Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mikor és hogyan alakult ki az...

Mikor és hogyan alakult ki az emberekben a szégyenlösség, amikor már nem mertek egymás elött meztelenül mutatkozni (kivéve néhány ma is élö természeti népet)?

Figyelt kérdés
2012. nov. 1. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor tudatosult bennük egy fontos dolog:


http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=mXq..

2012. nov. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó kérdés.

Biztos nem az egyik naprol a másikra alakult ki. Gondolom befolyassal volt erre az időjárás, mert a hideg ellen valahogy védekezni kellett.

Én eltudnám képzelni az életemet meztelenül, de télen tuti megfagynák.

2012. nov. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

na de aztán még ma is vannak bizony olyan természeti népek, elzárva minden civilizációtól, akikben megmaradt a meztelenség természetessége! szóval ez nagyon elgondolkodtató.


(konkrétan Dél-Szudán, Pápua-Új Guínea elzárt helyein most, napjainkban is élnek ilyen embercsoportok, igaz ha jól tudom, összesen egyszer sikerült eddig egy forgatócsoportnak bejutni oda ... hát valahol itt lehet a dolog kulcsa, azaz hogy egyszerűen fel se merül bennük, hogy valamelyik testrészük miatt szégyenlősnek kéne lenniük, és nekik aztán olyan mindegy, hogy az a kezük vagy a nemi szervük, sőt mi több, ünnepélyesen metélik körbe a fiúkat, ha megértek rá, és tényleg nekünk hihetetlen is, hogy ennyire semlegesen tudják ezt az egészet kezelni)

2013. máj. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem az időjáráshoz van ennek köze, mert ha megfigyelitek kezdetekben, amikor még nem voltak ruhák, már akkor is kötöttek valamit az emberek az ágyékuk elé, még nyáron nagy melegben is. Olvastam valahol erről egy cikket, hogy az öltözködés részben az időjárás, részben pedig a szex miatt alakult ki. Ugyanis az emberek attól tartottak, hogy a másik nemi szervének látványa miatt folyamatos szexuális inger alakulhat ki, ami főleg a férfiakon látszódna meg és igen kellemetlen lenne. Egy férfi nem tudja szabályozni a merevedését és gondoljatok bele milyen kellemetlen lenne ha álló pénisszel mennének az utcán a férfiak. Ahhoz, hogy felálljon nekik, elég lenne pusztán egy számukra vonzó nő meztelen látványa...
2013. aug. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

hát oké, ez is egy elmélet , igen, na de van ennek tökéletesen ellentmondó is, sőt, egészen odáig menve, hogy a "sima" meztelenséget teljesen asexuálisnak tartják, legalábbis eredendően, míg a társadalom bele nem neveli az emberekbe h a meztelenség és a szex összefügg, és a másik nagyon fontos dolgot, ami viszont még inkább kultúrafüggő, hogy a meztelen emberi testen semmi szégyellnivaló vagy takargatnivaló nincs.


Ha megfigyelitek, itt K-E-ban nagyon szégyenlősek az emberek, oké, ez van. Na de menjünk kicsit Nyugatabbra, aztán egyetemista naked partykat szerveznek, world naked bike ride-kat szerveznek, és stb stb, nekem már sok éves tapasztalatom is, hogy a legnyitottabb országoknak nevezhető helyeken még a kamaszokban se merül fel a szégyenlősség, és pl ugyanúgy elmennek egy nudista fürdőhelyre a haverokkal, akár osztállyal is, míg mondjuk egy ennyire tabukkal teli országban mint Mo, még olyat is olvastam egyszer, hogy azért mégse kéne engedni, hogy tanár és diák együtt menjenek strandra, mert az erkölcstelen, hiszen látszik majdnem minden és stb. A lényegét persze nem értem, a két mentalitás közti szakadékot pedig aztán főleg nem értem. De tényleg érdekelne az oka!


Valaki esetleg pszichlógiai szemszögből el tudja magyarázni nekem a különbség okát, hogy mondjuk egy londoni vagy barcelonai naked bike ride-n teljesen természetesen kimennek haverokkal vagy akár egyedül is meztelenül a kamaszok is, és jó poénnak tartják, a frászt se foglalkoznak azzal, hogy utána tele van a net meg a tv az ő meztelen képeikkel, addig pl itt Bp-en mi a vélemény egy ilyenről?

De az a helyzet, hogy sorolhatnám a példákat hetekig, egyszerűen azt látom, hogy amint elmegyünk ettől a ponttól Nyugatra, máris egész más a meztelenséghez való hozzáállás (most az afrikai és egyéb törzsi dolgokat akkor hagyjuk, csak a fejlett országok összehasonlítása érdekelne). Mi az oka ennek?

Vagy mi az oka annak, hogy pl az USA-ban esti edzés után mindenki ledobja mindenét és húznak a szaunába relaxálni, KIVÉVE: a magyarokat, ugyanis ők amikor ezt meglátták,először ledermedtek, aztán gyorsan elhúztak onnan. Ez is akkor hogy és miért?

2013. aug. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó hozzászóló! Nagyon igazad van, sajnos a mi nemzetünk elég prűd, de azért valamilyen szinten egyetértek az utolsó előtti hozzászólással is, miszerint nemi ingernek lennénk kitéve. Persze lehet ez csak megszokás és nevelés kérdése... Sőt szerintem a túlzott szégyenlősség csak fokozza a nemi vágyat. Elég ha arra gondolunk, hogy Németországban például megszokott dolog hogy a gyerek előtt a szülők nem szégyellnek átöltözni vagy hasonlók és a gyerekek kicsi korban megszokják a felnőtt nemi szervek látványát. Mi pedig takargatjuk magunkat, aztán a gyerek meg teljesen beindul ha véletlenül meglátja egyszer az anyja vagy apja nemi szervét és ezen csámcsog sokáig....
2013. aug. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!