Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik nem szeretik a zsidókat;...

Akik nem szeretik a zsidókat; hogy álltok ehhez a kérdéshez? (Hosszú! )

Figyelt kérdés

Kérem, se elvakult gyűlölködő, se önkéntes védelmező ne írjon, csak akinek szól a kérdés, hogy ne legyen veszekedés, mert a kérdésnek nem ez a célja! Tehát, akikhez szól a kérdésem: olyanok, akik indulatoktól függetlenül is olyannak tartják a zsidókat, akiktől "óvakodni kell", lehet ez bármilyen (általuk vélt) tulajdonság miatt (jellembeli különbségek, magyarokétól eltérő világnézet, pénzimádat, vagy bármi, amit nekik tulajdonítanak és helytelenítenek). Most nem az a lényeg, hogy ezek valós "vádak"-e (mármint itt és most, a topicban nem az a lényeg), hanem hogy az illetők ezt vallják. És akik nem csak a vezetőkről meg a pénzemberekről gondolják ezeket, hanem minden zsidóról, (majdhogynem) kivétel nélkül, a genetikára hivatkozva. Hozzájuk szólna a kérdésem, mégpedig, hogy:



Mi a véleményetek a részben zsidó emberekről? Pl egy félig zsidóról? Ő félig "rossz" csak szerintetek? Vagy ha benne van a vér, akkor már leírjátok? Vagy esetleg az egyik fele lesz a domináns, tehát, vagy a zsidó, vagy a másik fél fog felülkerekedni az élete során, már ami a természetét illeti, és az alapján ítélitek meg? Mert az ember nem tiszta piros vagy tiszta sárga, hanem valamilyen (különböző) arányban narancs (keverék), és ahogy alakul a személyisége, neki kell éreznie, hogy inkább a piros, vagy inkább a sárga felé húz a szíve. Ha az egyiket választja, vagyis erősíti magában, akkor a másikról "lemond", vagyis valamennyire elnyomja magában. Mennyire fontos itt a genetika? Pl ha egy keresztény magyar házaspár örökbefogadna egy zsidó gyereket, és csecsemőkorától fogva ők nevelnék az ő értékrendjük szerint, akkor is kiütközne később a valódi természet? Vagy fordítva: egy zsidó pár fogadna örökbe egy nem zsidó kisgyereket? Vagy ha vegyesházasságban születik a gyerek, akkor kétesélyes? Tudom, hogy sokak szerint nincs olyan, hogy "tiszta magyar", de most a példa egyszerűsége kedvéért vegyünk "tiszta zsidó" és "tiszta nem zsidó" kategóriákat, hogy ne legyen kavarodás a fogalmakkal.



Remélem, nem bántok meg senkit ezzel a kérdéssel. Nem provokálni akarok, hanem megérteni! Engem általában érdekel azok véleménye is, akik teljesen mást gondolnak, mint én, nem csak azoké, akik egy véleményen vannak velem, ezért szeretném megérteni azok gondolkodását, érveit, akik a fent leírt módon állnak hozzá a zsidókhoz.



2013. máj. 27. 06:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
62%

Nekem a zsidókkal semmi bajom. Nekem is folyik csöpp zsidó vér az ereimben :)


Sokkal inkább az rossz amit sztereotípikusan "zsidó viselkedésnek" hívnak: tehát minden garast a fogához ver, lehúzza a másikat anyagilag, átvágja a másik fejét, ha valaki csúnyán ránéz akkor már antiszemita stb...


Illetve egy másik dolog amit elítélek, bár nem az egész zsidóságot érinti csak egy réteget: amit Palesztínában művelnek...

2013. máj. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
60%

én eddig ahányat ismertem, egyrészt mindről azonnal kiszimatoltam, másrészt igen, kifejezetten nem csípem őket, vannak bizonyos nagyon visszataszító jellembeli dolgaik :(

Pont emiatt szimatolom ki mindig őket baromi gyorsan, és még sose tévedtem. személyiségbeli defekteket is tapasztalok de valóban, genetikai jellemzők is vannak.

2013. máj. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
34%

Én az emberrel foglalkozom, szerintem röhejes valakit az alapján megítélni, hogy honnan származik...


Az a lényeg, hogy az adott illető mit csinál, tökmindegy, hogy zsidó, cigány, japán vagy éppen marslakó...

2013. máj. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a zsidók között vannak olyanok, akiknek gyenge a jellemük. A magyar vállalkozók többsége gátlástalan haszonleső.

A város legtisztességesebb kereskedője viszont zsidó.

Akikről te írsz, azok gondolkodását nem lehet megérteni, mert eleve előítélettel élnek.

2013. máj. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Nekem nincs addig bajom egy bizonyos vallású emberkével amíg nem beteges. Már ha érted.. A zsidókkal se lenne, sőt nincs ís bajom. Mindig szeretnék egyel beszélgetni, pont ezért, hogy milyen a világnézete. Viszont azt pofátlanságnak tartom, hogy még az unokáik is tartják a markukat a holokausztos alamizsnáért. /bár ugye ezt se tudom,hogy igaz e. Nekem még egy se mondta/ minket se kárpótol senki semmiért. Mert aki haláltáborból szabadult jóhogy kap annyi pénzt, hogy uj életet kezdjen de azok gyerekeinek már nem sok köze van hozzá.
2013. máj. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

2-es!

surgosen mutasqd meg magad egy kituno psychiaternek!!talan....................segithet meg!!!-(amlit erosen ketlek)

2013. máj. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
tényleg? én vagyok a 2-es ... és pszichológus .. de nem hiszem h gondom lenne, ez amúgy is egyszerűen egy iszonyatosan mély benyomás + intuíció, aztán utána jön már a többi amiket írtam a jellembeli furcsaságokról
2013. máj. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó, te mint pszichológus hogy látod, a genetika vagy a környezeti hatások dominálnak jobban? Vagy ez is egyénenként eltér? Találkoztál már olyan zsidóval is, aki elütött a többi általad ismerttől?
2013. máj. 28. 18:53
 9/27 A kérdező kommentje:
Lehet később identitás zavara egy vegyes házasságból származó gyereknek? Ha igen, hogyan találja meg a kiutat?
2013. máj. 28. 18:55
 10/27 anonim ***** válasza:

2-es!

es tanitomestered Alfred Rosenberg ugye??

2013. máj. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!