Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagy-Britanniában milyen...

Nagy-Britanniában milyen munkák mennek?

Figyelt kérdés
külföldiként miként helyezkedhetek el? gondoltam pszichológusra, de ahhoz anyanyelvi szinten kéne tudni. Újságíróra is gondoltam, de azt mondták az nem csak itthon nem megy jól. Elég okos vagyok, egyetemre akarok menni, szóval nem takarítónőnek akarnék kimenni. a nyelvet tudom, de persze nem tökéletesen, mik azok a munkák amivel el lehet ott helyezkedni?
2013. máj. 11. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha mennek a természettudományok, akkor gyúrj rá arra, azokkal könnyebben helyezkedsz el. Plusz mérnökből, orvosból is importálnak elég sokat. Humán területen szerintem külföldiként majdhogynem lehetetlen.
2013. máj. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 schocko ***** válasza:
Esetleg a programozó még jó lehet, azonkívül orvos vagy valamilyen komolyabb műszaki szak...Nagy-Britannia lassan betelik...
2013. máj. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és egészségügy? pl diplomás ápoló?
2013. máj. 11. 21:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy az ottani felsőoktatási rendszer FIZETŐS, ráadásul oda majdhogynem színötös érettségi kell és különböző kiváló iskolai eredmények, hogy külföldiként egyáltalán rád nézzenek, plusz szóba kerüljön egy esetleges östöndíj?


Továbbá mit akarsz brit egyetemen, ha nem erős a nyelvtudásod? Az itteni nyelvvizsgapapírodat felejtsd el, az senkit nem izgat ott kint. Ott senki nem fog neked fordítani, vagy megmondani, hogy mit jelent ez vagy az a szó, kifejezés. Milyen iskolát néztél ki magadnak?


Ahhoz, hogy te ott bármi hasznosat is tudj kezdeni magaddal, legalább 2-3 évet kint kell töltened huzamosabban;egyrészt azért, hogy felerősödjön a nyelvtudásod, másrészt, hogy tudj összegereblyézni pénzt az iskolára.


Ezelőtt már itthon legalább szedj össze egy milliót, mert ott senki munkáltató nem fog veled tárgyalni ottani lakcím nélkül, plusz nem biztos, hogy kapásból kapsz munkát, és emellett rengeteg papírt és igazolást be kell szerezned a hatóságoktól (pl. egy arról szólót, hogy nem volt veled semmilyen probléma, mialatt előzőleg az Egyesült Királyságban tartózkodtál). Plusz előre fizetsz több havi lakbért a tulajnak ott is.


Szállodába és vendéglátásba mindig keresnek embereket, illetve az au-pairek is eléggé mennek. Kezdésnek jó lesz ez neked.

2013. máj. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
lehet, hogy félreértettél, nem tanulni akarok kimenni, tudom, hogy fizetős. a nyelvtudásomat meg úgy értettem, hogy nem anyanyelvi szinten tudom, de azért elég jó így is egy 16 éveshez képest. azért kérdezem, hogy milyen munkával lehet elhelyezkedni külföldön is(azért GB, mert az a legközelebbi ország ahova angol nyelvtudással el lehet helyezkedni), mert akkor esetleg olyanra megyek. de azért ha tudtok mondhattok olyanokat is mint pl Kanada vagy Ausztrália, hogy ott mivel lehet külföldiként elhelyezkedni :)
2013. máj. 12. 09:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt írtad, egyetemre szeretnél menni kint. Ez nem olyan egyszerű ott, mint itt, meg is írtam, miért.

Az első lépés egy ragyogó eredményű érettségi, a második, hogy itthon szedsz össze pénzt, utána minimum egy Cambridge nyelvvizsga, utána ott kint melóból pénz.


Ausztráliába vízummal mehetsz, és kell, hogy legyen nálad pénz, ugyanis anélkül nem engednek be (igazuk is van). Egyik barátom, aki fogorvos, nyáron megy ki oda, három millió Ft-tal (amit maga gereblyézett össze, nem az apjáék tolták alá), felsőfokú nemzetközi nyelvvizsgával (igen, beszéli is a nyelvet, nem csak papírja van róla), elrendezett papírokkal, amit több, mint egy évébe tellett megszerezni, mivel nagyon megfontolják a bevándorlási kérelmet.


Kanada kevésbé szigorú a bevándorlást illetően, de pénz nélkül oda sem mehetsz.


Javaslom, látogasd meg a kanadai és az ausztrál nagykövetség honlapját (vagy bármelyik célországét), mert ott minden infót megtalálsz a bevándorlással kapcsolatban.


16 évesen neked az au-pair munka marad. Meg az, hogy felturbózd a nyelvtudásod.

2013. máj. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem egyetemr eakarok menni, azt írtam "elég okos vagyok egyetemre szeretnék menni", de itthon, félreérthető, ltom így visszaolvasva, de úgy értettem, hogy nem műkörmösnek akakrok kimenni
2013. máj. 12. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!