Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Német irodalomból kell egy...

Német irodalomból kell egy szakdolgozatot írnom. Ma is élő írónő művét elemezném, amiben van szerelem, zsidóüldözés. Milyen szakdoga témát válasszak ehhez?

Figyelt kérdés
2009. okt. 9. 14:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez a friss Nobel-díjas írónő, Herta Müller nem írt ilyet?
2009. okt. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
Wikipédián keress kortárs zsidó írónőt, mindegy melyiket, a maszlag úgyis ugyanaz.
2009. okt. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Már megvan az írónő,s a mű is, ő Angelika Schrobsdorff (Te nem vagy olyan, mint más anyák)c. műve. A gondom az, hogy mi legyen benne a kutatandó, a téma.
2009. okt. 10. 18:01
 4/13 anonim válasza:
Szia! Engem az érdekelne, hogy végül is mi lett a szakdogád témája és mit kutattál benne. Én is hasonló cipőben járok mint te és szeretnék egy kis segítséget az elinduláshoz...:) Nekem is hasonló lenne a témám, csak más könyvet választottam. Vagy a Feolovasót vagy pedig a Miért nem küldtél az angyalok közét választom. De még ezt sem döntöttem el
2010. júl. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sajnos még mindig nem tudom a témát, teljes alkotói válságban szenvedek, igaz kisfiam leköti az összes energiámat. Vki adjon legalább egy kis indíttatást, irányt!
2010. júl. 8. 19:07
 6/13 d,jpt L ***** válasza:
szerelem még csak-csak... de minek kell bele zsidóüldözés ?!!
2010. júl. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a művet nem is tudom miről szól de két dolog jutott eszembe, bár nem tudom ráhúzhatóak e erre a műre, az egyik Thomas Mann mondta a világ irracionalitásáról (nem tudom miylen művében), hogy modern világ, modern gondolkodás, mindenki tanul és félnek valami pincében élő nőtől mert boszorkány és mindenki elhiszi. Ez a zsidóüldözésről jutott eszembe, hogy leír e valami teljesen nonszensz dolgot- gondolok itt arra, hogy napközben zsidókat üldöz/ gyilkol és este meg imádkozik és rendes családapa.

Vagy pedig a másik a belső utazás, hogy bizonyos eseményeken keresztül az ember odajut és olyan dolgokat tud meg, amit nem szeretne tudni és szemben a klasszikus művekkel ahol a főhős jobbá válik és tanul az eseményekből a modenr művekben pedig nem történik ilyen de olyan dolgokra bukkan amit jobb lett volna békében hagyni.

Remélem érthető volt számodra mire gondolok és esetleg el tudsz indulni valamerre.

2010. júl. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem érzem segítségnek az utolsó 2 írást, egyik sem irányadás, tématipp! azért köszönöm.
2010. júl. 10. 20:04
 9/13 d,jpt L ***** válasza:
én nem akartam irányt adni és nem érzem kielégítőnek a válaszod.
2010. júl. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

a dolgozatot nem velünk akarod megíratni, ugye? Jó, én is irodalom szakra járok, úgyhogy nem lepett meg a dolog, mert tele van a szak hozzád hasonlókkal, akiknek finoman szólva fingjuk nincs az irodalomról. Tudod egyszer viccesen mondta Woody Allen: Elolvastam a Háború és békét- valami oroszokról szólt. Kb ezen a szinten vagy te is irosdalomból. De ő legalább nem akart irodalomból diplomázni.

Ezt végső soron neked kell kitalálni és egy diploma előtt állótól szerintem minimum elvárható lenne, hogy önállóan. Mégis milyen segítséget vársz? Ennyiből, egy mű, amiben van zsidóüldözés és szerelem. Te vagy a legjobb példája mennyire mélyen van a magyar felsőoktatás?. Röhej.

2010. júl. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!