Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mért utálják a magyarok a...

Mért utálják a magyarok a cigányokat?

Figyelt kérdés

Mért utálják a magyarok a cigányokat?

Helló! Én magyar vagyok, a barátnöm cigány, de azért tudni szeretném mért utálják a magyarok a cigányokat, Én is utálom azokat az embereket akik lopnak de azokból van magyar is!

És ha van olyan aki cigány és ök nem lomtak? vagy olyanok aki csak a tesvére vagy ilyesmi lopot de ö nem tudott rolaa!?



2013. máj. 15. 17:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
80%

Jó bonyolult kérdést tettél fel. :)


Egyrészt van egy genetikailag kódolt idegenkedés a más bőrszínű emberektől. Egészen kicsi, 2-3 éves gyerekekkel végzett pszichológiai teszteken kimutatható, hogy jobban félnek a más színűektől, mint a magukhoz hasonlóktól. Tehát a fekete kisgyerek a fehértől idegenkedik, a fehér a feketétől. Logikus is, hiszen a saját törzsében kellett megbíznia, amikor még vadon éltünk. :)


Az megint más dolog, hogy felnőttként, Európa közepén ezeket az előítéleteket le kéne tudni győzni.


Megint más, hogy a cigány kultúra évszázadok óta jelen van. A középkorban is már itt éltek, akkor még rengeteg szabad, használatlan erdő, terület volt, amiken szabadon vándorolhattak, bizonyos szakmákat kitanultak olyakor, és árusítottak, vagy épp mutatványosként léptek fel városokban, falvakban.

Ma ezt az életmódot ugye nem folytathatják, mert már nincs egy talpalattnyi föld, ami ne lenne valakié - ha másé nem, állambácsié.


A letelepedett életmód során viszont a kulturális különbségek egyre több súrlódáshoz vezettek. A szokványos mesterségeket nem ők űzték, és lassan lejjebb csúsztak a társadalmi "ranglétrán". Innentől egyenes út vezetett a lopásig, "munkakerülésig", gettósodásig.


Így aztán kialakultak a fehér társadalomban ezek a sztereotípiák és félelmek. Egy részük jogosan, hiszen a sok rossz tapasztalat azért megteszi hatását.


De ugyanezek a jelenségek lejátszódtak szinte mindenhol, ahol nagyon különböző kultúrájú népeknek kell viszonylag sűrűn lakott területen együtt élni. Sőt, már az is elég, ha a falu fele cseh, másik szlovák például.


A változás pedig nagyon lassú ütemű, bár szerintem azért javul a helyzet. Sok "fehér" fiatal ma már nyitott, és megadja az esélyt minden társának, hogy aztán egyénileg eldöntse, kiérdemli-e a másik a megbecsülést és bizalmat.

2013. máj. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
98%

Nem kell általánosítani, de személy szerint én 5-ből 4-szer azt látom, hogy nem képesek civilizált módon végigmenni az utcán, buszon közlekedni, egyáltalán emberek között viselkedni. Kiabálva, káromkodva tudnak csak kommunikálni, agresszívek, kisajátítják a közterületeket, járdát, vagy ahol éppen vannak.


Pedig nem vagyok rasszista, csak ez a konkrét tapasztalatom. :(

A te eseted ezek szerint kivétel, ezért nem is akarok teljesen általánosítani.

2013. máj. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
83%

Mert cigányból nincs kétfajta csak egy, ha nem lop akkor burkoltan "üzletel" más kárára, dolgozni nagyon kevés részük akar, persze ennek ellenére kéne nekik a pénz meg jólét

Ők abszolút más értékrendet képviselnek ami itt nem állja meg a helyét, kihúzzák magukat a bajból, rá kenik másra a problémát, és utálják azt aki nem cigány, ők csak szintén fekete bőrű brazilokkal négerekkel, spanyolokkal értetnék meg magukat és számukra ez az etalon


Minden ember nemzetiségből kerül ki olyan ember akit kivetnek a társadalmukból, csak az a nem mindegy miért

Mielőtt azzal takaróznának a cigányok hogy a magyar is félholtra ver egy ember, addig a cigány is erőszakol gyerekeket és oda vissza


Egy kezemen meg tudom számolni hány olyan színtiszta cigánnyal voltam ismeretségbe akire lehetett némi emberséget mondani, de még akkor is túlzás az egy kéz

20/F

2013. máj. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
97%
A kulturálatlan viselkedésű, kötekedő és agresszív embereket utálom. Sajnos a cigányok között több van ilyen. Ha látok 5 magyart álldogálni a az aluljáróban, akkor simán elmegyek mellettük, ha 5 cigányt, akkor kerülök, mert nagyon rosszak a tapasztalatai velük.
2013. máj. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

1/3 Köszönöm a hozzászolást! Az igazat megvalva nem nagyon értem :D de csak anyit értetem h te azal külömbözteted öket h egy 2 3 éves gyerekek butábak?? akik még semit se tudnak?


2/3 Értem amit irtal,és ez igy is van,sikloson ez történik,és mivan a fiatalokal olyanok akik azért nem csinálnaak ilyent?! Köszönöm! pl most nem azért mert védem a barátnömet de ö semmi ilyen viselkedést nem tet nem cigizik nem beszél csunyán!!


3/3 Köszönöm a hozzászolást de azt hogy érted h nincs belölük 2 fajta? és milyen 2 magyar falyta van? :O :)

2013. máj. 15. 18:23
 6/32 A kérdező kommentje:

4/5 ha hiszed hanem velem is történt ilyen a barátnömel mentem erre lát az alagutban 2 cigányt nem voltak szimpatikusak de lehet h rendesek mivel nem szabad ismeretlen nélkül itélkezni, de a cigány barátnöm megszolal h ne menyük arra mert vanak pár olyan emberek akik beszolnak !!! Én csodálkoztam de mért féll!!

Nem a börszin miatt kell félni vagy a kinézet miatt hanem ismerd meg elöször!:D

2013. máj. 15. 18:28
 7/32 anonim ***** válasza:
94%

"Nem a börszin miatt kell félni vagy a kinézet miatt hanem ismerd meg elöször!:D"


Ez így van, de ha tíz esetből tízszer (na jó, "csak" kilencszer) cigány rabol ki, akkor akaratlanul is kialakul bennem az, hogy félek tőlük. Én nem utálom a cigányokat, csak félek, amikor mondjuk 5-10 főg klánokban róják az utcát, és ki tudja honnan milyen fegyver kerül elő...

2013. máj. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
És ha megkérdezhetném, hogy venéd ha egy boltban látnál 15 széméyes családot gyerekekel! mitt gondolnál elsölegesen? Szerinted lopnának azért figyeljenek rájuk szented?! :/
2013. máj. 15. 18:50
 9/32 anonim ***** válasza:
84%
Nézd, ha nem lopni jöttek, akkor miért zavarja őket ha figyelik? Ők is tudhatnák hogy a cigányok 90%-ával gondok vannak, és minden tisztelet a kivételnek (!) Van hogy nekem is a nyakamban lohol a biztonsági őr, pedig én még a buszon se bliccelek :))
2013. máj. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Értem nagyon szépen köszönöm a hozászolásod!!:)))
2013. máj. 15. 19:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!