonatkozású és amire kíváncsi vagyok: mi van, ha valaki bevallja egy pszichiáternek, hogy öngyilkosságot tervez? Elvileg a doktor nem figyelmeztetheti a szülőket, de mégis lehet, hogy az ő lelkén fog száradni egy halál.

2014. ápr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Itt egy csomóan hülyeséget írtak.


A PAPNAK KÖTELESSÉGE A TITOKTARTÁS MINDADDIG , AMÍG PAP. A bűnrészességnek ehhez semmi köze, elvégre nem a pap tette, nem is ő járul hozzá és nem is ő falaz a bűnösnek, mert a pap Isten közbenjárója és a vallás szerint ilyenkor olyan, mintha maga a bűnös ember Istenhez menne és neki vallaná be a bűneit, Isten pedig nem kotyogna ki semmit a rendőröknek - bizarr ez a megfogalmazás, de így kell felfognia annak, aki máskülönben nem érti. Erről van szó tulajdonképpen, ezért köti a papot a titoktartás, mert neki ilyenkor el kell vonatkoztatnia attól, hogy ember és feljelentést tehetne, ehelyett ő az Isten helyett van a gyónó személynek és ezért semmilyen információt nem használhat fel abból, amit az illető bűnözőtől megtud.

2014. ápr. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha a bűn még csak terv, akkor a pap megpróbálja lebeszélni, más megoldási módot adni a problémára. Esetleg csak akkor oldozza fel, ha megígéri, hogy nem fogja elkövetni. Akár esküt is kérhet tőle, hogy nem fogja megölni azt az embert.
2014. ápr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!