Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Naturizmus - szégyenlősség....

Naturizmus - szégyenlősség. Szerintetek milyen korban a legszégyenlősebb egy kamaszfiú?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy már kiskora óra minden nyáron naturista campingekben nyaralunk, és eddig sose volt gond, hogy részt vegyen minden naturista rendezvényen, evezős túrán, sportjátékokon, bármin, és nyilván nemtől függetlenül, soha nem jelentett ez neki problémát.


Idénre is leszerveztük, de aztán közölte, hogy ő inkább mégse jönne, mert milyen ciki a lányok előtt, és most gondban vagyunk. Szerintetek érdemes erőltetni vagy ez olyan dolog, ami átmeneti, aztán majd elmúlik?


A fő gond pedig az, hogy emiatt tényleg mindent át kellene szerveznünk, ugyanis szinte egyik natúrcampingben se tűrik el, hogy egy fiú fürdőnadrágban legyen.


Én megértem, hogy kamasz, na de vannak fiúk az ő korosztályából is, egész kicsitől az egész nagyokig, mindenki, és ők miért nem szégyenlősek akkor?


Mi a véleményetek? Esetleg van valaki hasonló helyzetben?



2013. máj. 22. 13:02
1 2
 1/17 sándorjános ***** válasza:
100%
Mielőtt megszervezitek meg kéne kérdezni, hogy gond-e neki. Ha ezen már nem tudok változtatni ez évben, hát menjen el, de jövőre mindenképpen kérdezzétek meg ez ügyben.
2013. máj. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

értelek, na csak eddig sok éven keresztül sose volt gond. ezért még csak meg se fordult a fejünkben, hogy olyan új dolgokkal fog előállni, amikkel eddig soha. jó lenne tudni, hogy ez csak átmeneti kamasz-szégyenlősség vagy ez már így marad.


(azaz hogy pl. jaj ha meglátja egy osztálytársa és stb, ami szintén eddig soha nem volt probléma, most jött elő először!)

2013. máj. 22. 13:29
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet az a háttérben, hogy fél, hogy a tomboló hormonok miatt nem tudná esetleg kontrollálni magát? Ami fiatalabb korban nem okozott gondot, most viszont már igen.
2013. máj. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

könnyen lehet, csak ezt így nekünk nyíltan úgyse fogja elmondani ...


de ezzel együtt is érdekelne, hogy vajon akkor mégis meddig tombolnak azok a hormonok, azaz mennyire átmeneti jelenség ez?


Másrészt nézd, nem egy és nem kettő olyan fiatal srácot láttunk ilyen helyeken, aki "nem tudja kontrollálni magát", és maximálisan tesznek rá. Aki tényleg kezdettől fogva naturista, annak ez nem nagy újdonság, de oké, elismerem, hogy neki persze lehet kellemetlen.

Ha viszont ez van a háttérben, akkor ha megszakadunk se fog velünk jönni ... ez tény.

2013. máj. 22. 13:39
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A kérdéseidre választ nem tudok, csak ez jutott eszembe, mivel a probléma pont a kamaszodásával jelentkezett. Mindenesetre szerintem még az is lehet, hogy elmondja, mi a baja, ha olyan a viszonyotok. Egy próbát megérhet.
2013. máj. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen, de esetleg más nem tapasztalt hasonlót kamaszodó fiával kapcsolatban? vagy akár közvetve mással?
2013. máj. 22. 13:47
 7/17 A kérdező kommentje:

nos hát nem véletlenül kamaszfiú ....

ilyenről hallani se akar amikor kérdeztem, csak azt hajtogatja, hogy mert az osztálytársai vagy iskolatársai is megláthatják és akkor mi lesz. többet nem tudunk kiszedni belőle.


Csak azért is kérdeztem, mert volt már olyan ismerősünk, aki azt mondta, hogy jobb ha most erősek vagyunk, és nem hagyjuk, mert meg kell szoknia, de ha most eltávolodik ettől, örökre vége lesz a dolognak. náluk is volt ebből vita meg veszekedés, de csak elvitték, és szerintük nem szabad hagynunk hogy szégyenlősködjön.

2013. máj. 22. 15:02
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal jóval nagyobb kárt okoztak az ismerősödék, hogy kényszerítve elvitték. Ha a fiú szégyelli magát, akkor nagy gátlásokat szedhet fel hosszútávra. A szégyennel nem lehet mit kezdeni, mert befelé irányul. Kérdezz rá egy nyugodt pillanatban, hogy attól fél, hogy meglátják-e a merevedését. Ha igen, akkor hagyjátok.
2013. máj. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

akkor még tényleg mi vagyunk a "legproblémásabbak", ill. az ide írok, mert pl kérdeztem eddig 2 naturista baráti körünket is, és mindkettőnek az volt a véleménye, hogy ne cirkuszoljon már a gyerek. Az egyik azt mondta, hogy náluk is volt ez téma a fiuk 13-14 éves korában, de aztán pár kiadós felpofozással megoldódott a kérdés, és nem csináltak belőle problémát. A másik szintén azt javasolta, nehogy már foglalkozzunk ezzel, jön és kész, mert ha látja rajtunk is a bizonytalanságot, annál inkább fog cirkuszolni.


Hát érdekes, eléggé elbizonytalanodtunk, de mi nem szeretnénk pár pofonnal megoldani ezt a kérdést.

2013. máj. 22. 20:59
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem is szabad. A pofozkodás nem megoldás, persze a cselekvés helyett lehet csinálni. Az, hogy valaki szégyenli magát, nem cirkuszolás. Ti jó szülők vagytok, mert foglalkoztok a gyerek problémáival, nem nevezitek azt "hisztinek."
2013. máj. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!