Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Régen a magyarok b*szogatták...

Régen a magyarok b*szogatták a cigányokat?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy régen nem volt ilyen, mint most, hogy kirabolnak a cigányok, meg beszólnak, meg megkéselnek, meg nem hagynak tanulni, dolgozni, meglopnak.

Hanem a cigányok voltak elnyomva.

Komolyan? Régen a magyarok mentek oda 4-5 en egy cigányhoz egy bicskával, hogy add ide a pénzed, meg megverték, csak mert cigány?


2011. márc. 3. 20:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
Nem voltak elnyomva a cigányok,csak dolgoztak,és úgy csinálnak mintha ez olyan nagy elnyomás lenne hogy dolgozni kell.Korcs az összes.
2011. márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Da puta madre ***** válasza:
76%
Nem bicskával, nem a pénzéért, és nem azért mert cigány. De így volt teljesen. Apám mesélt történeteket: A magyarok régen összefogtak, és megverték őket, ha bepróbálkoztak valamit a cigók. Akkor még a rendőrnek is szava volt, ma meg megverik, megfenyegetik. Régen nagyon aprította a magyarság a cigányokat, apám élen járt ebben, de soha nem ok nélkül. Ma is minden cigány tiszteli, és szereti, soha nem volt szemét velük, de ha megérdemelték, valamelyik magyart sérelem érte, akkor bizony keményen összefogtak, és elrendezték az ügyet. Volt a magyaroknak becsülete. Nem tudom, hogy manapság a magyarok többsége hogyan mer tükörbe nézni, saját fajuk árulói. A cigányok a kisebbség, aki ezért minden jogot megkap, de semmi kötelezettséget nem éreznek, és vezetőink nem is éreztetik azt, hogy kellene valamit is tenni.
2011. márc. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%

Édesapám utálja őket. Leírom, amiket mesélt:

50-55 éve volt egy öreg cigány, aki tányérok drótozásával foglalkozott. Faluról falura járt, szállásért és ételért dolgozott. Az emberek nyugodtan vendégül merték látni, nem kellett tartani tőle, hogy meglop vagy megver.

Aztán úgy 10 évvel később a faluba költözött egy család. Elkezdtek eltűnni a dolgaik a tanyasi embereknek. Jól elverték őket a helyi fiatalok, el is költöztek egyből. Nem mertek szembeszállni, mivel ők voltak kisebbségben. A lopások megszűntek...

Még 5 év múlva, mikor apum már dolgozott, voltak cigány munkatársai is. Ugyanúgy lehetett számítani rájuk, ugyanúgy elbeszélgetett velük, mint a magyarokkal.

A lényeg, hogy a régi cigányok nem összehasonlíthatóak a mostaniakkal. Elkorcsosultak, elszaladt velük a ló. Ha olyanok lennének, mint az 50-100 évvel ezelőttiek, akkor nem lenne téma a cigányozás, nem kellene nekik érdekképviselet stb.

2011. márc. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%

Jaja, előttem lévők jól írták. Másik, hogy abban az időben többnyire be sem engedték őket a faluba, a határban éltek, putriban. Volt, hogy azért bemehettek, de ahhoz nagyon jónak kellett lenniük. Aztán ha mégis bementek lopkodni, egyebek, kimentek a falusiak és jól megverték őket, kérdés nélkül.

Azok voltak a szép idők. Nem azért, mert cigányok, hanem mert nem viselkedtek rendesen. Ha teszem azt angolok lettek volna és rosszul viselkedtek volna, akkor angolokat vernek, ennyi, nincs ebben semmi rasszizmus.

2011. márc. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%
Regen a rendszer kordaban tartotta Oket! A jelenlegi rendszer pedig lehetoseget adott arra, ahogyan ma viselkednek.
2011. márc. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%

Régen sem verték a magyarok a cigányokat. Fiatalasszony koromban még a város szélén laktak,vályogkunyhókban.

A férfiak vályogot vetettek,és eladták. Akkor még épülhettek vályogházak.De őket hívták,ha az udvari WC-t kellet kipucolni, a trágyát a földbe ásni stb.

