Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazatelepülő magyarok, akiket...

Hazatelepülő magyarok, akiket már nem vár Magyarországon senki, hogyan illeszkedtek be, hogyan találjátok fel magatok?

Figyelt kérdés
Kint éltek 5-10-20 éveket, majd hazaköltöztök Magyarországra, viszont itt már senki sem vár titeket. Szülők maghaltak, barátok elmaradtak... Leírnátok tapaszalatotokat, hogyan tettétek, tennétek... vagy ismerőseitek tették? Nagyon sokakakat érinthez ez a kérdés. Már ha bele mertek gondolni és nem csak a mának élnek.

2013. máj. 7. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez ugyanolyan lehet, mint amikor valaki kiköltözik külföldre. Nem ismer senkit, nem várja senki, nincsenek barátok, el kell indulni valahogy.

Itt viszont nincs nyelvprobléma, és sok mindent ismernek. Még könnyebb is lehet.

2013. máj. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

nem fogok visszakoltozni :) igy nem lessz ilyen gondom.

de ha visszakoltoznek ugyan ugy lenne mint mikor ide kulfoldre koltoztem.2-3 honapig nem lenne akihez szoljak majd tuti kotnek ismeretsegeket ugy mint itt.csak ott konyebb lenne a nyelv miatt.de mar nem tudom m.o-on elkepzelni az eletem sajnos.nem akarok ujra nyomorogni,Bécsben élek és imadom.

2013. máj. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Akik ideköltöztek Mo.ra ismerőseim azok szinte rögtön beilleszkedtek és egyből feltalálták magukat. De csodáltam volna ha nem mert nagyon társaságiak.
2013. máj. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Nem hiszem, hogy sokakat érintene ez a kérdés, amíg Magyarország ott tart, ahol tart. És ahol most tart, az néha nagyon messze van a normálistól, nemhogy a normális nyugati mentalitástól.


Aki huzamosabb ideig él külföldön, és megtapasztalja, hogy mennyivel jobb a légkör, a mentalitás, mint otthon, nem beszélve az anyagi biztonságról, az nemigen hiszem, hogy mostanában akarna hazarobogni és hazatelepülni.

2013. máj. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Én inkább bolondulnék meg minthogy "haza"költözzek....De biztosan nem könnyű!
2013. máj. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak osztrák nyugdíjast ismerek aki hazaköltözött, 600 euro nyugdíja van, interneten ismerkedett, megnősült 65 évesen újra. A fia külföldön él. A férfi az új (szintén nem fiatal) nőjével jól elvan. A társtalanságtól nagyon szenvedett az elején. Egy kicsit szomszédolt de nem vitte túlzásba, maradt a net neki is.
2013. máj. 8. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
600 euro az semmi egy osztrák nyugdíjasnak.
2013. jún. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Valaki, aki érdemben is válaszolna?
2013. jún. 14. 09:06
 9/12 anonim válasza:
100%

Mi éppen a hazatelepülés elött vagyunk 2 gyerekkel...

Szerintem iszonyú lesz. Àltalában rémálmaim vannak miatta, mit hagyok itt. A jólétböl, a biztonságból a totális káoszba...

13 éve élünk nyugaton.

Èn tarottam az otthoniakkal a kapcsolatot, folyamatosan készültünk haza, dédelgettük az illúziókat...

De munkahelyeket keresve rá kellett döbbenni, sok minden magváltozott azóta otthon.. Magyarország nemhogy a nyugathoz képest nem fejlödik, de önmagához képest is erösen csúszik lefelé...

Az emberek is megváltoztak, felszinesek vagy megkeseredettek. Próbálják túlélni.

A gyerekeknek a pszichológus szerint jó lesz, mert otthon azért egy mozgalmas, színes élet van. Több kúltúrát megtapasztalni roppant motiváló lehet.

Egy itteni ismerösöm mondta: Még haza sem érsz, máris azon töröd a fejed, hogy gyere vissza...

Nem is az a kérdés, hogy beilleszkedsz-e, mert persze, hogy be, ha nincsenek rokonok, akkor is, hisz a hazád, inkább az a kérdés, el tudod-e viselni az ottani körülményeket.



Két barátnöm is hazaköltözött. Egyik Svédországból, fél év múlva visszament, a másik Münchenböl,

ö 3 hét múlva, miután elkezdett dolgozni Pesten, robogott vissza.

Volt egy ismerösöm, egy pár, akik Ausztráliából települtek haza. A nö jól bírta, a srácot klinikán kellett kezelni tudathasadással.


Nehéz lesz. Az is kérdés, mennyi idösek vagytok, ill. lelkileg hogy birtátok a külföldöt.


Az a jó szerintem, ha az embernek van választási lehetösége, tehát visszamehet, ha mégis meggondolná magát.

Kimenni azért is könnyebb - bár nekünk ez is borzasztó nehéz volt - mert kintröl bármikor hazajöhetsz, de fordítva nem.

2013. júl. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Èrdekes, hogy eddig reklamáltál, hogy nincs érdemi válasz.

Most van - erre te nem reagálsz.

2013. júl. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!