Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Franciaországban vagy Németors...

Franciaországban vagy Németországban jobb élni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. életminőség,kultúra,szórakozás stb.
2013. jún. 6. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Én mindenképpen inkább a franciákat választanám.Nagyon hasonló kvalitásúak mint amagyar.Tudnak szeretni,vidámak,barátságosak.A német túl józan,egós,fantáziátlan.Bár mindkét országban az EU libeláris politikája miatt, sok a bevándorló bűnöző.Vagyis a közbiztonság egyformán rossz!
2013. nov. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

LOL, mintha valami házsártos nyugdíjast hallgatnék.

Mindkét ország nagyon jó, imádni valóak (és biztonságosak) a német kisvárosok, és Berlin a kedvenc fővárosom Nyugat-EUban. Szerintem lehetetlen összehasonlítani körtét almával, attól függ neked mik a szakmabeli preferenciáid, melyik nyelvet beszéled jobban, stb.

2013. nov. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
2-es-nek.Te miről beszélsz, látszik a szövegeden,talán mint túrista jártál már ott.Ez a "házsártos nyugdíjas"évek óta kamionozik,és nem a TE "hivatalos,libeláris" maszlagodat eteti az emberekkel!Igenis,káosz és bűnözés mindenütt.
2013. nov. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Ha az a két opció lenne, hogy előre meg nem választható helyen dobnak le Francia- vagy Németországban, és azon a helyen kell élnem hosszabb ideig... Biztosan Franciaországot választanám, még úgy is hogy nem tudok franciául, hóhdajcsul viszont folyékonyan. Meg lehet tanulni. Inkább megtanulnék még egy nyelvet, mint hogy véletlenül valami elbaltázott északi vagy keleti német területre kerüljek, a Piefkék közé! Persze jó dolog Berliben hesszelni a rokonoknál, de ha megtudod milyen emberek laknak valójában Németország bizonyos vidékein, milyen a mentalitásuk, mit gondolnak VALÓJÁBAN a világról, milyen stílusban képesek előadni magukat, tisztábban látsz. Egyébként az NDK-ban nincs annyi bevándorló, minek mennének oda?

A bajor, sváb részek lakói persze egészen mások, velük szívesen dolgoznék bármikor, node a kérdés Németországról im álgemájn szól. Csak a piefkéktől kíméjen meg a sors. Persze ha elő tudja magát adni az ember egy ss-tiszt és egy stasi-ügynök stílusának keverékében, szót lehet érteni velük is.

2013. nov. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1-es, 3-as

Nem is értem ilyen mélyen szántó tudással miért kamionos, és nem szociológia professzor lettél. Gondolom kamionozás során a társadalom elit krémjével érintkeztél mindkét országban. A kérdező életminőség és kultúra iránt érdeklődött, nem pedig a benzinkutas dulakodásaidról a helyi hajléktalanokkal. Elég sok arab és török 'bevándorló' ismerősöm is van németországban, többnyire közös kutatásokon és nemzetközi projekteken dolgoztam velük együtt, bár neked köszönhetően már sejtem ki lopta ki a laborköpenyemből a rágót! Azok a mocskok!

2013. nov. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
AKVYR-ka Hogyne Te aztán ismerheted az átlagemberek környezetét életét.Gondolom az utcákon tömegközlekedésen,egyszerű emberek közt folyik a "prolyekt kutatás" bevándorlók között.Fogalmad nincs a valóságról,mit látsz TE a kocsid ablakából,avagy egy jó száloda haljából.A többség élete,és a tiéd annyira más,hogy nem is értheted.Egyébként a kamionos sem vezet egyfolytában,képzeld néha pihen is!Ilyenkor barátaival gyalogosan nézelődik a környéken,és lát is nemcsak néz!!
2013. nov. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok 4-es.Egy író van benned!Jó megfigyelő és jó előadó vagy!
2013. nov. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1,3,6

Hát ha egy csoport kialvatlan rassista külföldi kamionos rója az utcákat, és mindent utál , akkor az biztosan veszt az értékéből, lehet ezt érzékelted te is valami testen kívüli vízióban. Viszont én voltam valóban rossz helyeken (Afrikától kezdve vöröskeresztes relief projektekig, csernobil, stb.) és azt hiszem bátran kijelenthetem, hogy németország és franciaország nem a világ putrija, ami tele van rabló bevándorló hordákkal.

2013. nov. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Akvyr , te a földrajzóráról hol voltál?? Németország még mindig nem Nyugat-Európa....... Hülye vagy mint a föld ,de okoskodni azt tudsz... ("Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik vagy a hülye okoskodik").
2014. júl. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 janika7777 válasza:
szerintem a német az jobb
2014. júl. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!