Az asszonyok pedig disznóvágáskor,meszeléskor,nagytakarításkor vizet hordtak,vagy takarítottak. Volt aki,naponta velük hordatta az ivóvizet is a kútról.

Soha nem loptak el semmit sehonnan.

Ritkán fordult elő,hogy valahonnan elloptak egy tyúkot. De azt a vajda segítségével elfogták a rendőrök,és megbüntették. A vajdának nagy tekintélye volt,a rendőröknek is.

Ha valahol megdöglött egy disznó,szóltak a cigányoknak és ők megették.

A Kádár-rendszerben pedig mindannyian dolgoztak. Akkor még volt külön cigányiskola a gyerekeiknek.

Betörésről,vagy gyilkosságról nem lehetett hallani ebben az időben.

Igaz,hogy a magyarok még az öreg cigányokat is tegezték. Ők pedig magázták a magyarokat.

A rendszerváltás után megszűntek a munkahelyek, még a magyarok esetében is soknak. A cigányokat ekkor kezdték el segélyekkel kárpótolni. Megjelentek a jogvédők,akik csak a szájukat jártatták és jártatják ma is. Ahelyett,hogy érdemben tennének valamit.

Mára már felnőtt két generáció,ahol a szülők sem dolgoztak. Természetes,hogy nincs mintaképük,hogyan kellene élni. Munkahelyre pedig sehol nem veszik fel még azokat a cigányokat sem,akik rendesek.

Nem a cigányok tehetnek róla,hogy olyanná lettek,amilyenek ma,hanem a kapitalista társadalom.

2011. márc. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%

"valamelyik magyart sérelem érte, akkor bizony keményen összefogtak, és elrendezték az ügyet. Volt a magyaroknak becsülete. Nem tudom, hogy manapság a magyarok többsége hogyan mer tükörbe nézni, saját fajuk árulói."


Annyira, de annyira szeretem az ilyen okos, hazafi embereket. :)

Ha beszólnak az utcán, belém kötnek, akkor megyek tovább mert ha nem, akkor két dolog lehetséges: 1. leszúrnak, elvernek húszan. 2. engem csuknak börtönbe 'me há rásszístá'.


Természetesen ha betörnek, akkor jól elverem őket, ez nem kérdés. Idáig négyszer jött be valami taknyos tetű, de sajnálatos módon egyszer sem tartózkodtam itthon. Máskülönben már börtönben lennék, hiszen hiába ők törnek be, de attól még én vagyok a bűnös.


Nem a tehetetlen magyarokat kéne szidnod, hanem a tetves rendszert ami miatt itt tartunk.


*tehetetlen értsd: egy átlag magyar <---> cigány, rendőr, jogvédők, bíróság, kormány stb.

A magyar pedig még a magyarra sem számíthat, mert mint ahogyan Te is, úgy sokan mások is csak áttaposnak a másikon.

2011. márc. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Da puta madre ***** válasza:
57%

Nem tudom te milyen joggal, és miért kritizálsz engem, főleg azok után, hogy ugyanazt írtad le, amit én, csak máshogy fogalmaztál. Ugyan arról beszélünk ember:


"Nem a tehetetlen magyarokat kéne szidnod, hanem a tetves rendszert ami miatt itt tartunk.


*tehetetlen értsd: egy átlag magyar <---> cigány, rendőr, jogvédők, bíróság, kormány stb.

A magyar pedig még a magyarra sem számíthat, mert mint ahogyan Te is, úgy sokan mások is csak áttaposnak a másikon."

2011. márc. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Da puta madre ***** válasza:
29%
Másik meg az, hogy ne hazafizz nekem, a normálisabbakkal semmi bajom, és van barátom is közülük.Nem vagyok sem rasszista, sem hazafi. Ezt szintén nem tudom miből szűrted le.
2011. márc. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%
Bár ha az utolsó hazafi lenne, az sem lenne gond, nemdebár? Nem értem, miért gond, ha valaki hazafinak tartja magát, komolyan már ott tartunk, hogy olyan, mintha valami terrorista lenne...
2011. márc. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!