Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék beilleszkedni...

Hogyan tudnék beilleszkedni egy közösségbe?

Figyelt kérdés
Amióta csak az eszemet tudom szinte sehova nem tudtam beilleszkedni. Sokat voltam egyedül. Ha volt egy adott társaság, valahogy mindig kilógtam/kilógok belőle, és folyton a periférián maradtam, épp csak megtűrt személy voltam/vagyok. Fogalmam sincs mi az oka annak, hogy az esetek nagy többségében sehogy sem tudok bekerülni a "magcsoportba", de még az sincs hogy egy két emberrel igazi mély barátság alakulna. Főleg ha együtt voltunk évekig (mondjuk egy suliba jártunk), aztán távol kerültünk egymástól, és onnantól fogva megszűnt minden kapcsolat. Néha ráírunk egymásra, de ritkán és ha én nem írok neki akkor ő sem ír vissza. :( Az alapvető szabályokat betartottam, de arra soha nem voltam hajlandó, hogy feladjam saját magamat. Viszonylag könnyen barátkozom, de mindig megakadok egy szinten és annál mélyebb nem lesz a barátság(itt most nem a szerelemre gondolok), mindig csak ilyen felszínes(ebb)... Mit/min kéne változtatnom/tennem, ahhoz, hogy igazi barátaim lehessenek/vagy egy közösség megbecsült, nem pedig megtűrt tagja lehessek? (Olyan helyre ahol önmagam lehetek.) 29/N

2013. máj. 23. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
keress olyan társaságokat klubbokat amelyekneknek azonos az érdeklődési körük, ott hamar barátokra lelsz :)
2013. máj. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én is gondoltam már erre. De hogy akárhova megyek, és szinte mindenhol így járok... Ezért gondolkoztam el azon, hogy esetleg én csinálok valamit rosszul...
2013. máj. 24. 15:19
 3/5 A kérdező kommentje:
*ezen
2013. máj. 29. 09:11
 4/5 dickharta ***** válasza:

tuti veled van a 'baj'!

én is ilyen magamnak való vagyok. szerintem 2x annyit vagyok egyedül,mint másokkal. csak engem ez nem zavar ennyire. elvagyok a kutyákkal,könyvekkel,ha hívnak valahova elmegyek,de én vagyok aki először eljön onnan.

úgyhogy olyan,mintha én választanám ezt. ettől függetlenül úgy érzem szeretnek általában..

a közösségekbe,ahogy mondod,könnyen be tudok kerülni,de általában egy idő után magamtól feladom. igazából szerintem unom az életem,de nem vagyok depressziós. várom,hogy történjen valami.. :) úgyhogy,jöhet a meteor! :)

2013. máj. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy közösség a hozzá hasonlókat fogadja be. Pusztán arra a kérdésre, hogy hogyan kell beilleszkedni egy adott közösségbe, az tehát a válasz, hogy HASONULJ. Érdeklődési körödben, értékítéletedben, szókincsedben, interakcióidban válj a közösség többi tagjához hasonlóvá, ez szükséges a befogadáshoz.

Ezen túlmenően azonban mindig szem előtt kell tartanod azt, hogy az elfogadottság jó ugyan, de nem ez az elsődleges érték vagy cél. Ha a beilleszkedés olyan követelményekkel jár, amelyek na te saját értékrended szerint nem elfogadhatóak, akkor semmi esetre se adj alább az értékrendedből pusztán azért, hogy elfogadjanak. A megoldás az, hogy olyan közösséget keresel, amelynek az értékrendje a tieddel megegyező, vagy elérhető mértékben afelett áll. A beilleszkedés érdekében a pozitív irányba történő változás természetesen helyénvaló, sőt, kívánatos.

2013. máj. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!