Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni a "kapunyitá...

Mit lehet kezdeni a "kapunyitási pánikkal"?

Figyelt kérdés
Én rájöttem, hogy ebben szenvedek. Jó képességű tanuló vagyok, az összes érettségim 5-ös lett, raktam emelteket 90% felett, versenyeket is nyertem. Mégis, valahogy nem tudtam eldönteni egyszerűen, hogy melyik irányba menjek. Sok mindenhez lett volna kedvem, de volt, amit azért nem választottam, mert "túl elvont", illetve nem lehet majd belőle megélni. Volt olyan, ami jónak tűnik, de mindenki azt mondja, hogy a gyakorlatban semmire nem jó (Nemzetközi Kapcsolatok). Kifejezetten kutató alkat vagyok, úgy érzem, úgy teljesedhetnék ki, ha kutatnék egy témában, hiszen szabadidőmben is állandóan olyan témájú könyveket olvasgatok, ami érdekel. De asszem túl tökéletes pályát akarok minden szempontból. Nem tudom, hogy legyen.
2013. máj. 10. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ki kell húzni ebből az országból, de nagyon gyorsan, amíg még van rá lehetőség. Megpályázni, szinte bármilyen szakon egy ösztöndíjat, és meg fogsz kinn belőle élni. Méghozzá jól. Tudom ajánlani: Németországot, Ausztriát, Norvégiát, Finnországot, Svédországot, és azt hiszem ennyi, ja és Amerikát, ösztöndíjjal, oda is kijuthatsz, Sok szerencsét!
2013. máj. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tanultam külföldön. De nem akarok emigrálni.
2013. máj. 11. 06:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért nem?? Magyarország, kezd egy fejlődő ország szintjére lemenni, mindenki utál mindenkit, itt egyetlen módszer a menekülés.
2013. máj. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért, mert egyszerűen én ezt nem így látom.
2013. máj. 11. 21:26
 5/5 anonim válasza:
Meg tudlak érteni. Szerintem úgy kerülünk ki gimnáziumból/szakközépből, hogy pont a döntéshozatalra nem vagyunk felkészítve, meg az önállóságra. Végül milyen szakokat választottál?
2014. jún. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!