Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt olyan valaki, aki...

Van itt olyan valaki, aki gyerekekkel költözött ki Hollandiába? Milyen ott az oktatás? Hogyan tudnak beilleszkedni az ottani közösségbe a gyerekek?

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 13:39
 1/5 anonim válasza:

Az en gyerekeim nagyon jol be tudtak illeszkedni ide a Hollandia sulijukba:)

Nekem van egy tizenot eves lanyom, meg egy hat eves fiam:)Nagyon tetszik nekik az új otthonunk, es a többi gyerekkel, tinedzserrel is jol kijonnek:)

A lanyom egy drama tagozatos(enekles, irodalom) suliba jar, a fiam meg egy kulfoldi gyermekek szamara letrehozott iskola magyar szakára jar:)(Sajna ő meg nem igazan tudja a nyelvet:S, de mar tanul, csak nem akarom eroltetni:))

Már egy eve itt elünk a ferjemmel és a fentebb emlitett gyerekeimmel:) Nekunk bejott, de nagyon, csak ajanlani tudom:)

35 eves no

2010. szept. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi, amiket írtál!


Nekünk 3 gyermekünk van(5;10;12),megvan már a munkaszerződése a férjemnek, csak az albérlet nincs még meg Eindhovenben. Megírnád, hogy ti hol vagytok? Tudnál segíteni abban, hogy a kinntléthez milyen papírok kellenek? Azt hallottam, hogy a szülök friss anyakönyvi kivonatát le kell pecsételtetni a külügyminisztériummal, a gyerekeké is kell? Az iskolához elég a gyerekek új személyi igazolványa, vagy kell vmi más is? Aki 3 hónapnál tovább dolgozik ott, állítólag be kell pecsételtetni valamit az útlevélbe a bevándorlási hivatalnál, ez tényleg így van? Tehát nem elég csak személyivel kiutazni? Esetleg megírnád az elektronikus elérhetőséged?


Köszi szépen!

2010. szept. 19. 08:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát én nem gyerekkel költöztem ki, hanem szülőkkel xD nagyon tetszett, főleg a sok bicajozás, a liberális oktatás. Beilleszkedni szüleimnek nem volt könnyű, nekem ment, meg a testvéremnek is könnyen.
2010. nov. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Te egyébként hány éves vagy? Azóta már a két kisebb el is kezdte az iskolát, a nagyobbiknak folyamatban van. Tényleg elég liberális az oktatás, mondhatni nem igazán van elvárás, hogy ne is mondjak több dolgot róla. Tényleg nekem, mint szülőnek nem nagyon nyerte el a tettszésem az ország, az ételek meg főként.
2010. nov. 18. 18:26
 5/5 anonim ***** válasza:

én most vagyok 16, amikor kimentünk akkor voltam 5, és 9 voltam, amikor hazajöttünk. Az ételekről meg annyit, hogy nagyon finomak, csak meg kell szokni.

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__nemzetek-etelei..

ide az utolsó hármat én írtam, miben fogadunk, hogy nem szereted a dropot, és a pindakaast sem :D

kóstold meg a többit. Az öreg sajt is finom, csak meg kell szokni, utána majd nem tudsz betelni vele :D nekem nagyon hiányzik, most van itthon, mert ismerősök hoztak, de nagyon fogyóban :(

2010. nov. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!