Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek a pánikkal? Már...

Mit kezdjek a pánikkal? Már nincs kiút?

Figyelt kérdés

1 éve kezdődött a pánikbetegségem.Most 17 éves vagyok, lány.Több mint 10 orvosnál voltam azóta (idegsebésztől elkezdve pszichiáter és pszichológus stb.) voltam kórházban is, ahol tökéletes lett a vérképem, tetőtől talpig rendben vagyok, de senki nem tud segíteni rajtam.Kipróbáltattak velem rengetek gyógyszert is többek között Frontint és egyéb antidepresszánsokat amiktől rosszabbodott az állapotom szedtem orbáncfüvet citromfű levelet és egyéb gyógynövényeket, Neuroptim nevű homeopátiás készítményt, Sedatif PC-t és még rengeteg más mindent.Semmi nem segített.Ha itthon vagyok el tudom viselni a rosszulléteimet, ha iskolába kell mennem úgy érzem meghalok.1 éve nincs olyan nap, hogy ne szédülnék.Néha iszonyú remegés jön rám, zsibbadás, rossz látás, mindenféle ritmusban és erősséggel ver a szívem és görcsöl a fejem.Már úgy érzem, hogy nincs kiút.Így nem lehet normális életet élni...Kipróbáltam már a meditációt, keleti kultúrákat, másféle étkezési szokásokat, hobbikat, agykontrollt, mindent amit csak lehetett.Semmi és senki nem segít.Nem bírom ezt tovább ha esetleg valaki tud valami jó ötletet kérem segítsen mert ez már nagyon sok!

Köszönöm!


2011. dec. 6. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is ebben az állapotban vagyok, viszont én még hányok is, mielőtt indulok valahová. Én nem tudom mi lesz velem, de eléggé depressziós is vagyok miatta.kitartás, mást sajnos nem tudok mondani
2011. dec. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát akkor sok kitartást és sikert neked is!

Nekem iskolába kéne járnom, de nem tudok e miatt...

2011. dec. 6. 21:06
 3/9 anonim ***** válasza:
A pszihológus mit csinált veled?Milyen antidepresszánsal kezeltek?Mennyi ideig próbáltad egyhuzamban szedni?
2011. dec. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát pl. az egyik antidepresszánst egy hétig szedtem, mert 1 hétig nem tudtam aludni tőle, 10 kilót fogytam felerősítette a rohamaimat stb...Volt amit 3 hétig szedtem pl.

Jártam pszichiáterhez aki megkérdezte mindig, hogy hogy érzem magam, aztán tanácsokat adott kb ennyi.

A pszichológus meditálni, relaxálni és agykontrollra tanít többek közt.

2011. dec. 6. 22:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is voltam(vagy tán még vagyok is?)pánikbeteg, már nincsenek rosszulléteim, de a kialakult fóbiám megmaradt és nem merek odakint közlekedni egyedül, a régi rosszullétek emléke kísért.

Egyébként én most kezdek kigyógyulni harmadjára, remélem, ezúttal elég erős leszek, hogy ne essek megint vissza.Pedig kegyetlen rosszulléteken mentem keresztül, volt úgy, hogy még mikor kísérővel mentem is, úgy éreztem összeesek,mintha egy szürke felhő lett volna körülöttem :(

Szóval, én azt tapasztaltam, hogy ezen legjobban csak az idő tud segíteni, a sok nyugalom,és az, ha próbálsz változtatni vagy az élethelyzeteden, vagy ha az nem megy, akkor a hozzáállásodon.A pánikbetegség akkor jön elő, ha valaki tartósan olyan helyzetben van, amit vagy megszokik, vagy megszökik.

Én sosem szedtem dilibogyót, csak gyógyteát, az segített valamennyit,de érezhető javulást csak az idő hozott.

2011. dec. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A gyógyszerek kb 1-2 hónap mulva kezdenek hatni,addig az elején erősítik a tüneteket,de nem szabad abbahagyni!!!!Belemélyedtetek hogy mi okozza?

Tegnapi voltam.

2011. dec. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Pánikbetegekhez szólok, hogy mindannyitokat látta már mondjuk heves szívdobogás közben az orvos? Mert nekem 2 évig azt mondták pánikrohamom van, de mindig úgy jártam, hogy mikor elkezdett verni a szívem,meg szorongtam,és kihívtam orvosokat mire kijöttek elmúlt minden panaszom. Viszont 2 hete elkapott az orvos heves szívdobogás közben és kiderült hogy PSVT-m van 210-el ment a szívem.Azóta Concort szedek és nem vagyok jól.Most vagyok a kardiológia előtt, de valószínüleg katétereznek.
2011. dec. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A concor nagyon jó, bár kell idő, mire tartós javulást hoz.

Sajnos én is mindig úgy járta,. hogy mindenhol rám jött a pánikroham, csak az orvosnál nem, pedig örültem volna, ha élesben tudja megvizsgálni, látni, mi a bajom.

2011. dec. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Még egyszer mondom nekem nem pánimszindrómám van, hanem PSVT-m.Ez másabb, csak a tünetei másak,és műtéttel kivédhető.Remélem hamarosan jó leszek a gyógyszertől, de minden nap nagyon fáradtnak,fáj a fejem, gombóc van a torkomba, ráz a hideg,és a mellkasom is szúródik.Voltam orvosnál azt mondta minden oké, de szerintem ez csak a mellékhatás lehet, ami a rosszullétemet előidézi.:S Másnak nem volt ilyen problémája vele?
2011. dec. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!