Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az hogy lehet, hogy egyes...

Az hogy lehet, hogy egyes szélsőjobbosok egyszerre antiszemiták, és büszkék arra, hogy mennyi Nobel-díjasunk van (nem beszélve a zsidó olimpiai bajnokokról, mint pl. Hajós Alfréd)?

Figyelt kérdés
Én is eléggé hazafias vagyok, de emellett nagyra becsülöm a zsidóságot, már-már filoszemitának is lehetne nevezni. Nyugaton már a radikális jobboldal is felismerte, hogy a zsidóság nem ellenség. Egyébként meg iszonyatosan sokat tettek a magyar iparosításért (Goldbergertől Weiss Manfrédig).
2013. jún. 6. 20:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
44%
Úgy, hogy tökkelütöttek. De ezt már onnan látni lehet, hogy szélsőségesek és rasszisták.
2013. jún. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%

szélsőséges (jobb vagy bal) logika, úgy általában, nem nagyon létezik.

a két kezi munkától a zsidózság a középkorban el lett tiltva vallási okokból, nem azért nem dolgoztak mert büdös volt nekik (de pl a kárpátaljai zsidóság kifejezetten szegényekből állt, nekik kellett).

anita 94-nek üzenem, h nézzen utána a dolgoknak....pl mo 20 percig sem bírta volna egyik világháborút sem, ha nincs a weiss manfréd gyár.

arról meg, h mit tartanak hazájuknak és mit nem...a hazai zsidók magyarnak tartották magukat, és büszkék is voltak erre. de egyszercsak az ország fogta magát, és felrakta őket egy marhavagonra, és elküldte őket gázkamrákba, jobb esetben rabszolgamunkára. én sem maradnék szívesen egy országban amelyik kérdés nélkül kinyírja a családom. az a 100-120 ezer aki meg ittmarad, biztos vagyok benne, hogy inkább szereti magyarországot feltétel nélkül, mint egy szélsőjobbos, aki meg magán kívül mindenkit utál.

a kommunistákkal azonosítani a zsidókat meg nettó baromság. igaz ugyan, h rákosi zsidó volt, de ezt ő utálta a legjobban. a nevét sem véletlenül változtatta meg. de pl a lengyel kommunisták kiifejezetten antiszemiták voltak.

2013. júl. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

1 és 6-os....

A krrvaa anyátokat ti két Nadalyi.

Kinek van joga eldönteni, hogy ki a magyar és ki nem? Valaki talán egyenes ágú leszármazottja Arpadnak? Meddig tudod visszavezetni a családfadat? Te a kis senki nehogy már kétségbe vond pl. Radnoti vagy Karinthy Frigyes magyarságát. A pofazas az megy de hogy kezedbe vedd Karinthy fiához írt levelet vagy felismerd, hogy Radnóti utolsó óráiban is magyarul írt, beszélt olyan színvonalon ahogy te sosem fogsz, alkotott magyarul olyat amit te sosem fogsz.

2018. okt. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!