Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A kisebbségiek bármit megtehet...

A kisebbségiek bármit megtehetnek?

Figyelt kérdés

Nem akarom, hogy bárki félreértelmezné a kérdésem, nem rasszista jellegű, én az embereket a viselkedésük, nem pedig a származásuk alapján ítélem.

A kérdésemhez kapcsolódó dolog, ha egy cigánynő a kerékpárúton tolja a babakocsit, holott járda is van, és a kerékpáros rá mer csengetni, akkor válogatott szitokáradat hagyja el a száját, és ha ugyanezért rendőr bünteti meg, akkor úgy érzi, azért, mert ő roma. Ha bármit elkövetnek, nyomban ez első reakció, hogy biztos a származásuk miatt, és ezért már nem is lehet szólni nekik. Jó példa, anno nálunk az iskolában esett, amikor két füstös harmadikos beszélgetve zavarta az órát, a tanító rájuk szólt, és mi a volt a reakció? "Mert cigány vagyok?"

Én ennek a dolognak a lélektanát akarom megérteni, ezért azt szeretném, ha roma származású felhasználók válaszolnának!

Pocskondiázó válaszokat nem kérek!


Annak, aki azt gondolná, hogy nem derül ki, mit akarok tudni:

Azt akarom tudni, hogy a romák nem érzik, hogy az iskolai házirend, a kresz szabályok rájuk is vonatkoznak? Miért érzik úgy, hogy ha figyelmeztetik őket, akkor az azért van, mert cigányok.

Megj: A mi városunkban ők maguk cigánynak nevezik magukat, ez nem szitokszó, én is így szoktam meg.


A kérdés másik része:

A bevándorlók miért randalíroznak ott, ahova bevándoroltak? Például most legutóbb Stockholmban.


2013. máj. 24. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Malmöben.

Én is tegnap néztem a híreket, egymás után betolják, hogy lefejezték, felgyújtották, vandálkodnak a muszlim bevándorlók. Na szépen összevágták...ilyet még tényleg nem láttam. Persze ennek is meglehet a maga ördögi célja...na de


Ne légy naiv. Csak kihasználják a helyzetüket. Már aki.

2013. máj. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Pszichológia. A kövér/szemüveges/szeplős gyerek azt hiszi, hogy ezért a tulajdonságáért csúfolják az osztálytársai, de valójában nem ez van a háttérben. Viszont egyszerűbb azt mondani, hogy a szemüvegemért csúfolnak, mint beismerni, hogy egy s.ggfej vagyok.
2013. máj. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek és értem miről írsz,számtalan példát tudnék felhozni milyen gátlástalanul kihasználják (TISZTELET A KIVÉTELNEK)a "kisebbség"mögé burkolózást.

Egy elegáns butikban nézelődtünk,be jött egy roma nő az öt év körüli gyermekével,aki rögtön elkezdte fogdosni,ráncigálni az árukészletet,a próbafülkéknél huzigálni a függönyt(amelyik foglalt volt ott is),- egy ideig döbbenten nézték az eladónők a jelenetet,majd mikor a "arany gyerek" az orrát kezdte fújni az egyik szoknya szélébe akkor szólt az eladó a nőnek,hogy azt ki kell tisztíttatni ha gond lesz a ruhával és kicsit legyenek szívesek vigyázni.....Na ekkor a magas intelligenciával rendelkező.latin lolítának öltözött

2013. máj. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
- kisebbség ki kelt magából,hogy az ő gyereke okosabb az egész személyzetnél és,hogy foglalkoztathatnak ilyen hozzá nem értő,bőrbetegségben szenvedő utcalányokat az üzletben...stb
2013. máj. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez ismerős,- múltkor a vonaton rühös k-vázott le egy ilyen nőszemély mert a gyerekei,be akartak nyúlni a csomagomba és kedvesen szólni mertem,hogy az az enyém.Gyorsan le lettem hordva én is meg a védelmemre kelő pár utas is el lett küldve melegebb éghajlatra. Sajnos ez már általános helyzet.
2013. máj. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tehetnek meg "mindent". Az igazság az, hogy rengeteget taktikáznak, mire kimagyarázzák magukat, ezzel szemben a magyarok(van kivétel!) áldozatként tekintenek magukra és elvárják, hogy ártatlannak ítéljék őket és nem taktikáznak semmit.
2013. máj. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy része kihasználja az alapvető dolgot, amiért mások bánthatják, és rögtön azzal jön, ha rászólnak. A másik részének meg bemesélik az előbb említett fajták (pl. a gyereknek a szülő).

Én is gyakran látom ezt, hogy a metróellenőr nyilván azért akarja megnézni a nemlétező jegyét, mert rásszistá... meg hallottam olyanról is, hogy a kis cigány kiscsajszi volt felháborodva, amikor a biztonsági őr elkapta a H&M-ben lopott holmikkal, és akkor "Jóóóóóóvan, akkor tartsátok meg magatoknak!"-szöveggel odavágta a cuccokat...

2013. máj. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 showmesthing válasza:
A válasz a kérdésedre: a cigányok a legutolsó, primitiv rassz, közveszélyes munkakerülők. A róluk kialakult képről 100%ban ők tehetnek a hozzáállásukkal, nem véletlen, hogy minden ország kipaterolta őket. Persze mi magyarok a"nagykelkűségünkkel" nagyobb bajt csinálták. Az, hogy a származásukat használják fel, hogy kibújjanak a felelősség alól szintén a primitívségükre vall. Ugyanakkor ha lecigányoznánk őket megvernének. Tul van már az orszag azon hogy mindenfele segelyekkel probaljon a romak segitsegere lenni, egyszeruen ki kene toloncolni azokat, akik nem hajlandoak munkat vallalni, hanem az adofizetok penzet csapoljak hogy a kolykeiket "neveljek". Vagy hogy bagora,meg piara koltsek a penzt. Ha valakiben felmerul a kerdes,hogy mi ez a cigany iranti utalatom. Ismertem a fiut akit a moszkvan combin szurt egy CIGANY, az unokatestvéremet olyan szinten megverte a telefonjaert EGY CIGANY,hogy belső vérzéssel korhazba kerult, sztem ez nem altalanositas, vagy rasszizmus.. Ezek tenyek!!!
2013. jún. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!