Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi történt a média által...

Mi történt a média által híressé vált fiatal zsenikkel? Hová tűntek?

Figyelt kérdés
Azokra a gyerekekre gondolok, akiket mutogattak/mutogatnak a TV-ben, hogy milyen okosak ebben vagy abban, aztán eltelik pár év, és senki sem emlékszik rájuk, feledésbe merülnek. Mi lesz velük? Elvesznek az átlagos fiatalok között? Mért nem keresik fel őket néhány év után, hogy mégis mi lett velük? Vagy nem is voltak ők igazi zsenik?
2009. okt. 5. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Én ismerek egyet személyesen, vagyos inkább ismertem. Mivel kicsiként minden rögtön ment neki, ezért nem tanult meg tanulni és állítása szerint ezért van az hogy most a város legrosszabb iskolájába jár. nah ebben persze a rossz családi körülmények is szerepet játszottak.

A lnyeg hogy most lelkileg ki van készülve a rengereg kudarctól és attól, hogy nem felelt meg az elvárásoknak és rémes tanuló.

Ellenben abban hogy zseni én sosem kételkedtem. Zsenialitását azonban arra használja, hogy másokat érzelmileg manipuláljon. Ezért nem vagyunk már barátok.

Egyébként ő is iylen TV-s szeni gyerek. Mutatta a videót a riportról ami róla készült.

2009. okt. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Megvannak ők, csak éppen most Kiszel Tüncit mutogatni kifizetődőbb, mint egy esetlegesen hasznos ember életpályáját bemutatni.
2009. okt. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

szomorú a történet,amit írtál :(

attól félek, hogy ezek a gyerekek, tisztelet a kívételnek, nem is olyan okosak, vagyis eleinte jól tanulnak, csak a média felkapja őket, aztán mindenki elvárja tőlük, hogy Nobel-díjat kapjanak.

Az előző történet azért szomorú, mert egy valóban okos gyerekről szól,aki nem bírta a nyomást és összeroppant. Elveszett egy tehetséges ember...Szomorú

2009. okt. 5. 20:49
 4/9 anonim ***** válasza:
a media üzlet, baromira nem érdekli őket kinek mi a sorva és kivel mi van ... ennyi
2009. okt. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A média kihasználja a sok hiszékeny embert.

Hírnevet ígér nekik, amit rövid időre meg is kapnak, cserébe a bejött pénz jó nagy %át nekik kell adniuk, egy ideig ez működik, a nép elfelejti/megunja őket, majd mennek a "kukába".

Erről szól a Megasztár, a Csillag születik, és a többi tákolmány is.

2009. okt. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ismerek egyet. Pontosítok: sajnos, ismertem egyet. 12 évesen középsuliba járt a nagyokkal, olyan helyre, ahol diszesek jártak. Gyűlöltük. MINDENKI.

Hogy miért? Lehet, hogy okos volt, de emberileg egy nulla, egy hulladék. Ha elment a folyosón, néha csak úgy rátört a dili és neked esett. Üvöltött, káromkodott, csapkodott.

Számítógép terembe széttört egy billentyűzetet, lerúgott a székről. Hiába volt egy fiatal zseni, kezelhetetlen nyomorék volt. Senkit se érdekelt, hogy elrontották meg elkényeztették, attól még ártalmas volt!

Egyik osztálytársamat leakarta pisilni, ezzel az indokkal: te biztos nem vagy olyan pro, mint én!

Nos, akkor verték meg másodjára...


A zsenikkel sokszor van baj.

2009. okt. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az igazi zsenik nem a TV-s celebkezdemények között vannak. Szerintem ez pont későbbi korban jön elő és aki megfelelő helyre kerül egyetemistaként, az szinte biztos, hogy később ott fog tanítani mert valami tanszék lecsap rájuk.
2009. okt. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"valamelyik tanszék lecsap rá"...

aranyos ez a naivitás

ma az egyetemi tanszékek örülnek, ha nem kell újabb embert alkalmazniuk, akár Einstein az illető akár Szent-Györgyi

sajnos

2009. okt. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem naív vagyok barátom, hanem testközelből érzem azt, amit mondok. Pár évfolyamtársam is tavaly kisujjából kirázta az ötöst a legnehezebb tárgyakból és már szólt is a kurzust szervező tanszék, hogy nem-e szeretne gyakorlatot tartani vagy kutatómunkában részt venni. A gyakorlataim kb. harmadát olyan diákok tartják, akik nálam kb. 2-3 évvel idősebbek, magyarul még ők is ezerrel tanulnak még. Elvileg mi is küzdünk pénzügyi problémákkal, mégis gondolnak már most is az utánpótlásra. Amúgy BME-ről beszéltem.
2009. okt. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!